Ajaloolise tantsu teatrit Petit Trianon saab Haapsalus näha laupäeval, 2. juulil kl 12 Iloni Imedemaal, kus viiakse läbi unikaalne ajastule kohane töötuba lastele.

Töötoas saab aimu 18. sajandi õukonnaetiketist ning daamide aksessuaaridest. Lehvikute keelest räägivad „õuedaamid“ barokiajastu kostüümides. Sissepääs on muuseumipiletiga.

Lisaks saab trupi etteastest osa samal päeval peetaval XXIII ajalookonverentsil Haapsalu kultuurikeskuses kl 15. Kell 19.30 on tervitusetteaste piiskopilinnuse väikeses linnuses. Esitamisele tulevad ajastule kohased pidulikud tantsud. Etendus on tasuta.

Pärast seda algab linnuse muuseumis vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontsert.

Ajaloolise tantsu teater Petit Trianon loodi 2009. aastal Peterburis eesmärgiga tutvustada baroki- ja rokokooajastu tantse ja elulaadi.

Kollektiiv on esinenud Ermitaažis, Peterhofi palees,Tsarskoe Selos ja mujal Venemaal, aga ka näiteks Šotimaal Edinburghi ja Prantsusmaal Vaux-le-Vicomte´i lossides. Eestis on kollektiiv varem esinenud Kardiorus ja Sagadi mõisas.

17.-18. sajandi Vene õukonnakombestikku, pidustuste reegleid ja huvitavaid ajaloolisi seiku tutvustab Haapsalus teatri kunstiline juht ja programmi autor Yaroslava Bubnova.

Teele Jurtom
Haapsalu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditöö spetsialist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.