Eiki Nestorile avaldasid toetust 51 omavalitsuse esindajad

Kokku 51 omavalitsuse esindajad üle Eesti andsid oma allkirja presidendikandidaat Eiki Nestori toetuseks. Täna tehtud ühisavalduses rõhutatakse, et riik vajab tasakaalukat, kogemustega ja ühendavat presidenti ning parim sellele vastutusrikkale ametikohale on justnimelt Eiki Nestor.

“Eestit ootavad lähiaastatel ees suured muudatused, sest alustatud on kogu ühiskonda mõjutava haldus- ja riigireformiga. Seetõttu vajame just praegu sisuliselt ühiskonda liitvat presidenti,” ütles üks allakirjutanutest, Tartu abilinnapea Jaan Õunapuu ning selgitas, et Eiki Nestor on endise regionaalministri ning staažikaima parlamendiliikmena kohalike omavalitsuste ja kogukondade muredega väga hästi tuttav. “Ta oleks kindlasti selline president, kelle jutule kohaliku elu korraldajad ja eestvedajad võivad rahuliku südamega minna – ta kuulab tähelepanelikult, mõtleb kaasa ja pakub lahendusi,” rõhutas Õunapuu.

Avaliku toetuskirja ühe algataja, Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Ivari Padari sõnul oli Nestori toetuseks allkirju koguda lihtne. “Ühes asjas sain viimase nädala jooksul küll kinnitust – Eikit teatakse, tuntakse ja usaldatakse igas Eestimaa nurgas ning inimesed on valmis selle ka kõva häälega välja ütlema,” selgitas Padar, kes tunnetas enda sõnul selgelt, kuidas Eiki Nestori populaarsus ja toetus võimaliku presidendina näitab kasvutrendi. “Valimispäeva lähenedes hakkavad inimesed oma valikuid läbi mõtlema ning mida päev edasi, seda kaalutletum ja ka kaalukam on iga toetaja hääl,” tunnustas Padar avalikule ühispöördumisele allakirjutanuid.

Omavalitsuste esindajate pöördumine:

Eesti vajab tasakaalukat, kogemustega ja ühendavat presidenti

Lähematel aastatel on Eestis tulemas mitmeid suuri muutusi. Alustatud on haldus- ja riigireformiga. Eiki Nestor on endise regionaalministri ning õigusruumi muudatustega pidevalt kursis oleva inimesena kohalike omavalitsuste ja kogukondade muredega väga hästi tuttav. Eiki Nestor oleks kindlasti selline president, kelle jutule kohaliku elu korraldajad ja eestvedajad võivad rahuliku südamega minna – ta kuulab tähelepanelikult, mõtleb kaasa ja pakub lahendusi.

Eiki Nestor tegeles kaasamise ja muudatusi puudutavate rühmadega läbirääkimisega juba siis, kui kaasamine ei olnud veel moesõna. Ta teab väga hästi, et oma töös kogenud inimesi tasub kuulda võtta.

Eiki Nestor on staažikaim riigikogu liige, olles riigikogus juba 24. aastat. Ta on olnud mitmekordne minister ja seda väga keerulistel aegadel. Keegi ei kujutaks Eestit ette ilma haige- ja töötukassa või tänapäevase pensionisüsteemita, mille üks alusepanijatest Eiki Nestor oli.

Kodanikena oskame Eesti tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi suhtes olla väga kriitilised, kuid Euroopas ja maailmas laiemalt ringi vaadates on Eesti tervishoiukorralduses üks eeskujuriike ning meie sotsiaalsüsteem ei ole küll rikkalik, kuid ta on olnud stabiilne. Oma saavutuste juures on Eiki ise alati samuti kriitiline ja nõudlik, aga ka oma nõudmistes järjekindel. Olgu lapsetoetuste tõus, tööõnnetuskindlustus või töötajate tervisekulude vabastamine erisoodustusmaksust – kõigist nendest teemadest on Eiki rääkinud kümneid aastaid ja lõpuks saavad need tehtud.

Oma saavutuste ajalooraamatutesse raiumise asemel on ta alati asunud uute algatuste juurde, sest inimeste heaolu reaalne suurendamine on tema jaoks olnud alati tähtsam välisest aupaistest.

Eesti vajab presidenti, kes ei näi, vaid on inimene inimeste hulgast. Ta peab oskama inimestega rääkida ja suhestuda. Eiki Nestor on inimene, kes oskab suhelda erinevate inimestega printsidest bussijuhtideni. Ta seisab veendunud demokraadina selle eest, et kuulda oleksid ka vähemuste või teisitimõtlejate mõtted, isegi kui ta ise nende mõtetega ei nõustu. Dialoogi ja sisulise arutluse jaoks peab kõiki kuulama ja kõigiga rääkima. Ja Eestis ei leidu kedagi peale Eiki, kes selles parem oleks.

Eiki Nestor on Eestile parim president!

Gustav Kotkas, Emmaste volikogu liige
Aigar Kalk, Haanja volikogu esimees
Valdo Maisalu, Haapsalu volikogu liige
Anne Lõssenko, Haaslava volikogu liige
Hardi Volmer, Harku volikogu liige
Lembit Vainumäe, Hiiu volikogu liige
Eveli Lilleoja, Imavere volikogu liige
Arno Kannike, Jõelähtme volikogu aseesimees
Erik Raud, Jõgeva linnavolikogu liige
Ene Mikk, Kareda volikogu liige
Siim Riisenberg, Kehtna volikogu aseesimees
Mati Õunloo, Keila volikogu liige
Arno Rossmann, Kohtla volikogu esimees
Eduard Odinets, Kohtla-Järve volikogu liige
Jaanus Alliksoo, Koigi volikogu II aseesimees
Astrid Ojasoon, Kose volikogu aseesimees
Jaanis Prii, Kuressaare volikogu liige
Aarne Lember, Laimjala volikogu esimees
Tea Kallaste, Lasva volikogu liige
Lea Lai, Lääne-Nigula volikogu liige
Kairi Kell, Meeksi volikogu liige
Heiki Johannes, Narva-Jõesuu volikogu liige
Marika Saar, Nõo volikogu aseesimees
Kulno Klein, Paide volikogu liige
Maire Püss, Pajusi volikogu liige
Urmas Paju, Palamuse volikogu liige
Tiit Kaasik, Pihtla volikogu esimees
Aare Järvik, Puurmani volikogu esimees
Margus Oro, Põltsamaa linnavolikogu aseesimees
Timo Varik, Põlva volikogu liige
Piret Hallik-Sass, Pärnu volikogu liige
Rannar Vassiljev, Rakvere volikogu liige
Tiit Tammsaar, Rapla volikogu II aseesimees
Kerli Kõiv, Rõuge volikogu liige
Artur Murumets, Räpina volikogu liige
Jüri Morozov, Saare volikogu liige
Sirje Simmo, Tabivere volikogu esimees
Anto Liivat, Tallinna volikogu liige
Ene Augasmägi, Tapa volikogu liige
Tõnu Ints, Tartu linnavolikogu liige
Jaan Õunapuu, Tartu vallavolikogu liige
Olga Kaljuste, Tootsi volikogu liige
Vello Ohu, Türi volikogu liige
Heiki Luts, Vaivara volikogu esimees
Jüri Teder, Valga volikogu aseesimees
Randel Länts, Viljandi volikogu liige
Raivo Heinmets, Viru-Nigula volikogu liige
Ene Liivamägi, Võru linnavolikogu liige
Ülo Kõivo, Värska volikogu aseesimees
Margit Lugna, Väätsa volikogu esimees
Jana Morozov, Ülenurme volikogu liige

One Response to "Eiki Nestorile avaldasid toetust 51 omavalitsuse esindajad"

  1. Uskmatu+Toomas   6. aug. 2016 at 07:37

    51 omavalitsust on kogu mängu juures kaduvväike number ja kellele on presidendiks vaja seda halli kuju?Eesti rahvale küll mitte aga vähemalt ühele võimuerakonnale sobiks täiega,ei kasuta õigust oma arvamusele vaid teeb nii nagu peab st. mis lauale pannakse see alla ka kirjutatakse.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.