Joogafestivalil katsetati uut pandisüsteemi, mis peaks levima üle Eesti

Topsiring Joogafestivalil.
Topsiring Joogafestivalil.

Esimest korda sai 23.-24. juulil Haapsalus peetud Joogafestivalil osta enda joogi korduvkasutatavasse tassi. Uudne algatus Topsiring pakub pestavate panditopside teenust ning sel suvel katsetatakse süsteemi mitmel festivalil üle Eesti.

“Avalikel üritustel tekib väga palju jäätmeid ja nende kogumahust lausa 2/3 võivad moodustada ühekordsed joogitopsid,” ütles MTÜ Eesti Pakendiringluse juhatuse esimees Aivo Kangus. “Pakendiringlus on juba kaheksa aastat kogunud suurte festivalide jäätmeid, kuid kahjuks õigesti sorteerimata ühekordsed joogitopsid materjalina taaskäitlusesse paraku ei jõua. Prügitekke vähendamiseks aitab Pakendiringlus uue ringlustopside algatuse käima lükata.”

Algaval nädalal on Topsiring väljas ka Viljandi Pärimusmuusika festivalil, kus tutvustatakse ja katsetatakse topsiringi süsteemi, et järgmisel aastal täies mahus festival ühekordsetest topsidest priiks muuta.

Topsiringi projektijuht Kadri Kaarna loodab, et ka festivali külastajad ning toitlustajad tulevad ideega kaasa ning selgitab: “Jaani kiriku kõrval asuvast Topsiringi telgist saab 2 või 3 eurose pandi eest lunastada taaskasutatava topsi, tassi või pokaali, kuhu paluda toitlustajatel ostetavaid jooke serveerida. Topsi tagastamisel saab külastaja tagasi ka pandiraha, seega lõpp-kokkuvõttes on topsi kasutamine külastajale täiesti tasuta.”

Topsiringi telgi tunneb ära selle ees asuvate suurte lamamispatjade järgi, mis on tehtud Viljandi erivajadustega inimeste poolt erinevatest tekstiilijäätmetest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.