Eestimaalased eelistavad kasutada auto ostmiseks liisingut, autode hind on kerkinud

SEB Liisingu statistikast selgus, et käesoleva aasta esimeses pooles on SEB Liisingu uusmüük eraklientidele tänu nende aktiivsele liisingu kasutamisele suurenenud 18 protsenti võrreldes eelmise aastaga. Kasutatud autode liisingusse võtmine kasvas aastaga aga 10 protsenti.

„Liisingu uusmüügi kasv on seotud autoturu uusmüügi kasvuga. Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga müüdi Eestis käesoleva aasta esimesel poolel 12,4 protsenti rohkem uusi sõiduautosid. See tuli positiivse üllatusena, sest selleks aastaks koostatud prognoosid ei olnud turukasvu osas nii optimistlikud,“ ütles SEB Liisingu juht Rein Karofeld.

SEB Liisingu statistikast ilmneb, et sel aastal on Eesti elanikud võtnud liisingusse veidi kallimaid autosid kui eelmisel aastal. Nii uue kui kasutatud liisingu abil soetatud autode hind on tõusnud üle 9 protsendi.

„SEB Liisingu klientide seas on populaarsemad automargid Škoda, Toyota, Volkswagen, Ford ja Honda. See järjestus on üsna sarnane 2015. aastaga, kui eelistatumad automargid olid vastavalt Škoda, Volkswagen, Toyota, Ford ja Kia,“ rääkis Rein Karofeld.

Eelistatumad automudelid, mida SEB Liisingu abil endale soetati, olid Škoda Octavia, Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Honda CR-V ja Škoda Superb. Aasta tagasi olid kõige populaarsemad mudelid Škoda Octavia, Honda CR-V, Toyota Avensis, Škoda Superb ja Ford Focus.

Liisinguklientide keskmine vanus on orienteeruvalt 40 aastat ning vaadates meeste ja naiste osakaalu, siis on naiste osakaal SEB Liisingus pea samaväärne meestega.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.