Läänemaal üles võetud Janno Jürgensi uus film linastub Haapsalus 16. septembril

9. septembril jõuab kinno Janno Jürgensi uus lühimängufilm “Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat”, mis on üles võetud Läänemaal. Haapsalus linastub film 16. septembril.

Tegu on 39 minuti pikkuse tundliku ja isikliku filmiga ühest soliidses eas härrasmehest Aleksandrist (Evald Aavik), keda tema eluõhtul kiusatakse. Kiusajaiks on vanamehe enda lapsed ning põhjuseks üks suur ja uhke maja, mis asub mõnikümmend meetrit merest. Ainus, kellega vana mees mõistliku juttu ajada saab ning maailmaasjade üle arutada, on tema seitsmeaastane pojapoeg Karl.

Film on tõuke saanud mitmetest keerulistest peresisestest varajagamisjuhtumitest ning arenenud sellest üldisemaks mõtiskluseks elust ja surmast ning tõstatab küsimuse, mis siis õhtu lõppedes tähtis on.

“Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat” linastub 9. septembrist kinos Sõprus, 16. septembrist Haapsalus ning seejärel suurtemates ja väiksemates kinodes üle Eesti.

Film on üles võetud Haapsalus ja selle lähiümbruses sama meeskonna poolt, kes tõid mõne aasta eest vaatajateni lühifilmi “Distants”, mis linastus Locarno Filmifestvalil ning mitmekümnel festivalil üle maailma.

This slideshow requires JavaScript.

“Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat”

Osades: Evald Aavik, Tiina Tauraite, Oliver Linnas, Timur Ilikajev, Rain Simmul, Taavi Tõnisson jt.
Režissöör: Janno Jürgens
Stsenaarium: Anti Naulainen, Janno Jürgens
Operaator: Mart Raun
Kunstnik: Eugen Tamberg
Helirežissöör: Indrek Soe
Helilooja: Liisa Hirsch
Monteerija: Martin Männik
Produtsent: Kristjan Pütsep
Tootja: Alasti Kino OÜ

Filmi tootmist toetas Eesti Kultuurkapital.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.