Kümne mängijaga lõpetanud Läänemaa JK Haapsalu mängis võõrsil Lihulaga 1:1 viiki

Foto möödunud hooaja kohtumisest Läänemaa JK Haapsalu ja Lihula JK vahel. F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused.
Foto möödunud hooaja kohtumisest Läänemaa JK Haapsalu ja Lihula JK vahel. F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused.

Lihula JK võõrustas täna Lihula kooli staadionil kevadringi viimases liigamängus Läänemaa JK Haapsalut. Enne kohtumist oli Lihula tabelis 16 punktiga viiendal ning Läänemaa JK Haapsalu 24 punktiga kolmandal kohal.

Kohtumist asus juhtima kodumeeskond, kui Läänemaa väravavaht Hendrik Siht eksis mänguoludest tingituna palli puhastamisega ning Lihula ründaja Romel Puda olukorrast tulenevalt sai palli tühja väravasse veeretada – 1:0 Lihulale.

Korra pääses teisel pool väljakut Lihula väravavahi Egert Kallastega üks-ühele Andres Proosväli, kuid Lihula puurilukk suutis õigel ajal välja tulla ning pealelöögi blokeerida.

Lihulal oli ka pisut õnne, et avapoolaeg 11 mehega lõpetati, kui Lihula kaitsja võttis veaga ära Andres Proosväljalt näiliselt ilmse väravalöömise võimaluse, kuid väljakukohtunik Kristjan-Eric Lääne arvas teisiti ning piirdus kollase hoiatuskaardiga Lihula kaitsjale.

Teisel poolajal tekkis rohkem võimalusi ka Lihula meeskonnal, kuid oma eduseisu suurendada ei suudetud. Kõige lähedamale jõuti väravale Argo Mõtti löögiga karistusala äärelt, mis oli suundumas värava alla nurka, kuid Sihti suurepärane tõrje suunas palli nurgalöögiks.

Läänemaa oli aga see pool, kes rohkem väravat taga ajas ning lõpuks selleni ka jõuti. Andres Proosvälja vastu tehti karistusalas viga ning määrati penalti, mille Kristo Enn õnnega pooleks realiseeris. Pealelöök suundus värava keskele, kuhu jäi ka Lihula väravavaht, kuid läbi õnne ei suutnud väravavaht palli piisavalt hästi tõrjuda ning pall maandus väravasse – 1:1.

Teise poolaja keskel jäi Läänemaa vähemusse, kui Andres Proosväljale näidati otse punast kaarti. Proosväli tegi vea Lihula mängijale, mille peale Lihula kaitsjad reageerisid. Proosväli lükkas ligi tükkinud Lihula mängijaid kätega eemale ning antud olukorras nähti Proosvälja tegevuses vägivaldset käitumist ning mängija eemaldati mängust.

Vähemusest hoolimata oli mängu lõpuni domineerivam pool Läänemaa JK Haapsalu, kuid üksikuid loodud olukordi väravateks realiseerida ei suudetud ning lõpuvile kõlades said ilmselt teenitult mõlemad meeskonnad tabelisse juurde ühe punkti.

Lihula jätkab 17 punktiga liigatabelis viiendal kohal. Selja tagant piilub Pärnu JK Poseidon 16 punktiga, kellel on kaks kohtumist vähem peetud.

Läänemaa JK Haapsalu tõusis 25 punktiga teisele kohale. Kahe punktiga ollakse maas FC Nõmme Unitedi duubelmeeskonnast, kellel on üks mäng vähem peetud.

Sügisringi alguseks on Läänemaal võimalik langeda kolmandale kohale, kui Raplamaa JK oma kolmest pidamata kohtumisest vähemalt kaks võidab.

Vaata tervet liigatabelit siit.

Läänemaa JK Haapsalu mängis koosseisus: Hendrik Siht, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Artur Matto, Leonid Bragin, Talis Tamm, Dmitri Maksimov, Kristo Enn, Andres Proosväli. Vahetusest sekkusid Rivo Reinsalu ja Sten-Mark Alberg.

Kevadringi liigakohtumised on küll läbi, kuid juba järgmisel nädalavahetusel on Läänemaal ees järgmine mäng. Pühapäeval, 26. juunil võõrustatakse kell 14 Haapsalu linnastaadionil Väikese karika 1/8 finaalis Tartu Ülikool Faunat, kellega võideldakse koha eest karikasarja veerandfinaalis.

Allikas: Läänemaa Jalgpalliklubi Facebooki leht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.