Suur fotogalerii: Tänavune Joogafestival lõi osalusrekordi

Nädalavahetusel Haapsalu piiskopilinnuses ja kultuurikeskuses peetud Joogafestivalil lõi kaasa ligikaudu 1400 joogahuvilist, kes käisid seal käepaelaga. Lisaks neile oli hinnanguliselt sama palju neid, kes uudistasid bazaari ja festivalimelu.

Festival 1. päev (Fotod: Marju Randmer-Nellis):

This slideshow requires JavaScript.

Festivali peakorraldaja Merit Raju ütles, et ka visuaalselt vaadates oli üritusel eelmistest kordadest rohkem inimesi ning hea soe tunne tekkis sellest, et joogasõbrad tegid kõik algusest lõpuni kaasa ega rullinud vahepeal omi matte lahkumise eesmärgil kokku. Vastukajad on olnud positiivsed ja paljud osalejad on seda isiklikult korraldajatele ütlema tulnud.

Siit üks tänukiri: “Veel kord, suurimad tänud, et saime festivalile tulla ning nii palju hingekosutust ammutada. Need olid imelised kaks päeva ses sumedas suves. Vahva oli kohata nii palju ammuseid tuttavaid, erinevatelt kursustelt ja koolitustelt kohatuid – ning nendega uuesti koos hingata. Ja mis mind eriti puudutas – kõik need pisikesed, usaldavad, rahulikud, armastusega küllastunud väikesed beebid! Imeline oli tunnetada kogu seda rahu ja ingellikkust nende ümber. Minu jaoks olid sügavaimad emotsionaalsed kogemised Kristina Paškeviciuse tantsurännak ning Almer Jansu lõdvestav tants, kuid reaalset abi, teadmist, kinnitust ja lohutust tänasesse päeva ning edasi liikumiseks annavad Ananda Dasi ja Ingvar Villido loengutel kuuldu. Võib ehk tobedalt või rumalalt kõlada, aga minu jaoks oli tõeline “ahaa”-elamus, et minevikku ei peagi oma seljas tassima nagu sadat köidet kannatust. Olgugi sellest ju ennegi loetud ning mitmetel enesearengukursustel õpitud, tõid ehedaima uskumuse ja lootuse just Ananda Dasi töötoad.”

Merit Raju lisas, et populaarseim oligi ehk peaesineja Ananda Das, kes jäi kõigile nii festivalil kui ka telekanalite vahendusel meelde oma naerulagistamisega, ning ka Jaya Shivani ehk Katrin Silmani Tantra töötuba “Sissejuhatus tantristlikku ehk pühasse seksuaalsusesse” ei tahtnud rahvast hästi ära mahutada.

Festivali 2.päev (Fotod: Marju Randmer-Nellis):

This slideshow requires JavaScript.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.