Organisatsioon Loomade Nimel kutsub üles boikoteerima karusnahatootjate toetajaid

Hõberebane.
Hõberebane.

25. juulil esitas Karusloomafarmide Aretusühing Riigikogu maaelukomisjonile petitsiooni, millega nõutakse karusloomakasvatuse keelustamise protsessi lõpetamist. Loomade eestkoste organisatsioon Loomus juhib tähelepanu, et üleandmist tutvustavas pressiteates on eksitavat informatsiooni.

Samas on organisatsioon Loomade Nimel algatanud üleskutse boikoteerida petitsioonile allakirjutanute tooteid, kuni nad on end väärinformatsiooni sisaldavast avaldusest avalikult distantseerinud. (Allakirjutanute nimekirja leiab teksti lõpust.)

Taust

Maaülikooli poolt maaelukomisjoni palvel koostatud karusloomakasvanduste uuringust selgub, et Eesti farmides töötavaid inimesi on alla saja, mitte 200 peret nagu aretusühing teada annab. Ka ei puutu keelustamise protsessi tuhatkond inimest, kes töötavad Soomes valitud erialal. Karusloomakasvatus ei ole keskkonnasõbralik valdkond; valdkonna keskkonnasõbralikuna reklaamimise on keelanud Inglismaa, Taani, Holland, Itaalia, Soome. Ka Maailmapank  peab karusloomakasvatust üheks viiest kõige enam keskkonda reostavaks tööstusharuks.

„Maaelukomisjon on saanud raske ülesande,” ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. “Komisjoni liikmed peavad sügisel otsustama, kas Eesti kuulub kaasaegsete, eetikat väärtustavate riikide hulka. Keelustamise poolt on tuhanded Eesti inimesed; keelustamine on toimunud paljudes maailma riikides ja loomaõiguslased jätkavad keelu nõudmist kuni selle jõustumiseni.“

Kõik Eesti loomakaitseorganisatsioonid koos 70 muu valdkonna organisatsiooni ja ettevõttega on allkirjastanud ühise manifesti, millega toetavad karusloomakasvanduste keelustamist. Petitsioon karusloomafarmide keelustamise poolt kogus üle 10 000 allkirja.

2014. aasta lõpus viis loomade eestkoste organisatsioon Loomus allkirjad ja vastava märgukirja riigikokku, peale mida toimus Riigikogu Maaelukomisjonis märgukirja avalik arutelu. Käesoleva aasta märtsis valmis maaeluministeeriumi poolt tellitud sotsiaalmajanduslik analüüs karusloomafarmide võimalikust keelustamisest 10-aastase üleminekuajaga. Analüüsi avalik arutelu toimub sügisel.

Karusloomafarmid on keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal. TNS Emori  läbiviidud uuringu kohaselt ei poolda 58% eestimaalastest karusloomakasvandusi.

Allikas: loomus.ee


 

Petitsioonile (loe selle teksti siit) allakirjutanud, kelle toodangut kutsub organisatsioon Loomade Nimel boikoteerima:

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (sh nõukogu esimees Andres Oopkaup ja juhataja Roomet Sõrmus),
Eesti Seakasvatajate Liit,
Eesti Põllumeeste Keskliit (sh president Tõnu Post),
Eesti Tõusigade Aretusühistu,
Eesti Lihaveisekasvatajate Selts,
Viru Lihaühistu,
Eesti Mesinike Liit,
Eesti Toiduliit,
Eestimaa Talupidajate Keskliit (sh peadirektor Kaul Nurm),
Eesti Jahimeeste Selts,
Rapla, Tartumaa, Põlvamaa, Järvamaa ja Virumaa põllumeeste liidud,
Ida-Virumaa Talupidajate Liit,
Albu valla esindajad,
Farmi Piimatööstus,
E-Piim,
Lightfood OÜ,
AS Dimedium,
PÜ Mahepiim,
Sagro,
Grüne Fee Eesti,
Kevili,
Kaska-Luige talu,
Anu Ait OÜ,
Lõuna Pagarid AS,
OÜ Estonia,
AS Tartu Agro,
Alltech Eesti OÜ,
Kehtna Mõisa OÜ,
KÜ Eramets,
Adavere Agro AS,
AS Väätsa Agro,
OÜ Kaiu LT,
MTÜ Kuldliiga Algatus

Allikas: Riigikogu

2 Responses to "Organisatsioon Loomade Nimel kutsub üles boikoteerima karusnahatootjate toetajaid"

 1. Muki   30. juuli 2016 at 18:19

  Aga makske siis neile sajalegi töötasud välja ja kandke demonstratiivselt plastmassist
  kingi!

  Vasta
 2. sorts   31. juuli 2016 at 00:00

  kulla loomakaitsjad!
  igatsugu elukaid alates muttidest,nirkidest lõpetades hobuste ja põtradeni on inimkond kasutanud oma elu säilitamiseks-küll neid süües, nende nahku kandes või ekspluateerides nende tööd /krdi vereimejad seoksed!/
  kaotage planeedilt Maa iseennast, s.t. inimesed,sh loomakaitsjad, kaovad ka pseudomured…

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.