Haapsalu lähedal taevas lendasid eile hilisõhtul veidrad tulekerad

Läänlane Toivo Tomingas vaatles eile õhtul Haapsalu lähedal taevas veidraid tulekerasid ega osanud pakkuda, mis seesuguse vaatemängu tekitasid.

Foto ei ole seotud Toivo Tominga vaatlusega. F: Pixabay.com
Foto ei ole seotud Toivo Tominga vaatlusega. F: Pixabay.com

Toivo Tomingas:

31. juuli õhtul oli mul juhus jälgida kolme tulekera, mis tulid paariminutiliste vahedega edelast, lendasid helitult allpool ja kustusid kusagil Uuemõisa Konsumi kohal.

Tulekerad läbisid minutiga umbes 5 km ja möödusid minu juurest (Haudejaam) vaadates u 30-kraadisel kõrgusel. Tuli, mida algselt pidasin väikelennukiks, möödus hinnanguliselt paari kilomeetri kaugusel paralleelselt Tallinna maanteega.

Sündmus oli aga mõistatuslik seepärast, et tulekera, mis nähtavale ilmudes oli üsna suur, muutus minutiga väikeseks ja kustus siis. Viimasel juhul pilve sees. Eelmised kustusid allpool pilvi. Trajektoor oli kahel esimesel sama, kolmas rohkem lääs-ida kursil. Sündmust jälgis minuga koos abikaasa ja toimus see pimeduse hakul kell 23.

Kui küsid, miks pilti ei teinud, siis vastan, et telefon, millega pilte teha saanuks, oli toas. Esimese tulekera peale imestasime naisega, teise puhul veel enam ja kahetsesin, et pole telefoni käepärast. Nähes juba kolmandat kera lähenemas, tekkis tunne, et ehk tuleb veel ja siirdusin toa poole, et maja teise korruse otsaaknast pilti teha, kuid rohkem minu jaoks mõistatuslikke tulekerasid ei tulnud. Küll lõppes umbes veerandi tunni pärast tulevärgiga kontsert linnas, mida oli hästi kuulda, kuid tulevärk jääb minust loodesuunas ja metsa taha.

Minu hinnangul olid tulekerad ca 5-10-meetrise läbimõõduga ja algusest saadik oli veider see, et tulekerad olid ühtviisi kollaka valgusega kogu nähtaval trajektooril, nagu oleks suurt elektripirni meie eest mööda lennutatud. Aga nii palju valgust ei annaks ka 20-kilovatine jupiter.

Seda, et tegu võis olla taevalaternatega, Tomingas kahtles, sest objektide kiirus oli liiga suur. Tavaliselt on esmapilgul seletamatutele nähtustele mõistlikud põhjendused. Kui mõni Läänlase lugeja nägi samasugust valgusemängu ja teab selle põhjust, võib kommentaariumisse oma selgituse jätta.

9 Responses to "Haapsalu lähedal taevas lendasid eile hilisõhtul veidrad tulekerad"

 1. nimetu   1. aug. 2016 at 10:39

  2 aastat tagasi suveõhtul, kus taevas oli selge, nägime mehega taevast alla vuhisemas jalgpalli suurust tulekera, oli näha, et see leegitseb mitte ei helenda. Ise asusime Paliveres ja objekt vuhises maa poole Martna kohal. Leegitsev pall kadus kuuskede taha ära ja meie jäime mehega ootama millal objekt maaga kokku põrkab ja tekib maavärin, seda aga ei tulnud ja teadaolevalt ei näinud seda kera peale meie mitte keegi.

  Vasta
 2. afadf   1. aug. 2016 at 13:28

  Eelmine aasta nägin ühte helendavat jurakat, kera vms langemas kell pool 4 hommikul haapsalus. ilmselt lennuk see kindlasti ei olnud 😀

  Vasta
 3. Uudistaja   1. aug. 2016 at 14:10

  Sattusin midagi analoogset samuti eile õhtul 22.30 nägema L-Virumaal.lääne ida suunas liikus ühtlase kiirusega pilvedest ülalpool eredalt särav ümar objekt.Tegu ei olnud ei lennuki ega millegi looduslikult langeva tükiga.valgus oli väga hele. Kuid selliseid lendavaid `?? olen sattunud tihti õhtuses taevas nägema..

  Vasta
 4. Anne Veski   1. aug. 2016 at 14:22

  Lossihoovis oli sel ajal Anne Veski kontserdi lõpus ilutulestik, ei midagi paranormaalset 😀

  Vasta
 5. Enn   1. aug. 2016 at 14:47

  naerukoht on see ilutulestik, ilutulestiku raketid ei ole parima tahtmise juures 5-10 meetrise läbimõõduga ja ei lenda sujuvalt sirgjooneliselt ja veel horisontaali mööda.

  Vasta
 6. all   1. aug. 2016 at 17:24

  Eile olid taevas väga võimsad helkivad ööpilved. Mis aga ei seleta valuguskerasid.

  Vasta
 7. vaatleja   1. aug. 2016 at 18:28

  30.07. kella 21.00 ja 21.30 vahel nägin ka kaht tulekera koos lapselapsega Martnast ida pool.

  Vasta
 8. Jakup   1. aug. 2016 at 18:33

  Umbes aasta tagasi nägin üsna Taivo kirjelduasele sarnast tundmatut objekti lendamas. Kusagilt männiku karjääri kandist tõusis diagonaalselt õhku üks tulekera, kollakas-oranz. kiirus oli madal ja alguses arvasin, et tegemist võib olla hädaabi raketiga. Jäingi juba ootama, et tuli jääb õhku “rippuma” ja hädaliste asukohta näitama, kuid tuluke hakkas ida suunas linnale lähenema. ühel hetkel, üsna mu maja lähedal juba, tuli kustus. Oli õhtune aeg, kuid pilvitu, seega nägin selgelt, et must kogu lendab sama aeglase kiirusega(10-15km/h) üsna madalal kõrgusel (60-80m) ida suunal edasi, kuniks kadus kaugustesse.
  Palivere kohta olen ka palju kuulnud.Läbi aegade on seal igasugu seletamatuid asju nähtud.

  Vasta
 9. oss   2. aug. 2016 at 00:00

  nägin ka nn valguskerasi, telefoniga sai isegi filmitud , aga kuna telefonil halb graafika ei hakka seda kuskile panema 😀

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.