2016. aasta kroonika ja võrdlus Mangi ennustusega – III osa

Läänlane avaldab järgmise osa Toivo Tominga 2016. aasta sündmuste kokkuvõttest, kus ta võrdleb seda, mida astroloog Igor Mang on ennustanud ja mis tegelikult on juhtunud. Sekka Tominga enda tegemisi. I osa saab lugeda siit ja II osa siit.


Juuli

Saab kergemini hingata, sest suured vapustused on möödas. Parim kuu puhkuseks ja noorteüritusteks. 13.-18. juulil on siiski põhjust ettevaatuseks lennureisidega ja liikluses üldse. Võimalik atentaat mõnele tähtsale naasele. Nii ennustab Mang.

Vaatame, kuidas tegelikult läheb.

1. juulil ka mingeid kataklüsme pole kuulda olnud. Aga homsele mõeldes mul süda väriseb. Homme on Haapsalus III eestirootslaste laulu- ja tantsupidu. Olen asjaga sügavalt seotud ja mures.

Putin on Soomes. Küllap tuleb sõnumeid, mis väärt meelespidamist.

Võib kirjutada, et laulu- ja tantsupidu õnnestus. Esinejaid ja publikut oli enam-vähem võrdselt – ca 500:500. Ilm oli kaunis, suvine ja kuum. Õhtuks tuli jahutust ja vihma, kui pidu oli juba läbi.

Aga jahutus ja vihm tuli 3. juulil Lõuna-Eesti peale ulatusliku äikeserajuga, mis langetas Valga, Võru, Põlva ja Tartumaal massiliselt puid, lõhkus katuseid ja elektriliine. Vooluta jäi üle 10 000 kliendi. Tormikahjustuse tõttu mõistetakse lageraiele 500 ha metsa, raietagavaraga ca 100 000 tihu. Lüllemäe kalmistule ei jäänud püsti ühtegi puud!

Mingi alajaama-jama jättis öösel paariks tunniks vooluta pool Saaremaast ja terve Hiiumaa.

See kõik on siiski väike nali võrreldes Bagdadiga, kus enesetapjast autopommar suutis rahvarikkas kohas hetkega tappa 130 inimest ja haavatuid on kordades rohkem. Iraagis kuulutati välja kolmepäevane lein. Pommi saatis rahva hulka ISIS, kes maksab kätte kaotatud Falluja linna eest ja leiab, et šiiidid on usuketserid, kes polegi väärt Allahi päikese all elama. Jumal! Saada neile sunnikuile ometi mõistust ja mõistmist, et ka teistel inimestel on õigus elada ja uskuda oma kultuuriruumi väärtusi ja sedasama Allahi.

4. juuli. USA Iseseisvuspäev. Angela Merkel nõuab Jean-Claude Junckeri lahkumist. Ja õige see olekski.

Teine asi on Cameroni ja Faragega. Need tahaks ka nüüd mängust taganeda, tuues põhjuseks, et rahvas on otsustanud ja nüüd tulgu teised ja söögu see supp.

6. juuli. Türgis kukkus alla helikopter kõrgete sõjaväelaste ja nende pereliikmetega. Kuus hukkunut, sh üks kindral. Juhtunu aetakse viletsa ilma süüks.

Muidu esialgu rahulik. Ootamatult astus Riigikogust tagasi Martin Kukk. Reformierakonna peasekretär ja Siim Kallase presidendikampaania juht. Ise ütleb, et noor mees veel. Tahaks ennast tõestada eraäris. Võimalik, aga hästi ei usu. Kes tahaks ära joosta ca 5000-eurose palga pealt, kus sul on positsioon, kompetents ja perspektiiv?

Algas kergejõustiku EM Amsterdamis. Läheb keskmiselt. Mõni teeb väga hea tulemuse, mõni põrub. Kanter tegi üle 65-metrise heite. Ma ei lootnud. Nimekad mehed Niit ja Mägi jäävad nõrgaks, Jagor oli tubli. Balta hüppas 6,64-ga lõppvõistlusele. Tubli seegi. Kümnevõistlejad ei saa kumbki 8000 punkti täis ja jäid teise kümnesse. Kus siis Uibo ja Hausenberg jäid?

8. juuli. Dallases tapsid snaiprid neli politseinikku ja haavasid veel 11. Jama algas sellest, et politsei tappis nädalaga kaks kahtlast neegrit.

Täna algab NATO Varssavi tippkohtumine. See tõotab ajalukku minna Baltikumi püsipaigaldusega NATO baaside otsustega. Aeg näitab.

Araabiamaailm jätkab teineteise nottimist. 30 surnut ja 50 vigast Bagdadi lähedal.

Kupper ja Kanter tegid alguseks kahepeale kokku tulemuse u130 m. Tuli mõte, et peakski niisuguse võistluse käivitama, kus võistkonnas oleks viis kettaheitjat ja neli paremat tulemust liidetaks kokku. Eestil oleks 240 m summa vist jõukohane? Huvitav, kas maailmas on 20 riiki, kes samaga saaksid vastata?

Kümnevõistluses midagi niisugust ju oli, kus neljast kolme kogusumma Noole ajal oli 24 000.

Minu arvates peaks kaitseväes mingi kümnevõistluse punktinormi kehtestama. Kes poole aastaga saab normi täidetud, saab koju! Kellel läheb aasta-poolteist, saab vähemalt hea treeningu tulevase tervise hüvanguks. Mina teenisin Nõukogude armees kaks aastat ja kaks nädalat. Tubli füüsiline koormus on ilmselt mullegi mõne eluaasta juurde andnud.

Aeg näitas. NATO otsustas paigutada Ida-Euroopasse neli pataljoni ehk ca 4000 meest. Selle hulgas tuleb uuest aastast Eestisse ca 500 britti ja lisaks paarsada taanlast või prantslast. Lätti tulevad kanadalased, Leetu sakslased ja Poola ameeriklased.

Balta jäi kõige napimalt medalist ilma. 6,65 oleks pronksiks piisav olnud, kui teine, kes tegi sama tulemuse, poleks teises voorus võrreldavalt paar senti parem olnud. See oli üks vähene medalivõimalus meile üldse.

9. juuli. Kaks õnnetult hukkunud piirivalvurit on maetud, hukkumise põhjusi pole ikka selgunud. Lääne Elu kirjutab, et mehed surid (uppusid) mõne minutiga. Muid märke pole, kui et muhud otsaees.

Aga järsku oli paadis kolmas ja tundmatu veel, kes mehed ükshaaval üle parda lõi? Miks? Kes? Kuhu kadus? Kas Rootsi jahilt?

Ettevõtlusminister Oviir on ajakirjandusele hammaste vahele jäänud. Põhjus – miks ta sõidab mööda ilma ringi ja raiskab raha? Minu arvates on see väiklus ja hapukurgi sündroom. Ei kujuta ette, et minister, kelle ülesandeks on ettevõtjaile ideede ja võimaluste otsimine, võiks seda telefoni ja arvutiga teha. Rahvusvahelises suhtluses on ainuvõimalik isiklik kontakt ja mõõdukalt lai joon. See on kulukas, kuid Haanjamehena Tiganiku poes ka käituda ei saa.

Ridala valla volikogu tegi kaks tähtsat otsust – kuulutada senine Ridala vald in corpore liitumisel Haapsalu linnaks, ja teiseks – võtta pangast 1,8 miljonit laenu. Esimene otsus on rumal ja arusaamatu, teine võib-olla päästab valla hüvanguks ressursi, mida pärast liitumist enam ei saaks.

Mul on kahtlus, et ühendatud linnavolikogu hakkab varsti pärast liitumist praeguse valla külapiirkondi lahti ühendama, soovitades neid Lääne-Nigulasse. Aga see sünnib siis, kui liitumispreemiad, ametikoha kaotuse kompensatsioonid ja uute ametnike senisest suuremad palgad on käes ja kinnitatud.

Näib, et 4. juulist jäi pool Euroopat puhkusele. Teine pool jääb siis ilmselt 1. augustist.

Päev lõppes positiivse emotsiooniga. Kanter tegi hooaja tippmargi 65,25 ja võitis pronksi. Kupperi 63,55 ja 7. koht on samuti tubli tulemus. Kokku 128,80.

Gorbatšov on nimetanud NATO otsuseid “sammuks sõja suunas”. Olen põhimõtteliselt nõus, kuid siis peab sõda alustama Venemaa. Kui veel teoretiseerida, siis sõdu alustatakse kevadel või suvel ja loodetakse kiiresti hakkama saada. Seega, kui Venemaal niisugused kavatsused on, peaks ta varsti oma sõjakäigu ära tegema. Uuest aastast on siin juba 1000 vihast meest rohkem, tehnikat samuti. Ultimaatumiga neid siis siit enam vast välja ei peleta.

Jalka EM lõppes Portugali-Prantsusmaa finaaliga. Võrdsete mäng tõi lõpuks võidu Portugalile.

Tallinnas sadas suurem ports vihma ja ujutas mõned tänavad ja tunnelid tundideks üle. Kommunaalameti juht Valdmann sonib juba kliima soojenemisega kaasnevaist üleujutustest ja sadevetekanalisatsiooni normikohastest projektidest ja -ehitusest. See kordub aastast aastasse, kuid lahendused on ju teada – tuleb senise sadeveekanalisatsiooni torustikule teine, paralleelne liin juurde panna. Eks ta muidugi kallis ole, aga teist teed ka pole.

UK uue peaministri nimi on Theresa May. Veider on siinjuures see, et May on veendunud ELi pooldaja, kuid lubab UK euroliidust kiiresti ja edukalt välja juhtida. Konkurent Leason on vedanud ELi vastaste tiiba, kuid nüüd, kui asi vaja lõpuni viia, tõmbab uttu.

Nüüd oleks ülim aeg ELi hakta ümber grupeerima, enne kui UK pöördumatult läinud on.

Ja veel paar arvamust. Minister Oviir peaks hoolega Türgis ja Liibanonis lobitööd tegema. Seal on miljonid süürlased, keda ju toidetakse mujalt maailmast kokkuveetava toidukaubaga. Kui sinna jala ukse vahele saaks, võiks Eesti põllumajanduse lausa päästa.

Ja teiseks. Euroopa riigid, kes kutsuvad sõjapõgenikke oma riiki (Saksamaa jne), peaks saatma oma ametnikedelegatsiooni otse Türgi põgenikelaagrisse. Vormistaks seal sõidudokumendid ja korraldaks otsetranspordi Lufthansa lennukitega. Praegune jabur asjakorraldus sunnib inimesi läbima jalgsi, jalgrattail ja ujudes (supertriatlon) tuhandeid kilomeetreid läbi poole Euroopa ja lagastades mitmeid riike. Vähe sellest. Põgenikud kulutavad ja maksavad inimkaubitsejaile kogu oma rahanatukese, et siis rahatute ja näljastena kohale jõuda. Kui Türgi ongi võib-olla huvitatud, et põgenike raha Türki jääks, siis Kreeka ja Itaalia oleks ilmselt rõõmsad, kui valutult inimtulvast lahti saaks. Ma ei mõista, miks seda siiani ikka veel korraldatud pole.

Mang lasi ühe päevaga mööda. Suur liiklusõnnetus toimus täna, 12. juuli hommikul Lõuna-Itaalias, kus suurel kiirusel põrkasid kokku kaks rongi. Õhtuks oli hukkunuid 23 ja vigastatuid vähemalt kaks korda rohkem.

Kolm europarlamendi saadikut, sh Yana Toom, käisid Süürias kohtumas Assadiga. Missiooni mõte on segasevõitu, kuid teised (Eesti) saadikud leiavad, et “viisakad poliitikud ja diplomaadid Assadiga ei suhtle”.

Minuni on jõudnud kuuldused, et Assad kannab Euroopa pankadesse tohutuid summasid, mis peaks minema Süüria sõjapõgenike heaks Euroopas. Kas see raha ka põgenikeni jõuab? Või on see propaganda ja bluff?

Lõuna-Sudaanis keeb. Sõdivad presidendi ja asepresidendi eraarmeed. Räägitakse 36 000 põgenikust. Küllap on needki varsti koputamas Euroopa uksele.

Juulis algas May! Parafraas laulust “Märtsis algas mai”. Niisiis on nüüd Inglismaal mõnda aega kevad.

14. juuli. Meil siin kodukamaral ründab jälle Aafrika seakatk. Juba otsapidi Vigalas.

Ja leht kirjutab, et Tallinna Sadama nõukogu oli juba ammu kindel, et tellitud laevad õigeks ajaks valmis ei saa. Praegu kostab, et hea, kui aasta lõpuks esimesed paar tükki liinile jõuaksid.

See on ju ehtne nõukaaegne “just nii”-mentaliteet. Et kui ülemus käsib, lööd kulpi ja ütled “just nii, härra minister” ja elu läheb edasi nii nagu juhtub.

Mulle meenub omaaegne sõber laulukoorist, kes küsis: “Kas sa tead, mis asi on subordinatsioon?” Ja vastas: “Kui sina oled kindral, siis olen mina loll ja kui mina olen kindral, oled sina loll!”

Ülehomme, reedel tuleb Läänemaale kontsertreisile Tõrva meesansambel. Loodame Vormsis käia.

Reede, 15. juuli. Äratuseks oli kõuemürin ja raske vihmasahin plekk-katusel. Raadiost aga tuli pommuudis, mis kinnitab Mangi ennustusi. Nizzas tähistati eile uhke ilutulestikuga Prantsusmaa riigipüha ja rannapromenaadile oli tulnud tuhandeid inimesi. Ootamatult kihutas aga piki promenaadi otse rahva hulka veokauto ja lömastas kahekilomeetrisel sõidul oma teekonnal sealsamas surnuks 80 inimest, kriitilise seisuni 18 ja vähemate vigastusteni veel üle saja inimese! Kas seda, ohvrite arvult vabalt lennukatastroofiga võrreldavat liiklusterrorismiakti Mang ette nägigi?

Kinnitamata andmetel oli veoki roolis 31-aastane Tuneesia päritolu mees, kelle senine CV sisaldab väiksemaid rikkumisi. Politsei lasi selle raisa maha. Kahjuks liiga hilja!

Minu arvates näitab see juhtum terroristide suurt valikut oma inimvihkajalike tegude vahendite valikul. Osama bin Laden tõi mängu lennukid, vahepeal on lõhatud rahva hulgas sadu autosid ja isegi jalgratas. Nüüd siis polnud dünamiiti ega suurt bensiinikogust vajagi. Söösta suure autoga ja suure kiirusega läbi rahvasumma ja on isegi variant, et pääsed ise tervisega minema, et teine kord jälle rünnata! Hullem, kui õudusfilm!

Ei tea, mis edasi tuleb? Kell on alles 9 hommikul. Taevas lähem heledamaks. Ehk on suurem vihm möödas. Hea kastmiskorra eest seda ikka oli. Ja seda oli ka vaja.

Kaalun 106,6 kg. Tähendab nelja kuuga on kadunud 30 kg eehk 22% tippkaalust.

Kell on 13:00. Nizzas on surnuid juba 84, vigastatute hulgast (202) on endast teada andnud kolm eestlast.

Tõrva-mehed jõudsid kohale ja läksid Mati Laimetsa seatud programmi järgi tutvuma Haapsaluga. Alustuseks istuti kl 12 Peetrikese peale. Kl 16:30 annavad mehed kontserdi neuroloogiahaiglas.

Tõrva-meeste esimene päev sujus hästi. Neuroloogiahaiglas antud kontserdil esitasid mehed mulle suure üllatusena laulu “Meremehe mure”. Kirjutasin selle mitu aastat tagasi ja ma ei mäletanudki, et saatsin talvel selle noodid Tõrvasse.

Õhtune kontsert Räägul võeti hooldekodu asukate ja personali poolt väga soojalt vastu. Mehed jäid öömajale UusKalda puhketallu, kus oli värskelt püstitatud kaks suurt kuuekohalist telki voodite ja kõige vajalikuga. Loodan, et mehed mulle hommikul jalaga tagumikku ei lajata. Ma nimelt lubasin neil seda teha, kui öömaja liiga külmaks jääb.

Õhtused uudised on ehmatavad. Türgis riigipöördekatse. On hukkunuid ja vigastatuid, aga valitsus jääb vist võimule.

16. juuli. Laupäev. Hommikused uudised räägivad jätkuvast võitlusest võimu pärast Türgis. Kähmlus käib edasi Ankaras ja Istanbulis. Sõjavägi tahtis küll tõugata liiga islamimeelse presidendi võimult, kuid ei saanud sisemise lõhestatuse tõttu hakkama. Jutt käib vähemalt 260 surmasaanust ja sadadest haavatuist mõlemal poolel. Lisaks sajad vahistatud. See intsident rikub pikaks ajaks Türgi maine ja võimalused regioonis ilma teha. Ja Mangi ennustused on tõelähedased, sest Türgi putši käigus lasti alla ka üks helikopter ja atendaadivõimalus on vägagi tõenäoline.

17. juuli. Vormsis käidud nagu niuhti! Programm oli üsna tihe, aga käisime selle 100% läbi. Kõik jäid rahule. Sain rea toredaid pilte. Pean pisut puhkama ja uudiseid kuulama.

18. juuli. Türgis hukkus mässukatse käigus ca 300 inimest, mitu tuhat on arreteeritud ja Erdogan kavatseb ehtsa sultani kombel taastada surmanuhtluse. Muu maailm kommenteerib, et küllap oligi mäss lavastatud Erdogani enda poolt oma populaarsuse tõstmiseks ja võimuambitsioonide täitmiseks. Kahju ohvritest. Euroopa on teravalt kriitiline.

19. juuli. Uudisena jõudis öösel kohale teadmine, et Nizzas sai kannatada neli Eesti kodanikku, kellest kaks surid. Kaastundeavaldused pea- ja välisministrilt on ülevoolavalt sõnarohked ja sajatavad terrorismi, mis jõudis nii ja nüüd ka meieni.

“Miks ma peaksin neid reetureid aastate viisi toitma ja vangis pidama? Rahvas nõuab reetureile surmanuhtlust ja rahva tahtmist peab täitma!“ ütleb Erdogan.

“Siis ei saa Türgi mingit viisavabadust ega ka Euroopa Liitu,“ kommenteerib Mogherini.

Mingi aferist tappis neli politseinikku Alma-Atõs. Armeenias võtsid 20 kaasvõitlejat pantvangi terve jaoskonna politseinikke, kelle hulgas on kõrgeid ohvitsere. Nõutakse oma grupeeringu ühe ninamehe vabastamist. Lõpplahendusest pole kuulda.

17-aastane afgaan ründas noa ja kirvega Saksamaal ühes rongis kaasreisijaid. Neli inimest said tõsiseid vigastusi, afgaan lasti maha.

Geeniuuringud näitavad, et enamikul neist, kelle käitumine on liiga riskialdis, sh kuritegelikule teele minejad, kannatavad sama geenimutatsiooni all. Nii jõuame ju tegelikult tõdemuseni, et see on haiguslik nähe (nagu kleptomaania, kerge ja kiire alkosõltuvuse teke jne) ja nende karistamine on lausa ülekohtune! Ja ometi ei saa me neid ühiskonnas taluda ja ka Erdogani moodi surma mõista.

20. juuli. Trump lõi trumbid lauale ja ongi nüüd vabariiklaste presidendikandidaat.

Sõidan täna Rannarootsi muuseumi rahvaga Ruhnu saarele. Ma pole seal kunagi varem käinud ja loodan elamuslikku retke. Seal on kavas talgukorras Korsi (Risti) talus korrastus-arendustöid teha, sest Korsi muuseum-talu on Rannarootsi muuseumi filiaal.

22. juuli. Oligi elamuslik reis. Imetlusväärselt kodune ja armas saar lopsaka taimestikuga. Rikkalikult on saarel ülivõimsaid, esinduslikke ja väärikaid puid. Vahtrad, saared, tammed, mustlepad, männid, sookased, sinnajuurde hr Vaabo Segeri 40 aastat tagasi istutatud võõrpuuliike.

Erilise loodusmälestisena on ikka veel elus ja alles u 800-aastane künnapuu. Puu on küll juba ammu paindunud külili, kuid oksad, saanud maast tuge, sirguvad taeva poole. Puu järglastest on ümbruses terve salu.

Muidugi on saarerahvas ise ja hiljem palju uut ja huvitavat juurde toonud. Kiriku juures on valik roomavaid okaspuuvorme, millele nimegi ei oska öelda. Vana puukiriku altariosa seina ääres on igivana ja suur tamm. Küla ühe talu õuel on mõnesajakilone gneissbretša-kamakas, mille päritoluks arvavad asjatundjad Neugrundi kraatri. Mannerjää on selle Ruhnu toonud. Aga Läänemaal ja Kihnuski nii tavalisi rändrahne, mille aeg ümaraks kulutanud, ma õieti ei märganudki.

Saar on 90% liivane, laugjas küngas, mille kõrgeim tipp on ootamatult kõrge – Haubjärre on 30 m kõrgune järsu kallakuga küngas, mille otsas on Eiffeli konstrueeritud 40-meetrine majakas. Püsttoru on läbimõõdus 7,5 jalga ja seal sees keerdtrepp. Saarel on suurust vaid napilt alla 6 km2, kuid vaatamist-jäädvustamist oleks nädalakski kindlasti.

Talgutest võttis osa üle 50 inimese. Valdavalt selleks kohalesõitnud, aga ka kohalikku rahvast. Suur töö sai ära tehtud. Avapäeval väisas meie üritust president Ilves, kes oli tulnud päevaks perega saarele.

Ilvesele sai osaks avada fotonäitus “Ruhnu etüüdid”, kus jäädvustatud 28 ruhnlase naeratused ja elu-olu. Nii mõnigi neist oli näituse avamisel ka ise kohal.

Õhtu tõi järjekordse teate terroriteost. Seekord siis Münchenis, kus 18-aastane Iraani päritolu noormees tulistas kaubanduskeskuses ja selle lähikonnas surnuks üheksa ja vigastas veel ligi 20 inimest. Tal õnnestus küll põgeneda politsei eest, kuid mitte iseenda eest. Ca kilomeetri kaugusel kuritööpaigast lasi ta maha ka iseenda. Sellest oleks võinud ta alustada.

Võib nentida, et viis aastat pärast Breiviki tapatalguid Oslos on järgmised mulle meenuvad ja teadaolevad suursigadused olnud muhameedlaste kätetööks. Ja lõppu neile sigadustele ei paista kusagil. Kui nii edasi, siis sõdivad moslemid väga efektiivselt – iga hukkuv moslem võtab manalasse kaasa keskmiselt 20-30 kristlast.

Kui president Meri võrdles ebaõnnestunult metanoolitragöödiat sanitaarraiega, siis lubatagu mul võrrelda moslemite immigratsiooni metanooliga. See tähendab, et metanool on värvilt, lõhnalt ja maitselt võrreldav etanooliga, kuid tapab, ja moslem on värvilt, kujult ja riietuselt tavaline kaaskodanik, kuid tapab. Või võrrelda näiteks seentega. Šampinjonide hulka jätkub vaid ainsast valgest kärbseseenest, et soust terve pere hauda viiks.

Siiski-siiski. Moslemitel on komme tappa massiliselt ka teisi moslemeid. Kabulis toimunud plahvatus tappis üle 60 ja vigastas täna sadu šiiite, kes tulid kokku protestima elektriliini ehitamise vastu. ISIS võttis veretöö omaks ja leidis, et nii pidigi minema, kuna ISIS-lased on sunniidid. Hullumaja!

Mang sai jälle punkti kirja! Hiinas ongi suured üleujutused, kuigi mitte märtsis-aprillis, kui lumi sulab. Nüüd vaevavad maad taifuunid.

25. juuli. ROK jättis venelaste lubamise olümpiale alaliitude otsustada. Ühest küljest argus ja printsiibitus, teisalt sportlasesõbralik, nagu peabki olema, kui reeglite rikkumine on väga kahtlane ja lõpuni tõestamatu. Nii sai Nool Sydneys kullagi.

Bagdadis tappis pommar jällegi kümneid inimesi. ISIS. Ja Saksamaal vehkis süüria pagulane matšeetega. Ühe naise tappis, teist vigastas. Neil olla liiga vähe riideid seljas olnud.

Tallinna lennujaam sai pommiähvarduse. Ingliskeelne mehehääl lubas panna pommi nädala jooksul ühele Tallinn-Saksamaa lennukisse. Selle info avaldamine ERRis kindlasti reisijaid juurde ei too. Veel ütleb ERR, et kui Türgi taastab homsest surmanuhtluse, on kõik läbirääkimised Türgi ja ELi vahel selleks korraks lõppenud. Eks näis.

Madagaskaril põles majja sisse 40 inimest. Šotimaa alustab uut iseseisvusliikumist, sest soovib jääda ELi liikmeks.

Hardo Pajula asutas Edmund Burke seltsi konservatiivsete vaadete kaitseks.

Ivari Padar kutsus kokku Riigikogu maaelukomisjoni, et püüda mõjutada haldusreformi käiku, mis soodustab maaelu kängumist. Esimene suur muutus on Maanteeameti reform, mis vähendab autokoolide töö mõttekust maakonnalinnades ja lubab liikluseksameid vaid suuremates (regioonide) keskustes teha. Mina õppisin autosõitu juhuslike õpetajate kõrval ja tegin eksami eksternina Tallinnas (1974). Praegu on muidugi Haapsaluski liiklus tihedam, kui siis Tallinnas.

Hillary Clintoni meeskond kahtlustab Vene häkkereid, kes avaldasid ajakirjandusele Clintoni meeskonna siseinfot just demokraatide kongressi avapäeval. Clintoni arvates tahab Putin Trumpi presidendiks teha.

Jätkan jubejuttu 26. juulil. Üks japs läks hulluks ja tappis noaga öösel hooldekodus 19 ja haavas raskelt veel ca 20 hoolealust ja töötajat. Pool tundi hiljem andis end politsei kätte.. See sündis Jaapanis. Tuleb välja, et mees oli veendunud eutanaasiafänn ja “aitas” inimesed teise ilma.

Savisaar tahab kangesti uuesti Tallinna linnapea kohale naasta. Taotleb kohtult tõkendi mahavõtmist ja soovib oma tulevastest kohtuistungeist teleülekandeid. Näib, et tal on tõesti lootus võitjana tagasi tulla. Nagu Napoleon Pariisi. See tähendab küll EV õiguskaitsesüsteemile rängimat pauku ajaloos.

Varsti algabki august, kus Mang just niisuguseid sündmusi prognoosib.

Nädal tagasi jäi vahele raamatupidaja, kes varastas firmadelt, keda teenindas, 1 3 miljonit! Neil peab vinge käive olema, kui nii suurte summade kadumist ei panda tähelegi. Avastas telenägu Tuuli Roosma, keda ka tõmmati. Süüdlane mängis väidetavalt raha kasiinodes maha.

27. juuli. Tallinna Sadam ostab Leedolt Regula. Üks roostes mold siis ikka sügisel liinile panna juba on! Leedo mängib EV valitsusega nagu meister algajaga. Heatahtliku inimesena pole Leedo karjapoisimatti teinud.

Uudised on verised, nagu ikka. Süüria-Türgi piirilinnas lasi ISIS rahvarikkas kohas õhku lõhkeainekoormaga veoki ja mootorratta. Hukka sai 50 kurdi, palju rohkem on haavatuid.

28. juuli. Täna saab seitsmeaastaseks noor sugulane Stig-Sebastian Kari. Poiss läheb venna eeskujul Tallinna muusikakeskkooli. Hoian talle pöialt!

Mastaapseid uudiseid laiast maailmast seni pole. Aga on ju alles lõuna.

29. juuli. Olavipäev. Vormsis on täna suveürituste tipp ja kirikupüha. Eduard Nigol Tõrva meesansamblist saatis mulle pika, kolm lehekülge poeetilise mälestuse Vormsi-reisist 16.-17. juulil. Oli saanud innustust Vormsi Veri raamatuist. Suurepärane.

Vaatasin Hardo Pajula asutatud E. Burke Seltsi FB-lehte. Tundub huvitav. Saatsin Pajulale sõbrakutse ja sain positiivse vastuse. Pajula korraldab 20. augustil Hiiumaal kohtumise huvilistega. Püüan minna.

Õhtul tuli uudis, et pr Merkelit on Eestisse oodata. Ja USA sõdurid käivad loomaaias. Nad olla karuema ja -lastega metsaski kokku saanud.

Kaks noort ISISega seotud tolgust lõikasid Normandias kirikus preestril kõri läbi. Ähvardasid veel paari vanamutti, aga need pääsesid ehmatusega. Politsei tegi muslikud kutuks.

30. juuli. Hillary Clinton tunneb end juba USA presidendina. Sarjab Trumpi ja jagab paradiisi-lubadusi. Laskmata karu nahk!

Skandaal kogub hoogu ERM-i käivitamisel. Nimelt otsustas muuseum ise korraldada ka külastajate toitlustamist ja korraldas riigihanke köögi- ja restorani varustusele. Et aga muuseumil omal know-how puudub, kaasati asjatundlik firma, kes muidugi ka võitis hanke. Pesueht korruptsioon riigi struktuurides, pettes nii iseennast ehk riiki.

Ka parvlaevasaaga ei kipu lõppevat. Viimased uudised ütlevad, et mitte ükski tellitud neljast uuest laevast ei tarvitse õigeks ajaks liinile jõuda.

Leedo ütleb, et Parts ja Palo peaks hästitöötanud struktuuri lõhkumise ja suurte raharaiskamiste eest häbenema ja nurgas seisma. See on vägagi diplomaatiline vihje, sest see riiklikul tasemel korraldatud lollus vääriks 10 aastat Tartu vanglat ja kohustust iga päev neli tundi kongis laevade ja lennukitega mängida. Korraliku ülalpidamise puhul võiks viie aasta pärast Tartu lennujaama koristajaks saada.

Huvitav, kas raisatud raha eest oleks juba üks liin tunnelit Virtsu-Kuivastu vahel valmis?

Päev ei lõppenud kahjuks õnnetusteta. USAs oli kaks pauku järjest: esiteks hukkus väikelennuk ja selle pardal olnud neli inimest, seejärel kukkus pärast ootamatut süttimist Texases alla kuumaõhupall, kus oli korvis 16 inimest. Kõik hukkusid.

Türgis levivad läänevastased meeleolud. Neid õhutab Erdogan isilikult, süüdistades USAd riigipöördekatse juhi varjamises.

Ebaõnn jälitab Austraalia OMi võistkonda, kes jättis juba teist korda olümpiaküla maha. Esimene kord ei töötanud veevärk, nüüd tekkis väike tulekahju.

Kuu ei ole veel otsas. Jerevanis kestab pantvangikriis juba kaks nädalat. Rahvarahutuste mahasurumisel sai viga 60 inimest.

Enamik Vene võistkonnast saab siiski olümpiale. Keeld aga anti neile, kel dopinguga juba varemgi pahandusi olnud.

Kuu lõppes kurva pauguga Aseri lähistel, kus varem korduvalt karistatud liiklushuligaan, 27-aastane mees sõitis noorteseltskonnaga BMWs bensukast peateele ja liigsest gaasiandmisest keeras auto taguotsa külg ees vastassuunavööndisse. Kokkupõrge liinibussiga oli vältimatu ja kolm 20-21-aastast noort said surma. Autojuhtki viidi haiglasse, kuid põgenes sealt ja tabati mõni tund hiljem Jõhvist.

Niisugused sündmused on raudse järjekindlusega toimumas Eestis 2-3 korda aastas. Ja tavaliselt just BMW osalusel.

31. juuli hilisõhtul lendasid Haapsalust lõuna poolt helitult üle taeva, kuid allpool valgeid suvepilvi, suunaga edelast kirdesse kolm tulekera. Tulid nad ühekaupa kaheminutise intervalliga ja läbisid nähtava trajektoori, ca 5 km umbes minutiga. Kerad ilmusid vaatevälja suuremate ja nagu leekivatena, kuid muutusid möödudes pisitasa väiksemaks ja kustusid paar kilomeetrit pärast möödumist. Nagu ikka, kui lõpuks adud, et oleks võinud pilti teha, siis oli juba hilja. Algul mõtled, et see oli üks ja ainus, teise puhul imestad veel rohkem ja alles kolmas viib sind pildimõttele. Aga neljandat ei tulnud ja pilte ei ole. Ehk tegi keegi teine?

Pauku tegi Taliban Kabulis, kus saatis autotäie lõhkeainet ühe hotelli ette. Tulemusi ei tea, kuid kära ja segadust kasutati ära selleks, et neli terroristi saaks hotelli sisse. Lahingus langesid kõik terroristid ja vist üks politseinik ka.

Jube juuli.

One Response to "2016. aasta kroonika ja võrdlus Mangi ennustusega – III osa"

  1. Kaarel   23. jaan. 2018 at 10:25

    Jumal tänatud, et selle tuulingu ajal online kasiinod ei eksisteerinud. Muidu oleks võib-olla rohkem hakkama pannud 🙁

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.