Lugeja kiri ja politsei vastus: Haapsalu-Lihula maanteel sõitnud joobekahtlusega mees oli kaine, kuid üleväsimuse tõttu poleks tohtinud roolis olla

Läänlasele kirjutas anonüümsust palunud autojuht, kes kahtlustas, et 1. augustil Haapsalu-Lihula maanteel tema ees sõitnud juht oli joobes. Ta teatas sellest politseile, kuid polnud rahul, kuidas politsei selle järel käitus. Hiljem selgus, et joobekahtlusega juht oli küll kaine, kuid üleväsinud.

Ohtlikust autojuhist teatanud liikleja: Kulgesin Haapsalu poole mööda Lihula maanteed. Minu ette jäi lõpuks BMW. Hoidsin parajat vahet, kui üks moment naine kõrvalt ütles, et see masin vänderdab ju kõvasti teel.

Hakkasin kah siis jälgima. Tõsi, tee oli suht kitsas tema jaoks. Sai mõeldud hetke ja otsustasin helistada 112 numbrile. Preilna võttis kõne vastu, pärast pikemat seletamist saime niikaugele, et lubati ruttu politsei vastu saata, et kontrollida.

Selle ajaga jõudsime juba linna. Bemar keeras Neste tanklasse, mina jälgisin teda eemalt. Otsustasin siis tanklale lähemale minna ja kahtlus osutus tõeks – jorss tuli tuikudes välja, tankis, läks poodi ja väljus hetke pärast. Käes ÕLU. Istus masinasse ja sõitis linna. Mina muidugi sabas. Roolijoodik keeras Niine tänava peale. Lihula mnt poolt teine suur kortermaja, mis on rohelise turvavõrguga kaetud, sai siis peatuspaigaks.

Keda aga polnud ikka veel, oli politsei. Tuli siis kõne tagasi, et kus see masin hetkel on. Seletasin asja lahti ja mingi 5-6 minuti pärast jõudis masin kohale. Näitan siis, kus masin on (mees alles rooli taga) ja palusin kontrollida. Nemad siis väitsid, et peavad ootama-vaatama, et äkki hakkab liikuma.

Kas ei tundu kurbnaljakas? Kui küsisin, et kus nad niikaua olid, tuli vastuseks, et Männiku tee alguses. Kurat, hommikul mõõdetakse joovet Tallinna mnt ääres (sel hommikul kontrollisid politseinikud Uuemõisas 570 juhi tervislikku seisundit – toim.), päeval lase täis peaga lõdvalt ringi, ja kui serveeritakse kandikul kätte joodik, siis ilmselt oli patrull kusagil Rohuküla teel kiiruseületajaid ootamas.


 

Politsei vastus

Andrei Taratuhin
Haapsalu politseijaoskonna juht

Esmaspäeval, 1. augustil kell 16 edastati Haapsalu politseijaoskonna patrullidele teade võimalikust joobes juhist Virtsu sadamasse jõudnud praamilt. Politseipatrull alustas liikumist Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee poole, kui kell 16.05 tuli teade võimalikust teisest joobes juhist Lihula maanteel tanklas.

Politseipatrull kontrollis tankla ümbrust, kuid kirjeldusele vastavat sõidukit ei leidnud. Politsei korrapidaja võttis ühendust teatajaga, kes ütles, et sõiduk on jõudnud juba Niine tänavale. Politseinikud sõitsid Niine tänavale, kus maja juures seisis kirjeldatud sõiduk, mille tuled ei põlenud ja roolis istus mees. Politseinikud vestlesid seal võimalikust joobes juhist informeerinud inimesega ja tänasid teda info eest.

Kuna Niine tänava suunas oli liikumist alustanud teine patrull, otsustati sündmus üle anda teisele patrullile ja sündmuskohale esimesena jõudnud politseinikud alustasid uuesti sõitu Risti-Virtsu maantee poole. Mõne aja pärast see patrull pidaski kahtlase sõidustiiliga juhi kinni, kellel tuvastati kriminaalne joove.

Kui Niine tänavale jõudnud teine patrull hakkas kontrollimiseks sõidukile lähenema, oli see alustanud sõitu. Politseinikud järgnesid sõidukile ja andsid peatumismärguande. Sõidukit sel ajal juhtis naine, kellel joovet ei tuvastatud. Naise sõnul oli autoga enne sõitnud tema tuttav, kellele ta oli oma sõidukit laenanud.

Hiljem nägid politseinikud oma isikliku sõiduauto roolis meest, kes juhtis päeval kahtlust äratanud sõidukit. Mees peatati ja kontrolliti joovet. Mees oli kaine, kuid politseinike sõnul oli ta silmnähtavalt väsinud. Seda kinnitas ta ka ise, sest oli Pärnus öösel tööl olnud ja pealelõunal alustanud tagasiteed Haapsallu.

Politseinikud palusid mehel sõiduki parkida ja enam sõitu mitte jätkata. Seda mees ka tegi. Tanklas ostetu kohta vastas mees, et ostis energiajooki ja näitas seda kahtlust äratanud tumeda värvusega pudelit ka politseinikele.

Ma tänan mõlema juhi kohta politseile info edastanud inimesi. See on oluline, et võimalikke ohtlikke juhte märgatakse ja neist politseile teatatakse. Võimalusel püüame kontrollida kõik meile tulnud vihjed. Seekordne juhtum tõestab, et väsinud juht on ohtlik ja tekitab põhjendatult kaasliiklejates hirmu.

One Response to "Lugeja kiri ja politsei vastus: Haapsalu-Lihula maanteel sõitnud joobekahtlusega mees oli kaine, kuid üleväsimuse tõttu poleks tohtinud roolis olla"

  1. Läänlane   4. aug. 2016 at 13:33

    Nuh, siis heasti ju et oli ikka kaine. Aga. Peaksin täpsustama :). Helistasin 15.58. Miks antakse teade edasi 5 minutilise intervalliga. Ja miks on patrulle 1-2 terve maakonna peale.Kui oleks tulnud tead nt pagulaste peksmise kohta,oleks ilmselt reageeritud kogu Eesti pealt. Ja kaugem patrull oleks kah olnud 5 min kohal.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.