Suklese ja Vikmaniga kohtunud Allar Jõks: haldusreform on skelett, kuhu liha tuleb kiirkorras peale kasvatada

Presidendikandidaat Allar Jõks kohtus täna hommikul Haapsalu linnapea Urmas Suklesega ja abilinnapea Peeter Vikmaniga, kellega arutati haldusreformi ja presidendivalimiste küsimusi.

Jõks: „Viimaste nädalate jooksul olen kohtunud mitmekümne omavalitsjuhiga. Loomulikult arutame ka presidendivalimiste hetkeseisu ja väljavaateid nagu täna Haapsalus. Aga tegelikult on omavalitsustel ka palju pakilisemaid muresid. Peamine küsimus on haldusreform – samm õiges suunas on tehtud, aga siin tuleb küll vastutaval ministril jalad kõhu alt välja võtta ja raamseadus sisuga täita. Omavalitsuste rahastamismudel, tasandusfond, ka ülesannete jaotus kas või koolihariduse näitel on need teemad, mis tuleb kiirkorras ära lahendada. Raamseadus on kui luukere, nüüd tuleb liha kiirkorras peale kasvatada, muidu kukub see skelett klõbinal kokku.“

Presidendivalimiste hetkeseisu kommenteerides oli Jõks jätkuvalt seda meelt, et pigem valitakse president valimiskogus. „Täna tegeletakse tagatubades kombinatoorikaga, kuid sisulist valmisolekut erakondadeülese kandidaadi peale kokku leppimiseks ei paista. Valijamehed, kellega kohtunud olen, võtavad oma rolli ses osas palju tõsisemalt,“ ütles Jõks.

Kohtumisel osalesid ka Haapsalust pärit riigikogu liige Jaanus Karilaid ja riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Täna pärastlõunal kohtub Allar Jõks Viljandimaal omavalitsusjuhtidega.

Allar Jõks on advokaat, endine õiguskantsler ja kohtunik, kelle esitasid presidendikandidaadiks 14 ühiskonnategelast. Jõksi kandidatuurile avaldas seejärel toetust ka Vabaerakonna Riigikogu fraktsioon ning IRLi volikogu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.