Rommi: Nostalgiapäevad toimuvad kindlasti

Traditsiooniliselt Haapsalu suve lõpetavad Nostalgiapäevad toimuvad ka sel aastal, hoolimata sellest, et üks korraldajaist suri.

Marina Sillaste ja tema elukaaslane Roman (Rommi) Sultangirejev on Haapsalus Nostalgiapäevi korraldatud 11 aastat. Rommi ütles Läänlasele, et pole mingit kahtlust – ka tänavu 9.-11. septembril on endisaegsed sõidukid taas linnas kohal.

27. juunil lahkunud Marina Sillaste oli üks Nostalgiapäevade korraldajaist. Rommile läks hinge eilses Lääne Elus avaldatud Aivo Paljasmaa järelhüüe, kus autor kahtles Nostalgiapäevade tulevikus.

“Üle kümne aasta ei kujuta septembri alguse Haapsalut ette ilma nostalgiapäevadeta,” kirjutas Paljasmaa. “Selle peale hakkab Haapsalu kultuuripildil auk ähvardamalt kasvama. Kes nüüd suudaks nostalgiapäevi korraldada? Manni moodi pole neid mõtet teha, see oleks hale koopia ja ega tema moodi oskagi keegi teha. /—/ Praegu aga ei ole küll kedagi näha, kes suudaks kas siis nii või naa neid päevi üldse korraldada.”

“Ausalt öelda olen natuke solvunud,” ütles Rommi seepeale. “Muidugi Nostalgiapäevad toimuvad.”

Rommi on üks Nostalgiapäevade idee autoreist ja suures osas on sellega seotud asjaajamine olnud tema õlul. Nostalgiapäevad on aastatega paikaloksunud toimiv üritus ning öelda, et ilma Marina Sillasteta ei saa või pole mõtet neid korraldada, on ebaõiglane. Rommil on kõiksugu ettevõtmiste korraldamise kogemus – tema algatas näiteks ka Augustibluusi festivali ja vedas seda mitu aastat.

Täna kl 15 on Marina sõbrad ja tuttavad oodatud SEE Teatrisse, kus peiede asemel korraldatakse Manni mälestuseks pidu. Selline on Manni soov.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.