Nice’i terrorirünnakus hukkunute seas oli kaks Eesti kodanikku

Välisministeerium sai eile hilisõhtul Prantsusmaa ametivõimudelt kinnituse, et Nice’is toimunud terrorirünnaku tagajärjel hukkunute seas on kaks Eesti kodanikku, teatast Delfi.

Eesti Päevalehele ja Delfi andmetel hukkusid Nice´is puhkusel viibinud Tatjana ja innovatsiooniakadeemias osalenud Rickard.

„Avaldan südamest kaastunnet terrorirünnakus elu kaotanud Eesti kodanike peredele ja lähedastele. See on esimene kord, kui terrorism puudutab meid kõiki Eestis nii valusalt ja vahetult. Mul ei jätku sõnu, et kirjeldada seda kurbust ja valu, mida see jõhker tragöödia nii paljudele on põhjustanud,“ ütles välisminister Marina Kaljurand.

Sotsiaalministeerium teatas täna, et avaldab kaastunnet Nice’i terrorirünnakus hukkunute lähedastele ja riigi poolt on tagatud psühholoogiline abi terapeut-kriisinõustajalt, kelle kontakt on peredele edastatud.

“Avaldan sügavat kaastunnet Nice’ terrorirünnaku ohvrite peredele ja lähedastele. Oleme riigi poolt valmis pakkuma igakülgset professionaalset abi,“ ütles sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Kõigile kannatanutele, kes viibisid möödunud neljapäeval Nice’s, on toeks riigi ohvriabi spetsialistid, kes pakuvad emotsionaalset tuge, jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta ning aitavad suhtlemisel ohvrile vajalikke teenuseid osutavate asutustega.

Ohvriabi spetsialistid asuvad igas maakonnakeskuses tavaliselt politseijaoskondadega samal aadressil.

Kontaktisikud kannatanutele:

· Helen Sööl, sotsiaalministeeriumi peaspetsialist, helen.sool@sm.ee<mailto:helen.sool@sm.ee>, tel 626 9815, mob 56253279

· Ene Päll, ohvriabi nõunik sotsiaalkindlustusametis, ene.pall@sotsiaalkindlustusamet.ee, tel 664 0164

· Ohvriabi töötajad maakondades: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/ohvriabi-tootajate-kontaktandmed-4/

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.