Vormsi lähedal asuvast vetikakasvatusest saab ka rannakarpi, mis sobib hästi supiks

Söödav rannakarp. F: Wikipedia.
Söödav rannakarp. F: Wikipedia.

Vormsi ja Hiiumaa vahel asuvas Eesti esimeses vetikakasvanduses kasvatatakse nüüd ka söödavaid rannakarpe, kirjutab homne Maaleht.

“Meie rannakarp on soojade merede omast väiksem, kuid maitseb üsna samamoodi. Esimene supp on tehtud ja maitstud,” kinnitab OÜ Vormsi Agar üks juhtidest Mart Mere.

Ta alustas oma päris isevärki vesiviljelusega kolm aastat tagasi, rajades Vormsi ja Hiiumaa vahele nn vetikapõllu, kuhu pandi kasvama punavetikas, mis looduslikult kasvab Eestis Hiiumaa lähistel Kassari lahes ning Saaremaa rannikul.


Veel homse Maalehe teemasid:

Igor Mang ennustab, kes saab Eesti järgmiseks presidendiks

Taevatähti uurinud astroloogi Igor Mangi sõnul on võrdselt head võimalused presidendiks saada kolmel kandidaadil, neist ühel naisel. Mang tunnistas, et Kadriorus ringi liikudes tunnebki ta seal naispresidendi aurat. Loe suurt ülevaadet, mida ennustab Mang presidendikandidaatidele ja teistele, kelle nimi on seoses kandideerimisega välja käidud.

Tagatrepil Eiki Nestoriga: ärge heitke poliitikutele ette, et nad meeldida püüavad

Maaleht alustab intervjuusarja presidendiks pürgijatega, istudes kandidaatidega nende enda kodutrepil. Esimeses usutluses märgib Eiki Nestor, et üks kurvemaid pilte tema jaoks on olnud üks alla 30-aastane noor mees, kes oli Soomes mustalt ehitusel töötades rängalt viga saanud. “Ta ei hakka elus kunagi liikuma. Selleks, et hooldekodu eest maksta, töötab nüüd tema vend Soomes ehitusel mustalt. Sellist surnud ringi ei tohi lasta endal tekkida. Palun südamest: inimesed, ärge tehke mustalt tööd!”

Kohus peab otsustama, kas põllumeeste taotlusi hindas PRIAs ebapädev komisjon

Eelmisel sügisel sai põllumajanduse valdkonnas Eestis esimest korda küsida innovatsiooniklastri toetust, mille eesmärk oli tipptasemel teadusuuringute ja tehnoloogia viimine iga sellest huvitatud põllumeheni. Komisjoni hinnangul vääris toetamist vaid kaks taotlust kümnest ja miljonid eurod jäeti välja jagamata. Vähemalt neli taotlejat on PRIA sellise otsuse tõttu kohtusse kaevanud.

Südame ja mõistuse konflikt: tiined lehmad saadetakse tapamajja

Iga nädal toob infot selle kohta, et mõni piimatootja lõpetab ning veised müüakse elusloomadeks või lihakombinaati. Olukord on nii hull, et tapamajja lähevad ka vasikaootel lehmad. Seadus seda ei keela…

Hiina poiss tahab lustakate videote abil Eesti internetis kuulsaks teha

“Eestlased võiksid ise oma riigi eripära rohkem hinnata,” arvab Youtube’is oma Eesti seiklusi jäädvustav tudeng Pynchon Woo.

“Eesti on nii lahe, see on kõige huvitavam koht, kus ma elanud olen. Iga päev on kultuurišokk nii suur – miski üllatab mind pidevalt,” ütleb Pynchon. Tema muljeid Eesti elust on internetis vaadanud mitusada tuhat inimest.

Vaid ühe elanikuga rabasaar ja Lehtse tööstusasula kuulsusetu lõpp

1936. aastal Lehtse lähistele rabadevahelisele saarele rajatud tööstusasula elanikkond kasvas suvistel hooaegadel pea 800ni, praegu elab kohapeal vaid üks inimene. Maaleht käis uurimas, mis vahepeal siis õieti juhtus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.