Homme algab käsitööõllede festival

Kochi fest merepaevad

Homme, 15. juulil kl 16 algab Tallinnas Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefest, millel tutvustavad oma toodangut 16 käsitööõllede valmistajat. Lisaks tuntumate pruuljate õlledele on laadal esindatud ka käsitöö ja talukaubad, olemas on lastenurk ja muu meelelahutus.

Käsitööõllede tootja Koch korraldab Merepäevade ajal, 15.-17. juulil Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefesti, et anda käsitööõllede tootjaile võimalus oma toodangut laiemalt tutvustada ning tuua õllemeistrite töö rahvani lähemalt. Kolme päeva jooksul viiakse läbi küsitlused, et selgitada publiku lemmikud eri kategooriates. Parimad käsitööõlled selguvad pühapäeval, 17. juulil.

Koch juhatuse liikme ja kogenud õllemeistri Enn Kärblase sõnul on käsitööõllede valik Eestis väga lai ning seetõttu on oluline, et tootjad saaksid oma häid tooteid ka laiemalt tutvustada, kuna kõik oma kõigi toodetega jaekettidesse paraku ei jõua.

“Õllefestil on ideaalne võimalus erinevate tootjate tooteid proovida ja uusi kogemusi saada ning kindlasti on see põnev alternatiiv Merepäevadel esindatud suurtootjate õlledele,” räägib Enn Kärblane. “Kokkuvõttes saame tutvustada käsitööõllede mitmekesisust ja eripalgelisust ning samas anda tootjaile võimalus oma toodete tutvustamiseks läbi vahetu maitsekogemuse, suhtluse ja oma kaubamärgi teadvustamise.”

Festil on degusteerimiseks võimalik osta käepael, millega saab proovida erinevat valikut käsitööõllesid. 

Enn Kärblase sõnul korraldab Koch Käsitöö- ja Õllefesti sellises käsitööõlledele orienteeritud formaadis esmakordselt, kuid ettevõte soovib muuta selle traditsiooniks ning suurendada tulevikus käsitööõllede osakaalu veelgi. Pruulikodade huvi festivalil osalemiseks on suur ning hetkeseisuga on osalemas näiteks Tanker Pruulikoda, Muddis Õllevabrik (Moe), NanoPruul Pruulikoda, Õllenaut, Lehe Pruulikoda, Raba Mustlaspruul, Kolk, Käbliku, Raasiku, Genika, Pappa pruulikoda, Koch Pruulikoda, Must Lips, Holy Roller Pruulikoda, Hiiumaa Brewery jt.

Kochi Käsitöö- ja Õllefest toimub 15.-17. juulil järgnevatel aegadel:

15. juuli kl 16-20

16. juuli kl 12-18

17. juuli kl 12-15.

Lisaks käsitööõlledele on laadal rikkalik valik käsitööd (käsitöö, riided, kudumid, ehted jne) ja talukaupu (leivad, suitsutatud lihatooted, mesi jm) ning avatud ka lastetelk, kus saab sõita elektri-mootorrattaga, vintage-autoga, joonistada, lugeda, meisterdada jms. Üritus on planeeritud kogu perele, parkimine on lähedalasuvates parklates.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.