Noarootsi Einbi küla pani üles talusildid ja hoiatused turvameetmete kohta

Naabrivalve Einbi külas tugevneb tõusvas tempos. Vargad ja tolmutajad ei ole külas teretulnud.
Naabrivalve Einbi külas tugevneb tõusvas tempos. Vargad ja tolmutajad ei ole külas teretulnud.

On tavaline suvepäev Einbis. Linnud laulavad, tuul kohiseb männilatvades, taamal mühiseb meri. Kas tõesti on olemas veel sellised kohad, kus tõesti nii on? On küll, see on Einbi küla Noarootsis, kus asub ka Eesti mandriosa läänepoolseim punkt.

Ramsi neeme tipust avaneb kaunis vaade merele ja Vormsi saarele. Einbi küla koosseisu kuuluvad ka Ulasrahu ja Silgurahu.

Aeg-ajalt rikuvad seda idülli inimesed, kellel on kurjad mõtted. Kihutatakse kruusateedel, tühjendatakse inimeste kodusid, karjutakse öösse mõtlemata, mida tunnevad inimesed, kelle koju nad on tulnud. Unistame, et sellised inimesed meie koju ei satuks. Lisaks teeme ka reaalseid samme, et nii oleks.

Noarootsi Tuuleenergia MTÜ abiga, kes toetab omanäolise, kuid tõmbekeskustest eraldatud maapiirkonna sotsiaalset, majanduslikku ja kultuurilist arengut, oleme saanud soetada kaameravalve- ja tolmusildid võõrastele, mis annavad teada meie turvameetmetest külas ning oma külla sissekirjutatud peredele kaunid tammepuust lasergraveeringuga talusildid.

Küla püsielanikud võib üles lugeda kahe käe sõrmedel, kuid üha enam on neid, kes peavad Einbit oma koduks mitte ainult suvel, vaid tulevad siia aastaringi igal võimalusel. Kord aastas saame me kokku ja avastame taas, kui palju huvitavaid ja toredaid inimesi on Einbiga seotud.

Meie küla kohta saab rohkem lugeda meie küla FB lehelt.

Kui ka Sina pead lugu vaikusest, kaunist loodusest ja toredatest inimestest, tule meile külla ja avasta Noarootsi.

Monika Miilsaar
Einbi külavanem

IMGP2346 IMGP2335

Noarootsi külade mängud.
Noarootsi külade mängud.
"Teeme ära 2016" Ramsi poolsaare tipus.
“Teeme ära 2016” Ramsi poolsaare tipus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.