Eesti meistrivõistluste hooaeg kardispordis on peale eelmisel nädalavahetusel toimunud neljandat etappi jõudnud täpselt poole peale. Gear Racingu võistlejad on teinud suurepärased etteasted ja seis enne hooaja teise poole algust on põnev.

Neljast etapist on kolm toimunud vihmaga, mis on pannud kõikide võistlejate ja mehhaanikute oskused proovile.

Raplas toimunud võidusõidul õnnestus Gear Racing meeskonna kardipoistel võita mitu poodiumikohta.

Mini klassis, mis on lastele vanuses 10-13 aastat, tuli kõrgele teisele kohale Robin Särg, kes on esimesel neljal etapil noppinud kokku kaks poodiumi teist kohta.

Ülitugevas konkurentsis, kus 6-7 võistlejat kahekümnest pretendeerivad hooaja lõpus meistritiitlile, on Robin hetkel napi neljapunktilise eduga edetabeli liider.

Martin Juga, kes startis Raplas finaalsõitu viimaselt kohalt, tõusis vihmasel rajal kiire ja kavala sõiduga seitsmendaks. Jaan Järveveer oli üheksas. Jaani võistlust kõrgematele kohtadele takistas kokkupõrge konkurendiga juba sõidu alguses, mille tõttu ta kaotas kaheksateistkümneringilise finaalsõidu alguses päris mitu kohta. Jaan ja Martin on selles klassis uustulnukad.

Romet Reisin oli üheteistkümnes ja Andreas Aulik kuueteistkümnes. Andreas oli samuti osaline avariis klubikaaslasega, mille tõttu leidis ta ennast sõidu keskosas viimaselt positsioonilt. Eesolevate konkurentide püüdmine oli sel korral tema jaoks võimatu.

Klassis Cadet oleme esindatud kolme võistlejaga. Gear Racingu värvides sõitev Meri Levula Soomest oli teine, Ayrton Klooren kolmas ja meie selleaastane pesamuna Tanel Karu neljas.

Micro klassi võidusõit Raplas oli kõike muud kui tagasihoidlik. Esimest aastat selles klassis võistlev Siim Sepp näitas juba sõidu alguses konkurentidele, et hooaja teisel poolel tuleb temaga arvestada ja poodiumil ruumi teha. Kuigi sel korral jäi karikas koju toomata, oli see finaalsõidu esimesel kolmandikul vägagi lähedal. Paar sõiduviga kukutasid Siimu lõpuks kaheksandaks. Kert Ahu, kes võistleb teist aastat klassis Micro, tõusis finaalsõidu lõpuks mööda ka klubikaaslasest ja oli finišis kuues.

Alates hooajast 2016 on Eesti kardimaastikule lisandund kaks uut võistlusklassi sarjast X30. Võisteldakse masinaklassides X30- Junior ja Senior.

Gear Racingu meeskonnas võistlevad nooremas, Junior klassis kaks võistlejat: Sander Sepp ja Karl-Kenneth Neuhaus. Nagu ka teiste klasside sõidud oli vihmaga, ei kuivanud rada ka suuremate masinaklasside startide alguseks piisavalt ja siin toimusid sõidud vihmarehvidega märjal rajal.

Sander Sepp asus päeva tähtsama sõidu alguses jälitama poodiumikolmikut. Väga tark vigadeta sõit andiski tulemuse ja Sander saavutas oma esimese poodiumikoha Eesti meistrivõistluste arvestuses, kui ta tõusis autasustamistseremoonial poodiumi kolmandale astmele.

Karl-Kenneth tegi võistluse keskel rajal pirueti, mille tõttu möödusid temast mitmed konkurendid ja sel korral pidi selle vanuseklassi uustulnuk leppima viienda kohaga.

Reimo Särg

Fotod: Tõnis Krikk

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.