Haapsalu triatlon peetakse 24. juulil – vaata osalemistingimusi

Haapsalu triatlon 2011. aastal. F: www.laanesport.ee
Haapsalu triatlon 2011. aastal. F: www.laanesport.ee

XI Haapsalu triatlon peetakse pühapäeval, 24. juulil. Võistluskeskus asub Vasikaholmi rannas. Samas paigas on start, vahetusala ja finiš.

Haapsalu triatlon on rahvatriatlon ja põhidistantsi pikkuseks on ca 10% täispikast triatlonist: ujumine 350 m, maantee- või maastikuratas 20 km (rattaklass on vaba), jooks 4,5 km.

Võistlus peetakse individuaalses ja võistkondlikus arvestuses.

Eraldi on lastetriatlon individuaalarvestuses ning distantsid on: 75 m ujumine, 2,5 km rattasõit, 400m jooks.

Põhidistants

Triatloni põhidistantsi start (ujumine) antakse Vasikaholmi rannas kell 13.

Võistkondliku distantsi start antakse samuti kell 13. Võistkonna koosseisu võivad kuuluda kuni kolm vanusepiiranguta liiget.

Rattarada kulgeb Haapsalu linna ja lähiümbruse teedel-tänavatel, sõidetakse Lahe tänav, Õhtu kallas, Raudteetammi tee, Kiltsi tee, Männiku tee, Lihula maantee tagasipöördega ning sama trass tagasi.

Jooksurada kulgeb ümber Väikese viigi ja joosta tuleb kaks ringi.

Rada on tähistatud. Rattadistantsil on trass liikluseks avatud, osavõtjad on kohustatud täitma liikluseeskirju ja järgima liikluskorraldajate märguandeid. Rattadistantsil on kiivri kandmine kohustuslik. Rattasõidul on eessõitja tuules sõitmine keelatud.

Lastedistants

Triatloni lastedistantsi start (ujumine) antakse Vasikaholmi rannas kell 12. Rattarada kulgeb ümber Väikese viigi ja sõidetakse üks ring.

Jooksurada on Vasikaholmi rannas.

Triatlonil võivad osaleda kõik 2003 ja varem sündinud spordisõbrad, kes on piisavalt treenitud antud distantsi läbimiseks. Erandkorras lubatakse rajale ka nooremaid osavõtjaid treeneri või lapsevanema kirjalikul loal.

VANUSEGRUPID

Põhidistants

N16 ja M16 (sündinud 2000 ja hiljem), N (1977-1999), M (1972-1999), N40 (1976 ja varem), M45 (1971 ja varem).

Lastedistants

Starti lubatakse 2004 ja hiljem sündinud lapsed. Finišiprotokollis tuuakse välja võistleja koht oma vanuseklassis.

Registreerimine

Osavõtjate registreerimine on internetis triatloniliidu kodulehel www.triatlon.ee. Osalejad loetakse registreerunuks pärast registreerimistasu maksmist Jalgrattaklubi Paralepa arveldusarvele EE952200221036700425 Swedbank. Selgitusse märkida TRIATLON, ees- ja perekonnanimi, sünniaasta.

Registreerunute nimekiri esitatakse Jalgrattaklubi Paralepa kodulehel www.paralepa.ee.

Internetis on registreerimine kuni 21. juulini kell 23.59. Võistluspäeval on registreerimine kell 10.30-12.30 stardipaigas.

Osavõtumaksud

Kuni 21. juuli: individuaalvõistlejad 10 €, võistkond kokku 25 €.

Stardipaigas võistluspäeval: individuaalvõistlejad 15 €, võistkond kokku 30 €. Noortele N16, M16 ja lastetriatlonile on registreerimine tasuta.

Triatloni ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel või võistleja loobumisel võistlusel osalemisest osavõtumaksu ei tagastata.

Stardimaterjalide väljastamine toimub võistluspäeval, 24. juulil kell 10.30-12.30 stardipaigas Vasikaholmi rannas.

Ajavõtt

Ajavõtt on elektronkiipidega. Aeg läheb käima stardipaugust.

Võetakse iga etapi vaheaeg:

UJUMINE (aeg stardipaugust kuni vahetusalasse sisenemiseni)

RATAS (ujumisest vahetusalasse sisenemisest kuni jooksuks vahetusalast väljumiseni)

JOOKS (vahetusalast väljumisest kuni finishini) st vahetuasalades kulunud aeg läheb rattaetapi aja sisse. Võistkonnavõistluses antakse elektronkiip üle järgmisele võistlejale.

Autasustamine

Autasustamine on kell 15 finišipaigas Vasikaholmi mererannas. Autasustatakse individuaalarvestuse vanuseklasside kolme parimat ja võistkondliku arvestuse kolme parimat. Välja on pandud ka eriauhinnad ja loosiauhinnad.

Protestid

Kõik protestid võistlustulemuste, määruste rikkumiste jne kohta tuleb esitada 30 minuti jooksul pärast võistleja lõpetamist. Kõik võistlustega seotud protestid lahendab võistluste korraldaja. Juhendis käsitlemata juhud lahendatakse korraldaja poolt jooksvalt.

Üldinfo

Osavõtjatele kindlustatakse rada, rattanumber, ajavõtt, tulemus lõpuprotokollis, teenindus joogipunktis, autasustamine, diplom nime, aja ja kohaga, vajadusel esmaabi kogu raja ulatuses, toitlustamine peale lõpetamist, katkestajate transport finišisse.
Korraldajatest sõltumatutel põhjustel võivad korraldajad võistlusrada muuta või lühendada (vee liiga madala temperatuuri korral asendada ujumine jooksuga).

Kontakt

Jalgrattaklubi Paralepa

telefon: 50 26 247, 50 73 289 email: jaan@hts.ee
web: www.paralepa.ee

Varasemad võitjad: esimene triatlon Alar Jõeste, kahel korral Andrus Veerpalu. 2009.a. Igor Tarassov, 2010.a. Martin Siimer, 2011. ja 2012.a. Emeri Lepp, 2013.a. Toomas Lelov, 2014. ja 2015. aastal Emeri Lepp.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.