Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mängija Marjana Kuldsaar arvati Eesti koondisse

Marjana Kuldsaar. F: Erakogu
Marjana Kuldsaar. F: Erakogu

Sel nädalal Tallinnas lõppenud aasta viies ja otsustav Eesti noortekoondise jalgpallilaager tõi meile suurepärase uudise – Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mängija Marjana Kuldsaar arvati Eesti U15 naiskonda ja ta esindab Eestit 4.-7. augustil Riias peetaval Balti turniiril.

Marjana alustas jalgpallitreeninguid juba 2. klassis ja on silma paistnud just oma äärmiselt suure kohusetundega. Ta teeb alati rohkem, kui temalt nõutakse ja on kahtlemata kõigile oma treeningukaaslastele eeskujuks. Ta on mänginud väljakul eri positsioonidel väravavahist ründajani.

Eesti noortekoondises tuleb tal praegu täita poolkaitsja kohustusi. Eesti U15 koondise peatreener Katrin Kaarna iseloomustab Marjanat, kui tarka jalgpallurit, kes kohe treenerite nõudmistest aru saab ja kes iga treeninguga aina paremaks  läks.

Suurt rõõmu tõi koondissejõudmine ka Marjana kodustele. Ema Jaana Pastjan on tütre üle väga uhke ja jagab rõõmu koos teiste Marjana käekäigule kaasa aidanud inimestega.

Marjana Eesti koondisse pürgimine algas jaanuaris 2015, kui toimus esimene temavanuste tüdrukute kogunemine. Ja nüüd 18 kuud hiljem on Marjana Eesti rahvuskoondises.

Meie noor jalgpallur mängib Balti turniiril kolme vastasega. Esimene mäng ootab teda ees 4. augustil, kui Eesti kohtub Fääri saartega. 5. augustil mängitakse võõrustaja Lätiga ja 7. augustil Leeduga.

Marjana on võitnud kodukooli Lihula gümnaasiumiga mitmel korral Läänemaa koolide meistritiitli, tema auhinnakappi mahub mitu medalit Eesti KSL meistrivõistlustelt, neist kirkaim Eesti Koolispordi Liidu meistritiitel aastast 2014. Lisaks on ta Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi koosseisus tulnud Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel viiendaks.

Marjana on kolmas Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naismängija, kes mänginud Eesti noortekoondises. Enne teda on selleni jõudnud Sandra Pärnpuu ja Avely Kuldsalu.

Eesti noortekoondise treenerite lõplikusse valikusse kuulub 20 neidu. Kokku on selle aasta U15 koondis esindatud lausa 14 eri Eesti jalgpalliklubiga. Nii suur ei ole tüdrukute koondis geograafilises mõttes varem iialgi olnud. Just selline fakt kinnitab tüdrukute, naiste ja üldse kogu jalgpalli kandepinna suurenemist Eestis. Koondislaste nime taga ei ole märgitud koduklubina mitte enam ainult suured linnaklubid, vaid järjest enam pääsevad koondisse noored ka Eesti väikestest maaklubidest. Näituseks Lõuna-Läänemaa JK, Suure-Jaani United, Viru-Nigula SK jpt.

Hea on rõõmu jagada, kui Lihula gümnaasiumi kaks õpilast on kahe nädala sees eri spordialadel esindanud Eestit Balti maavõistlusel. Martin Teppan kergejõustikus 23. juulil ja nüüd Marjana Kuldsaar jalgpallis 4.-7. augustil.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.