Vaata: Kohalik fotograaf Avo Kiisk tegi Lihulas peetud Läänemaa laulupeost kaunid panoraamfotod

F: Avo Kiisk.
F: Avo Kiisk.

Möödunud laupäeval oli Lihula linnusemägi laulupeoliste päralt. Läänemaa laulupidu, mis sel korral kandis nime ”Õhtu ilu”, tõi lavale 39 koori 700 lauljaga. Ühtlasi tähistatati seekordse peoga 120 aasta möödumist Läänemaa esimesest laulupäevast.

Varahommikul proovidega alanud laulupäev jätkus pärastlõunase rongkäiguga, kust ei puudunud lauljad, koorijuhid ega ka Hanila laulu- ja mänguseltsi kapell. Lisaks teistele oli pealtvaatajaid tervitamas ka noorterühm Läki Tantsule rahvatantsijad, Lihula vallavanem Varje Ojala-Toosning volikogu esimees Jaak Kastepõld. Aga ka Lääne maavanem Neeme Suur.

Rongkäiku võttis Lihula linnusemäe laval vastu Aare Õunapuu puhkpilliorkester, kes esitas kolm kontsertpala. Laulupeo avas ühendkooride esitatud Veljo Tormise “Õhtu ilu”, mida dirigeeris Pille Saatmäe. Avalaulule järgnesid maavanema tervitussõnad ning seejärel Cyrillus Kreegi „Mu süda ärka üles”.

Lisaks traditsioonilistele laulupeo kavva kuuluvatele lauludele esitati ka tänapäeval südameid võitnud Eeva Talsi “Üle ilma” ning “Maailm heliseb”, mida on tuntuks laulnud ansambel Curly Strings.

Läänemaa rahvakultuurijuhi Marju Viitmaa sõnul on hea, kui laulupeol saab ühendada vanu ja uusi laule, sest siis saavad kaasa elada ka need, kes ise koorilauludega kokku ei puutu. Tore oli vaadata, kuidas pealtvaatajad, nii noored kui vanemad, kaasa laulsid.

Tänavusel laulupeol astusid üles 36 maakonna koori ning kolm külaliskoori: Tallinnast Runo ning Pärnust Mihkel Lüdigi meeskoor ja segakoor Endla. Kokku esinesid peatvaatajatele ligi 700 lauljat, keda saatsid Läänemaa muusikutest moodustatud saateansambel. Vahepaladega esinesid noorterühma Läki Tantsule rahvatantsijad.

Läänemaa laulupeo lõpetas traditsiooniline “Ta lendab mesipuu poole”, mida dirigeeris Iren Sieberk. Lisaks talle olid dirigentidena üles astunud ka Pille Saatmäe, Ulrika Grauberg, Regina Triebstock, Ilona Aasvere, Anne Pääsuke, Inge Sinimeri, Toomas Voll, Kadri Kelner, Andreas Rahuvarm, Evelin Mei, Ave-Pia Rohtla, Sirje Kaasik, Kaja Avila ja Ülle Tammearu.

Marju Viitmaa kiitis esinejaid: “Koorid olid väga tublid. Eriti suurt rõõmu teeb see, et üle pika aja oli taas näha esinemas Martna mudilasi. Suure kummarduse on välja teeninud spetsiaalselt selleks laulupeoks Läänemaa muusikutest kokku kutsutud ansambel, kes suutis lauljaid saata vaatamata sellele, et ühiselt tehti proovi vaid sama päeva hommikul.”

Läänemaa laulupeole oli seekord tulnud tuhatkond pealtvaatajat, kes kõik tegid vähemal või suuremal määral pilte – nii oma kui ka teistega jagamise tarbeks. Siit ja siit leiab kaks toredat 360-kraadist panoraamipilti, mille tegi kohalik fotohuviline Avo Kiisk.

Tegu  on teadaolevalt esimese Läänemaa laulupeode ajaloos ürituse kajastamisega Google Street View-is. Hiljuti Google’i poolt nii iOS-i kui ka Androidi platvormil töötavatele Street View rakendustele välja lastud uuendused võimaldavad avastada Google Cardboardi virtuaalreaalsuskomplekti kasutades kõiki vaateid näha 3D-s.

Teisisõnu on komplekti olemasolul võimalik muuseas ka Läänemaa laulupeole teha virtuaalselt tiir peale.

Kristina Kukk

Lihula Teataja kaastoimetaja

Allikas: Lihula Teataja

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.