Lihula ja Hanila vallad pidasid külade spordimänge

This slideshow requires JavaScript.

Lihula ja Hanila on viimased aastad pidanud juulikuus rahvarohkeid külade spordimänge. Lihula valla spordimängud toimusid juba üheksandat korda ja sel aastal Tuudil. Hanila valla spordirahvas sai omavahel mõõtu võtta aga seitsmendat korda ja tänavu tehti seda Kinksi külaplatsil.

Mõlemas spordist lugupidavas omavalitsuses on spordimänge peetud erinevates külades. Lihula vallas on neid olnud Lihulas mõisamäel, Kirbla külas ja viimastel aastatel Tuudi spordiväljakul ja sealsel külaplatsil.

Hanila valla spordimänge on seni võõrustanud neli selle valla küla: Virtsu, Kinksi, Vatla ja Massu.

Lihulas on korraldajaks olnud Lihula valla spordiklubi ja Hanila vallas Hanila spordiselts. Alati moodustub korraldajaküla oma toimkond, kes võistluste kulgemise eest vastutab, muidugi on kokkuvõttes korraldajad tegelikult ka kõik osalejad. Ja kõik 16 korda, mil kahes Lõuna-Läänemaa vallas külade rahvas sportima on kutsutud, on korraldajad korraldamisega ka väga hästi hakkama saanud ja võistlejad alati rahule jäänud.

Lihula on loobunud traditsioonilistest pallimängudest, mängud on muutunud tänu uutele aladele atraktiivsemaks

Lihula valla külade spordimängud on aja jooksul muutunud. Algselt kavas olnud võrkpalli me kavast enam ei leia. Korraldajad on uute alade sissetoomisega muutnud spordipäeva atraktiivsemaks ja huvitamaks. Eraldi on alad lastele, naistele ja veteranidele.

Sel aastal võtsid esmakordselt rahvastepallis mõõtu naised, kavas oli discolf ja lastele pakuti võimalust rõngaste täpsusvisetes. Veel oli kavas saapavise, petank, kuulijänn, rahavstepall lastele, korvpalli vabavisked.

Teatevõistluses oli esikolmik: I Tuudi (Alfred Jüriöö, Elisabeth Jüriöö, Randel Plaas, Argo Mõtt, Sölvi Männik, Triin Mõisaäär), II Lihula ja III Matsalu.

Laste rahvastepalli võitis taas Tuudi (Virgo Vallik, Claudia Järve, Mia Markus, Anu Antsi, Elisabeth Jüriöö, Alfred Jüriöö). Esikolmikus veel Kirbla ja Matsalu.

Naiste rahvastepallis said kooliaja meeldetuletamisega kõige paremini hakkama Lihula naised (Katrin Lehtpuu, Carina Jurs, Janne-Ly Siimon, Liset Kuusik). Järgnesid Kirbla ja Tuudi.

Rõngaviske täpseim oli Liisbet Sõber Matsalust, naiste saapaviske võitis Rumba võistleja Piret Karus, temale kuulus ka naiste kuulijänni esikoht.

Meeste kuulijänni võitis Rumba mees Toomas Truu. Meeste saapaviske võitjaks tuli Kirikuküla esindaja Uku Ehasalu.

Korvpalli vabavisete täpsemad olid naistest Katrin Lehtpuu Lihulast ja meestest Kristjan Kadakas Vagiverest. Katrin Lehtpuu võitis ka naiste discolfi, meestest oli parim Kirbla noormees Reilo Mark.

Petanki võitis Lihula I võistkond Andrus Ihermann ja Reigo Vänt.

Lihula külade spordimängudel olid esindatud rekordarv külasid: Lihula, Tuudi, Kirbla, Matsalu, Vagivere, Rumba ja Kirikuküla.

Hanila vald hoiab elus pallimänge ja traditsioonilisi maameeste alasid

Hanila valla spordiinimesed said sel aastal kokku Kinksi külaplatsil.

Nooleviskevõidud läksid mõlemad Massu. Naistest võitis Pilleriin Jaanus ja meestest Vallo Mulk.

Ka sangpommi tõstsid kõige enam just Massu sportlased. Naiste 16 kg pommi suutis 25 korda tõsta Kadri Türner ja meeste 32 kilost pommi Janno Liik 41 korda.

Massu edu jätkasid sulgpallis Kristi-Carolina Reinmaa ja Armand Reinmaa, kes alistasid kõik vastased. Neile järgnesid Virtsu ja Vatla paarid.

Ka köieveos võitis Massu küla (Janno Liik, Vallo Mulk, Raido Mölder, Taavi Rand, Kalev Pea). Järgnesid Vatla ja Virtsu.

Jalgpalli ja võrkpalli esikohad läksid Virtsu. Jalgpallis järgnesid Virtsule (Raiko Vänt, Rando Palu, Martin Pere, Janno Vainu, Ats Vamper, Priit Blande, Madis Riive) Massu ja Vatla.

Võrkpallis oli Virtsu (Paula-Marit Leiumaa, Lisett Liiv, Raiko Vänt, Janno Vainu, Priit Blande, Madis Riive) järel esikolmikus veel Vatla ja Massu.

Kõige enam kaasaelamist saanud teateujumise võitis Virtsu (Paula-Marit Leiumaa ja Ats Vamper). Esikolmikus veel Vatla ja Massu.

Kokkuvõttes võitis rändkarika 42 punktiga Massu. Eelmise aasta võitja Vatla kogus teisena 34 ja kolmandana Virtsu 31 punkti. Tublid olid ka teised osalenud külad Kinksi, Salevere ja Hanila.

Hanila valla külade spordimängudel ei ole kunagi varem nii palju osalejaid, kuute küla osalenud.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.