Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mängija Marjana Kuldsaar jõudis Eesti noortekoondisse

Iga uudis, kui meie väikese maakonna sportlane on jõudnud pallimängu alal Eesti koondisse, peaks meis tekitama uhkustunde. Eesti tütarlaste U15 jalgpallikoondisesse on jõudnud Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi noorsportlane Marjana Kuldsaar.

U15 noortekoondis moodustati nelja 2016. aastal peetud laagri põhjal, kus osales ligi 100 noort jalgpallurit 30 Eesti jalgpalliklubist.

Lõplikusse valikusse mahtus 25 tüdrukut, kes hakkavad treenima eesmärgiga tulemuslikult esineda Leedus Balti turniiril, mis peetakse 4.-7. augustil.

Enne seda kogunetakse veel kahte laagrisse. Esimene U15 laager on juba 16.-19. juunil Tallinnas. Teine suvine laager toimub aga vahetult enne Balti turniiri 26.-27. juulil.

Eesti tütarlaste U15 koondises on Marjana Kuldsaar mängimas poolkaitsja kohal. Temaga konkureerivad sellele positsioonile veel seitse noorjalgpallurit. Siiski on Marjana puhul tegu väga targa, intelligentse ja võimeka sportlasega, kelle võimed lubavad teda kasutada igal positsioonil.

Näiteks kaitses ta koduklubis Eesti meistrivõistlustel mängides ja Lihula gümnaasiumi tütarlaste naiskonnaga Eesti koolide meistriks tulles hoopis naiskonna väravat.

Mitmekülgsus on Marjana kindlalt suurim pluss. Sel hooajal mängib neiu Eesti noorte B-klassi meistrivõistlustel Tallinna Kalevi naiskonnas.

Marjana Kuldsaar lõpetab Lihula gümnaasiumis 7. klassi. Ta on jalgpalliga tegelenud kuus aastat, ning lisaks meelisharrastusele tegeleb veel ka ratsaspordiga.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.