2016. aasta kroonika ja võrdlus Mangi ennustusega – I osa

Toivo Tomingas: Juba rida aastaid olen aasta alguses proovinud säilitada Maalehe numbrit, kus sees Igor Mangi ennustused alanud (algavaks) aastaks. Et ajaleht kipub aastaga kaotsi minema ja kõike toimunut ka lõpuks ei mäleta, alustan võrdleva kroonika kirjutamist.

ennustus tomingas kokkuvõte

Toivo Tomingas

(Alustatud 7. jaanuaril)

Mangi ennustus jaanuariks: 3.-10. jaanuar. Rahutu. Terroriaktid, maavärinad, vulkaanid.

Tegelikkus: Pariis ja Brüssel jätsid terrorihirmus aastavahetuse ilutulestiku ära. Dubais oli võimas ilutulestik ja samal ajal põles 60-korruseline, 300 m kõrgune hotell Address.

Kölnis, Hamburgis ja mujal ahistasid sajad põhja-aafriklased ja araablased rohkem kui viitsadat naist. Saksa siseminister oli kohkunud uuest, organiseeritud kuritegevuse vormist.

 1. jaanuaril viis Põhja-Korea läbi tuumapommikatsetuse (ise nad kuulutasid, et vesinikupommi), mis põhjustas 5-magnituudise maavärina.
 2. jaanuaril sõitis Liibüas lõhkeainega täidetud veoauto sisse politseikoolituskeskusse. Enesetapja viis Allahi juurde üle 60 mundrikandja ja vigastas veel paarisadat.

Vulkaan on veel puudu!

 1. jaanuaril lasti lahti Kölni politseiülem.

Eestist. Sotsiaalministeerium põhjustas segaduse invavarustusega. Nõutakse ministri lahkumist. Riigikogu liige Dmitrijev sõitis purjus pea ja palja peega autoga metsa. Nestor soovitab mehel riigikogust lahkuda, aga Dmitrijev võttis haiguslehe. Pohmell vist.

Rakvere Lihakombinaadis ammoniaagiplahvatus. Tööõnnetuses üks surnu, kolm vigastatut.

 1. jaanuar. India kohus mõistis kaks aastat lollitatud 14 laevakaitsjat viieks aastaks vangi! Absurd!

Mang ennustab pisut kergendust 11.-18. jaanuariks.

19.-26. jaanuaril on aga uued jamad lahti. Elektrikatkestused ja süütamised.

Näib, et terroristid pole Mangi ennustusi veel lugenud. Täna, 12. jaanuaril kärgatas Istanbulis võimas pomm. Arvatavasti põuepommar. Hukkunuid vähemalt 10.

 1. jaanuar. Jälle pommirünnak. Seekord Afganistanis. Ohvreid jälle üle 10, pluss vigastatud.

Mitmendat päeva sajab lund. Eriti Lõuna-Soomes ja Põhja-Eestis. Talsingis sumavad põlvini lumes.

 1. jaanuar, taliharjapäev. Lund on Pärnus 10, Haapsalus 20, Tallinnas 30, Jõhvis 40 ja Loksal 50 cm.

Seekord lõhkesid inimpommid Jakartas. Indoneeslased on kõvast puust. Viie inimpommiga suudeti tappa vaid kaks inimest. Seega kokku seitse surnut. Selle peale värises Jaapanis maa 6,5 magnituuti. See ei teinud japsidele midagi.

 1. jaanuar. Imelikult vaikne. Liiga vara kilkasin. Havaiil põrkasid kaks USA armee helikopterit kokku.
 2. jaanuar. Jamad Burkina Fasos. Mitukümmend hukkunut. Päev alles noor.

VKG koondab 500 töölist, sest põlevkiviõli omahind on kallim nafta maailmahindadest. Nafta hind võib olla väga odav veel pikka aega.

 1. jaanuar. Kui see on nüüd vaiksem periood, siis mis meid veel ees ootab! Daesh (ISIS) tappis 300 vastalist ja võttis 400 pantvangi. Need olid tsiviilisikud. Sõjaga olla veel 110 Süüria valitsusvägede meest langenud! Kas need Daeshi omad on üldse inimesed? Ma teeks Põhja-Koreale ettepaneku tuua Süüriasse ja Iraaki 100 000 meest ja lämmatada ISIS. Pärast seda võiks Põhja-Koreale isegi midagi andeks anda.

18.-19. jaanuar. Artur Talvik on midagi välja kaevanud ja laiutab nüüd ETV-s. Et PPA pealik Vaher ostis liiga kallid saapad ja kõrvaklapid. Et Türgi ja Poola tehaste hinnavahe laevadele on 17 miljonit. Siit võib ärisaladuse teemal veel skandaal tõusta.

 1. jaanuar. ISIS, moodsa nimega Daesh lasi õhku Iraagis 1400 aastat vana kristlaste kloostri. See on nüüd juba üks paljudest sigadustest maailma kultuuripärandi kallal. Oma käega lööksin risti kas või tuhat ISISisti. (See on muidugi parafraas Egon Ranneti loomingus 60 aastat tagasi ilmunust.)
 2. jaanuar. Al Qaeda ründas Pakistanis ülikooli. Paarkümmend hukkunut. Rootsis skandaal ametiühingu korterite ja juhtkonna luksusliku elu pärast. Asjasse on segatud välisminister Wallsrtöm.
 3. jaanuar. USA idarannikul oodatakse ränka lumetormi. Tormi alla on jäämas 85 miljonit elanikuga rannikuala Washingtonist Bostonini. Kardetakse kuni kaks jalga lund paari päevaga maha tulevat.

Mang paistab siiski midagi aimavat. 22. jaanuar. Põles perekond Levandil maha kaks autot: BMW maastur ja Jaguar. Esialgu süütamisest veel ei räägita. Aga elektrikatkestused on USA-s juba käes ja laienevad, seoses lumetormiga.

 1. jaanuar. Täna hommikuks on lumetorm USA-s nõudnud 29 ohvrit.

Aga paar päeva tagasi avalikustas USA astronoomide rühm hämmastava avastuse. Arvutused näitavad, et kuskil üüratukaugel, päikesesüsteemi äärel on veel üks planeet! Seega üheksas, esialgu nimetu. Keegi pole seda veel ka näinud ja piirkond, kus ta peaks olema, on ju tohutu. Ma pakuks nimeks Pontus. Sest must ta on, pimeduses ta tiirleb ja kuigi arvutused näitavad, et see planeet peaks olema 10 korda suurem kui Maa, on üsna lootusetu, et lähema poole sajandi jooksul Pontusest midagi väga täpset üldse teada saab.

Jaanuari on veel terve nädal. Nafta hind maailmas on langenud alla 30 USD/barrelilt. Paljud naftariigid teevad negatiivseid lisaeelarveid. Mangi arvates on kuu viimased päevad head. Saame näha.

 1. jaanuar. Pole head midagi. Moldovas on rahvas tänavail. Nõutakse uusi parlamendivalimisi, sest venelastele (ja neid on seal palju) ei meeldi värske euroopameelne valitsus.

Täna hommikul raputas Põhja-Marokot ja Costa del Soli 6,1-magnituudine maavärin. Saatsin meili Ivar Dahlile Marbellasse küsimusega, kas neil on kõik OK. Ivar on Vormsis, Söderbys sündinud kinnisvaraärimees, lähedalt sugulane. Vastas, et tema proua Anna ärkas selle peale, et voodi hüppas toas ringi. Muidu on neil kõik korras. Vähemaid purustusi on kuuldavasti Sevillas ja Melillas (Põhja-Aafrikas). Veel. Täna, 25. Jaanuaril toimus võimas autopommiplahvatus Aleppos. Jälle mitukümmend laipa. See on Süüria.

Mõne päeva pärast jõuab USA-d rünnanud torm üle Atlandi. Inglased kardavad kuni 200 mm vihma. See tähendab uusi ja suuri üleujutusi. (Jäi ära!) Ka meil läks pärast kuu aega kestnud külma ja lumist talve sulale, mis kestab vähemalt nädala.

 1. jaanuar. Tänane põuepommar lasi end ja veel mitukümmend inimest ribadeks Homsi linnas. Ikka Süürias. Huvitav, millal nad üksteise tapmisest ära tüdinevad? Euroopaski on neid juba kõik kohad täis. Assad ütleb, et venelaste toel on tal nüüd juba sõjaline üleolek ja ta ei kavatsegi rohkem kellegiga läbirääkimisi pidada. See tähendab veelgi sadu tuhandeid langenuid ja miljoneid põgenikke. Kas seda ehk venelased tahavadki? Varsti on naeruväärselt saamatu EU käpuli ja siis ka laiali. Inglased teevad referendumi EU-st lahkumiseks veel tänavu. Venemaa kindlustab endale tugevad positsioonid nii sõjalises kui ka majanduslikus mõttes Vahemereäärses naftarikkas riigis, Türgi lõunapiiridel. See on tääk NATO pehmes perses.

Oleks kole, kui minu ennustus tõeks osutub.

Mangi ennustus sai punkti kirja. 26. jaanuari õhtul põles maha Bernhardi spaahotell Otepääl. Süüdati või mitte – tuleõnnetus igal juhul.

Üks sigadus teise otsa! Eelkõige Brasiilias, aga ka juba mujal, isegi Rootsis on laienemas haigestumine ZIKA-viirusesse. Muidu üsna süütu sääskedega leviv haigus kahjustab inimlooteid. Tulemusena sünnivad pisikese peaga ja elujõuetud lapsed. Seda ei nimeta oma ennustustes ei Mang ega Nostradamus. Esialgu pole sellele nuhtlusele ei vaktsiini ega ravi. Haigus võib aga mõjutada Rio OM-i käiku.

Ja veel. Lörtsisel teel, südaöösel ja tormise külgtuulega sõitis Jõhvi ligidal teelt välja ja vajus külili Riia-Peterburi Lux-Express buss. 26 reisijat ja kaks sohvrit. Vigastatuid 12. Neist kaks tõsiselt.

Riigikogus on ca 50 nägu, kes tahaksid kangesti kooseluseaduse rakendusakte kinnitada. IRL lasi eelnõu põhja ja 51 vajalikku häält ei saa kokku. Arvatakse, et see võib lõpetada ka valitseva kolmikliidu kooselu. Või põhjustab tulevikus IRL-i kiusamist. Kuradi lasteaed koos oma kooseluga. Aga IRL-ile seekord minupoolne tunnustus.

Huvitav küll, aga Genfis algasid Süüria jamade lõpetamiseks rahuläbirääkimised. Keegi ei ennusta edu.

 1. jaanuar. Kuna Türgi ei luba Genfi laua taha kurde, läksid need solvunult koju tagasi. Kus on kurdi kodu? Natuke Türgit, Süüriat, Iraaki, isegi Armeeniat. Neile peaks tegelikult Põhja-Iraagis ja Põhja-Süürias oma riigi tegema.

Sõidul Kreekasse läks Egeuse merel põhja põgenikega ülerahvastatud mootorpaat. Pooled (ca 45) uppusid. Reisikorraldaja (loe inimkaubitseja) oli ise samas paadis. Jäi ellu ja ütleb, et on ise ka ohver. Kuus tema sugulast uppus koos teistega.

Ah soo! Moskvas süttis õmblusvabrik, kus läks tulesurma vähemalt 12 Kesk-Aasiast pärit naist, kes ööbisid töö juures.

Pommiplahvatused Damaskuse eeslinnades nõudsid üle poolesaja elu. Boko Haram tappis Nigeerias 65 inimest.

Soomes on moodustunud nn Odini sõdalaste grupid, kes seavad eesmärgiks pagulaste kuritegevuse tõkestamise. Rootsis käivad samalaadsete gruppide ja põgenike vahel massikaklused.

Pärnus röövisid kaks noormeest, kel Eesti kodakondsus, kuid ei ela Eestis, vaid on kaheksa aastat olnud Inglismaal, Mercedes 220 tüüpi takso ja tapsid juhi. Mõrtsukad peeti kinni Panevezyses, kus poisid (18 ja 20 a) bensukasse sööma läksid. Nimed vendadel Benjamin ja Filip-Artur. Jõgevalt pärit ja maast-madalast skandaalse käitumisega.

Statistika: Jaanuaris jõudis üle mere Euroopasse 67 000 araablast ja aafriklast. Lisaks uppus sel teekonnal veel 370 inimest.

Jube jaanuar!

Mang: Veebruar tõotab tulla lootusrikas ja rahumeelne. Alates 22. veebruarist ilmneb kalduvus ülespuhutud illusoorsetele ootustele ja fantaseerimisele.

Aga järgnev on tõde:

Kelly Sildaru (13) tuli naiste maailmameistriks nn X-mängudel. Epp Mäe võitis maineka maadlusturniiri kaalus kuni 75 kg, Ottomar Ladva tuli Eesti malemeistriks.

 1. veebruar. Venelased pommitavad väga intensiivselt Süüria opositsiooni positsioone Aleppo lähistel. Inglased nimetavad seda massimõrvaks, venelased aga pahatahtlikuks valeks.

Viis vintis kaklejat läksid Vao keskusesse „korda looma.“ Politsei viis nad kaasa.

 1. veebruar. Genfi kõnelused katkesid. Lootus on 25. veebruaril jätkata. Mina ei usu.
 2. veebruar. Taiwani saarel oli maavärin. On hukkunuid (ligi 200 + vigastatuid) ja purustusi.

EKRE on tõusnud reitingult võrdseks sotside ja vabaerakonnaga (12-13%) Poole rohkem on toetust Keskerakonnal (26) ja poole vähem IRL-il (7), valitsuse juhtparteil Refil,on toetust 17 %,

Teisipäev, 8. veebruar. Algab ahviaasta. ÕL ennustab, et ahvi maapealsed asjad ei huvita. Pigem võib arvata, et näitab puu otsast paljast perset ja kes kauemaks vahtima jääb, saab veel üht-teist kaela.

Kõik see ilus talv sai juba jaanuaris otsa. Üle päeva küll sajab pisut lörtsi ja lund, kuid see vaheldub vihmaga. Maa on mõnel hommikul valge, mõnel must. Suusatajad kiruvad sitta ilma ja rahastajad sittu suusatajaid. Tõepoolest. Tulemused on enamasti seitsmendas kümnes. Selle tasemega sportlased peaksid oma hobi ise kinni maksma.

Ma asutaks spordialade toetuseks loteriisid ja annaks välja postmarke. Arvatavasti saaks Kelly raha piisavalt, Mäe ja Seim ka. Teised vähem või üldse mitte. Õiglus missugune!

Savisaar kaebas Eesti Vabariigi Haagi kohtusse.

USA suurendab sõjalise abi Ida-Euroopale 4 miljardi USD-ni. See tõotab USA väekontingendi ja relvastuse mitmekordistamist ka Eestis. Venelane lubab luua kolm uut diviisi Soome lahest Valgeveneni.

Ausõna – see sõjaõhutuslik tegevus ei lõpe hästi.

 1. veebruar. Jaapanis oli purskama hakanud mingi vulkaanikene ja kaasnes maavärin. Põhja-Korea saatis satelliidi kosmosesse. Kogu maailm süüdistab neid aga ballistiliste rakettide arendamises ja katsetamises. ÜRO julgeolekunõukogu peab erakorralist istungit.

Pakistanis lasi jalgrattur umbes 15 kilo lõhkeainet ja iseenda hakklihaks. Seitse mundrimeest ja muud rahvast said sama saatuse. See seal nii tavaline, et vaevalt ületab uudiskünnist.

Ahviaasta algas liiklusõnnetusega Tudulinna ligidal. Kokku põrutasid buss ja raskeveok. Üks hukkunu (bussijuht) ja 13 vigastatut. Reisijaist 9 venelast ja 9 lätlast.

 1. veebruar. Baierimaal põrutasid kaks kohalikku reisirongi laupapidi kokku. Esialgu kümmekond surnut ja 40 vajavad haiglaravi. Veel kuuskümmend said vähem viga.

Täna on küll vastlapäev, aga maa on paljas, sajab hooti vihma ja nii paistab ilm ka jätkuvat. Talv on vist läbi. Ise olen gripis ja üle Eesti üle 10 000 veel. Tartu maraton jääb ära.

Nigeerias lasid kaks naist ennast põgenikelaagris õhku. Ca 60 inimest jälle Looja juures.

Prantsusmaal juhtus liiklusõnnetus koolibussiga. Ees sõitnud suure veoauto tagaluuk kukkus lahti ja tappis kuus last.

Süüria valitsusväed venelaste toel ründavad Aleppot. Järgmised kümned tuhanded põgenikud tormavad Türgi piiri poole. Nädala pärast peaks hakkama seal kehtima relvarahu. Assad aga lubab venelaste abiga kogu riigi territooriumi jälle endale allutada. Seda ilmselt nädalaga ei jõua, mis tähendab, et sõda jätkub niikuinii.

NATO viib Kreeka ja Türgi piirivetesse viis sõjalaeva. Lootus on põgenikevoolu vähemalt vähendada, viies tabatud paadipõgenikud Türki tagasi. Ometi lõpuks midagi reaalset, et see jama peatada, kuigi ma ei usu ka seda. Ainuke päriselt toimiv meede oleks Türgi rannik sulgeda ja kõik ujuvvahendid konfiskeerida või hävitada.

Läti sai uue valitsuse.

 1. veebruar. Leedukatest relvastatud autovaraste jõuk piirati Karksi lähedal mingis saeveskis sisse.

Politsei nendib, et kätte saadi kolm röövlit ja selleks tuli kasutada tulirelvi.

Keegi Veiko, kes oli kulleriks narkorahade üleveol Soome-Eesti-Soome, rääkis Saksamaal suu puhtaks, kuidas narkoäri peasoosijaks oli Helsingi kõrge politseijuht. Veiko oli siis Kalev Kure grupis.

Tõendamist on leidnud Einsteini teooria aegruumi käitumisest. Õnnestus fikseerida aegruumi muudatusmoment, mis leidis aset juba miljardi aasta eest kahe musta augu kokkupõrkel. Selgitasin naisele, et see on nagu liha järelvärin kahe sumomaadleja matšil :-).

Ikka 12. veebruar. Briti rockbänd, viis noormeest andsid Stockholmis kontserdi ja sõitsid seejärel linna vahel autoga ringi. Sõit viis neid üle silla, millel tõkkepuu ees ja sild laevadele lahti. Viola Beachi kõik viis liiget sulpsasid 26 m kõrguselt kanalisse ja uppusid. Kolm autos, kaks väljas. Sic!

Elujanu ei lubanud poisse isegi 13. veebruarit ära oodata.

 1. veebruar. Vanasti tervitasin sõbrapäeva puhul paljusid tuttavaid. Enam ei saa! Selgub, et sõbrapäevaõnnitlus on pigem armuavaldus ja seega parem jätan ära.

Päevauudised ütlevad, et homme algavad Pihkva oblastis manöövrid 2500 merejalaväelase ja 300 soomukiga. Tuleb kõrvad kikkis hoida. Suure Süüria jama selja taga ei tea milleski lõplikult kindel olla. Ärkad hommikul, vaatad aknast välja, aga seal siblivad ringi mingid rohelise-lapilised mehikesed…

 1. veebruar. Sotsid on haldusreformi peesse keeramas. Nüüd tahaksid nad, et maakonnasuurustes valdades olek endised vallad osavalla õigustes. Siis säiliksid kohalikud volikogud, osa struktuure jne.
 2. veebruar. Venelased on Süürias pommitanud koole ja haiglaid. Võib-olla kogemata, kuid üle 50 surnud tsivilisti on jälle löök võimaliku rahu vastu. Assad ütlebki, et nädalaga kõiki terroriste ta võita ei suuda, seega sõda jätkub. Opositsioon ütleb samuti, et rahu tähendab kaotust ja ohvrite mõttetust, seega – võitleme edasi. Ilmselt käibki sõda edasi. Saudi Araabia ja Bahrein lubavad oma maaväed Iraagi kaudu Süürias sõtta viia. See põhjustab sealse lööma laienemist ja miljonite võitlust miljonitega.

Riigikogu sai hakkama omapärase teoga. Võeti menetlusse ja läbis esimese lugemise Vabaerakonna esitatud paarkonnaseadus. See on alternatiiv kooseluseadusele. Samas jäi mingi võllanaljana menetlusse ka kooseluseadus. Lõpuks on igal paaritajal oma seadus.

 1. veebruar. Ankaras kärgatas autopomm. Keegi pole veel korraldamist tunnistanud. Jääb üle arvata, et kurdid. Nad pole ise pauku kuulnudki!
 2. veebruar. Brüsselis istuti hommikul kella neljani ja targutati brittide EU-st väljumise teemal. Kell 12 täna jätkavad. Austria teatas, et võtab vastu 80 asüülitaotlust päevas, mis on ca 1/10 soovijaist. Jälle Brüsselis lament lahti. Türklased tuvastasid, et Ankara paugu, mis viis teise ilma ligi 20 hinge, tegigi Süüriast pärit kurd.

NATO laevad õngitsevad Egeuse merest välja ca 1000 paadipõgenikku päevas. Soomest sõitsid esimesed 103 iraaklast pettunult lennukiga koju tagasi. Ekskursioonil käidud. Tagasiots Soome riigi kulul.

 1. veebruar. Mang ennustas kuulsuste surmateateid märtsi lõpus. Tegelikult tegi Harper Lee (89) juba otsa lahti. Kohe järgnes talle Umberto Eco (84).

Inglased saidki Brüsselist mingi kokkuleppe erikohtlemise kohta. Aga mina ennustan, et see pretsedent saab varsti järje Kreekast jne. Suure tõenäosusega oli eilne päev avalöögiks EU lahtimonteerimisel.

Arvatavasti teeb Inglismaa juunis referendumi ja lahkub oma teed. Praegu on UK EU suuruselt teine majandus Saksamaa järel.

USA pommitas ISISe treeninglaagrit Liibüas. Elu kaotas ca 70 võitlejat ja vist ka nende kohalik juht.

 1. veebruar. Homsi linnas lõhkenud pommid aitasid taevariiki 60-70 süürlast. Teist samapalju lakub haavu. Õhtused uudised kordavad samu numbreid, aga juba Damaskuses, lisades, et tekkis suuri purustusi. Issand Jumal, kus sa oled! Saada neile väävlituld ja välgunooli, et see tapatalgu ükskord ometi lõppeks!

Nüüd saan aru! Ilmselt on Mangil õigus. Obama ja Putin peaks eeloleval nädalal kokku leppima Süüria sõja lõpetamise põhitingimustes. Arvan koos Mangiga, et see on tühi lootus ja illusoorne fantaasia. Ei ole rahu õlipuude varjus!

Isiklikus plaanis on mul kavatsus kolme päeva pärast 65-aastaseks saada. See plaan ehk täitub.

 1. veebruar. Minu plaan täitus. Saingi 65 ja maavanema tänukirja. Lisaks sadakond õnnitlust internetis, telefoni teel ja silmast silma.

Fidži saari räsis võimas orkaan nimega Winston. Palmid puhuti pikali ja onnid laiali. Suur osa rahvast lageda taeva all. Nepaalis lendas väiksem lennuk 5 km merepinnast vastu mäge. 23 hukkunut. Krt! Peab neid mägesid ka igal pool olema. Isegi 5 km kõrgusel.

Täna hommikul tuli kurb uudis Eri Klasi surmast. See on kolmas maailmanimi paari nädala jooksul. Poppstaare ma ei loe. Eri oli minu tugev toetaja EMLS juhatuses, kui tulin välja ideega püstitada Gustav Ernesaksale monument. Loodan, et Eri 80. sünniaastapäevaks avatakse temale mälestusmärk.

 1. veebruaril ütlesid riigijuhid pühadekõnesid. Ilvest hurjutati juba hulk aega, et ta võiks oma perekondlike jamade vahel rohkem aega riigile pühendada. Tema pühadekõne oligi diplomaatiline tule ja tõrva pritsimine. Eriti valitsuse, aga ka parlamendi aadressil. Vist liiga diplomaatiline, sest Rõivas ei olevat sealt midagi niisugust kuulnud. Tuleb välja, et ta kõrvad on kurdid igasugusele kriitikale. Tulgu see alt või ülevalt.
 2. veebruar. Süürias algas vaherahu. Aga see kehtib ainult Assadi režiimi ja ülestõusnute vahel. ISIS-ega käib sõda edasi.

Põgenikest niipalju, et Itaalia on meie poole sõrme viibutades lubanud, et kui Ida-Euroopa riigid ei võta vastu tuntavat osa põgenikest, keerab Itaalia oma rahakraanid meie suunal kinni. Meie poliitikud nimetavad seda väljapressimiseks. Ma küsiks vastu: kui näiteks Venemaalt algaks miljonite väljaränd Läänemere riikidesse, kas Itaalia oleks nõus võtma-kutsuma paar miljonit slaavlast oma juurde?

Meie pole süüdi, et Vahemerre ulatuv Itaalia saabas Põhja-Aafrikale nii meelitav on.

Venemaal Vorkutas sai hukka kaevandusgaasi plahvatustes vähemalt 36 kaevurit.

Pommid plahvatavad Iraagis, Bagdadis. ISISe töö.

IRL ja Tsahkna langesid unistuste võrku juba 20. jaanuari paiku, kui panid märgi maha, et 40 aasta pärast on Eestis kaks miljonit eestikeelset, end eestlasteks pidavat kodanikku. Minu arvates oleks suur asi, kui ka praegune üks miljon alles oleks.

Verine veebruar.

Mang: Märts toob palju ehmatavat. Lõhatakse tööstusettevõtteid. Palju on põlenguid ja uputusi. Algavad streigid. Putinile eriti raske kuu. Kehtestatakse toidutalongid. Karta on majanduskollapsit. Kerge pole ka USA-s, kus toimuvad looduskatastroofid. Pärast 23. märtsi rahulikum. Kuu lõpus on karta ridamisi surmateateid.

 1. märts. Iraagi relvajõud alustasid suurrünnakut ISIS-e vastu Bagdadist põhja suunal. Esialgu kommentaare pole. Damaskuse ja ülestõusnute vahel on rahulikum. Donbassis on täheldada sagedasi relvakasutusi, mis viitab võimalikule peatsele sõjategevuse jätkumisele.

Täna, 2. märtsil läheb viimsele teekonnale Eri Klas. Minu teadmiste järgi on Klas esimene Eestis sirgunud maailmanimega juut.

Peruus on uputus.

Tänase Õhtulehe horoskoop on esimest korda minu jaoks 100% täpne. Kalad: Milline on erinevus sinu ja sinu bossi vahel? Võimalik, et erinevust polegi ja ta on sulle sarnasem kui arvatagi oskad. Erinevus võib olla vaid ühiskondlikus positsioonis.

Tõsi see ju on. Olen juba 25 aastat iseendale tööandja. Boss ja alluv ühes isikus. Ühiskondliku positsiooni suhtes on nii, et kingakaupmehena ma tänukirju pole saanud. Aga ühiskondliku tegevuse eest üsna mitmel korral. J

Nädal aega ei ole ma midagi kirjutanud. Olin vahepeal Rootsis.

Aga vahepeal on sündinud palju asju: Türgi leppis EU-ga kokku, et võtab Kreekast tükk tüki vastu neid põgenikke tagasi, kes Euroopast sisenemisluba ei saa. Aga lubab samajagu Euroopasse neid, kel põhjust siia pääseda. Sloveenia, Makedoonia jt panid selle peale oma piirid päris kinni.

Loodetakse, et nüüd ometi lõpeb see rahvamatk jalgsi läbi Euroopa. Eks näis. Siit võib suuri rahutusi karta, sest kümned tuhanded põgenikud on raha maksnud, aga Euroopasse ei lastagi!

Lõuna-Korea ja USA ühistel manöövritel osaleb ca 300 000 meest. Põhja-Korea lubab teha ennetava tuumalöögi. Loodetavasti ainult blufib.

ISIS kannab suuri kaotusi juhtkonnas. USA täpne luureinfo võimaldab neil täppislööke teha.

Minu arvates aitaks see ka Põhja-Korea vastu. See Kimide dünastia on inimkonna vähkkasvaja, millest vabanemiseks pole teist võimalust, kui kirurgiline lahendus. Sellega on juba liiga kaua venitatud.

Suri Nancy Reagan (94).

Eile oli Vormsis kultuuripäev. Professorid Mart Raukas, Rein Einasto rääkisid Antiik-Kreeka demokraatiast ja selle allakäigust kaasajas. Haldusreformi asjus soovitasid nad isegi mässumeelsust ja allumatust. Loodetavasti oli see huumor. Aga muidu sisukas päev. Viskasin nalja, et Vormsi võiks paarkümmend pagulast vastu võtta. Pärast seda ei tahaks keegi enam Vormsiga ühineda. Vormsi Väike Vabariik!

Sao Paulos on üleujutused. See, et kuskil toimub koolitulistamine, põuepommarid lasevad end ja teisi õhku on nii tavaline, et ei ületa uudiskünnist. Aga ISIS oli rakendanud keemiarelva. 600 vigastatut ja üks surnu.

Putin üllatas kogu maailma teatega, et Süürias on eesmärk saavutatud ja suurem osa sõjaväge ja tehnikat lendab koju Venemaale. Seega jääb ISISe kägistamine USA ja tema liitlaste kanda.

Ankaras tegi pommiplahvatus sodiks üle viiekümne ja vigastas veel sadakonda inimest. Türgi vannub karmi kättemaksu kurdidele.

 1. märts. See pole küll maailmasündmus, aga täna umbusaldas Ridala volikogu reeturite häälte abil vallavanemat, volikogu esimeest ja aseesimeest. Pärast koosoleku lõppu jätkus värskel umbusaldajal arunatukest, et küsida taandatud volikogu esimehelt, millal järgmine volikogu tuleb?!
 2. märts. Rostovis Doni ääres kukkus alla Dubai – Rostov reisilennuk. Kõik 62 pardalolnut hukkusid. Põhjus esialgu selgusetu.

Tänasest on Kreekal õigus kõik veel saabuvad põgenikud Türki tagasi saata. Eks see saab keeruline olema, sest meritsi saabunuid sama teed tagasi ei saada. Vaja enne kirja panna, kes ja millal ja kuidas. Siis viia mandrile ja panna bussi või lennuki peale.

Täna hommikul oli Põhja-Soomes 4,1-magnituudine maavärin.

Lasnamäel nähti imelist valgusefekti. Valgustunnelist väljus erendav kera, mis peagi kadus. Delfi avaldas kaks fotot. Igor Volke nendib, et see on tavaline energofoor, mida näeb haruharva, aga Eestis juba 5. kord üsna lühikese aja jooksul. Niisiis tavaline ime. Ütleksin, et midagi on teoksil, millest meie teadmistest väheks jääb. Tulnukad annavad pisitasa märku, et nad on olemas-tulemas.

Maailmanimedest teatati Guido Westerwelle surmast (54). Mees oli Saksa välisminister ja suri verevähki.

Täna kannatas juba pööripäevase ilusa ilma puhul grillhooaja avada.

Paides tappis 20-aastane, juba korduvalt kurja teinud ja ennetähtaegselt vanglast vabastatud noormees kohalikus kõrtsis taskunoaga varahommikul 28-aastase napsikaaslase ja haavas teist. Huvitav, palju niisuguseid poolkaristamatuid ja selge kriminaalse kallakuga pätte veel Eestis ühiskonda terroriseerib? Ilmselt kümneid.

 1. märts. Tänane päev läheb igaveseks ajalukku. Ilmselt oskab Igor Mang siiski õigeid tulevikuprognoose panna, sest täna hommikul kell 8 Brüsseli aja järgi toimus Brüsseli lennujaamas kaks tugevat plahvatust, seejärel veel plahvatus Brüsseli metroos. Praegu on veel vara kahjusid kokku arvata. Surnute ja haavatute arv muudkui kasvab. Opereeritakse numbritega 31-34 surnut ja ca 260 vigastatut. Esialgne ja ühene järeldus on, et araablased maksavad kätte oma Brüsselis kinni peetud noore pealiku eest, keda seostatakse novembris Pariisis toimunuga. See on osutunud argpüksiks, kes lõi põnnama, kui pidi end õhku laskma ja nüüd teeb politseiga koostööd. See tähendab, et räägib välja, mis teab.

Mina usun, et tänane plahvatuste seeria oli ammu kavas. Arreteerimised ainult kiirendasid asjade käiku. T-H. Ilvese lühike, emotsionaalne kaastundeavaldus Belgia rahvale sisaldab ilmselt varjamatut vihapurset terrorismi vastu. Huvitav, kui palju peavad ja jõuavad ISIS-lased enne Euroopas kurja teha, kuni riigid muudavad senist kaastundest nõretavat poliitikat ja ajavad selja sirgeks? Sest on selgeks saamas, et ka üks terrorist 100 000 araablase kohta on Euroopa jaoks liiga palju. Aga neid on kordades rohkem.

Paljud tunnustatud poliitikud, kes senini vagameestena n-ö „teise põse ettekeeramist“ on jutlustanud, annavad nüüd oma kõnedes märku, et seisukohad on muutunud. Otsitakse vaid sõnu ja täiendavaid põhjusi, et kuidagi pehmendada suurt pööret oma arusaamades.

Poola riik on resoluutne – pärast Brüsselit ei taha me oma maale ainsatki pagulast. Küllap mõtlevad nii veel 25 EU riiki, kuid jutlustatakse ikka ligimesearmastust. See on kahepalgelisus. Ja maksab valusalt kätte.

Pärast 23. märtsi pidi rahulikumaks minema. Täna on 24. Teatati seitsme põgeniku peatsest saabumisest Eestisse. Esimesed „pääsukesed“. Mart Helme kirjutas Õhtulehes sõjaka nupu, kus räägib sedasama, mis minagi. Tema ennustab, et asi lõpeb revolutsiooniga, mille käigus toimub araablaste teine kojuajamine ja tekkimas on diktatuuririigid. Ilmselt on temagi Nostradamust lugenud.

Täna, Suurel Reedel ja küüditamise aastapäeval käib Brüsselis suur politseioperatsioon. Esialgse info kohaselt kostab plahvatusi ja keegi on kättegi saadud. ISIS teatas, et Brüsseli Must Päev oli nende kätetöö. USA andis teada, et täppistulega hävitati ISISe sõjaminister ja teine mees „riigis“.

 1. märts. Ivar Soopan annab teada, et Bagdadist 50 km kaugusel, kohalikul staadionil lasi üks Daeshi mees end jalkamatši lõppedes rahva hulgas ribadeks, võttes Allahi juurde kaasa veel vähemalt 30 jalkafänni.

Musta huumori mõttes tuletan meelde Josef Shveiki arutelu viimsepäevakohtust, kui terve toatäis segaverelisi krantse sõid ära oma peremehe, salapolitseinik Brethschneideri. Siis sõnas Shveik: „Minu mõistus küll ei võta, kuidas või millest Jumal ta viimsepäevakohtu ette jälle kokku paneb!“

Põuepommaritega on sama lugu. Hing ei jõua ihust lahkudagi, kui plahvatus selle molekulideks lööb.

Märtsi lõpetuseks võib öelda, et suri Hans Dietrich Genscher, endine Saksa välisminister ja kahe Saksamaa liitja.

Süüria valitsusväed said tagasi Palmyra. Purustused on kardetust väiksemad. Iraagi valitsusväed võitlevad Mosuli pärast.

Mina katkestasin pool elu kestnud „raseduse“. 14. märtist 3. aprillini kadus esimesed 10 kg. Lahjumine jätkub.

Järgneb…

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.