Muusikafestivalile kihutamine lõppes soomlasele arestimajas

4. augustil kell 17.13 peatas politsei Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 46. kilomeetril sõiduauto Audi, mille roolis oli soomlane, kes püüdis politseinike tähelepanu ohtliku kihutamisega. Kehtivast kiirusepiirangust üle kahe korra kiiremini maanteel sõitnud juht peeti kinni ja täna andis mees ütlusi kohtus.

Soomlase sõnul oli tal kiire Pärnusse, sest tema festivaliaegse majutuskoha omanik pidi talle võtmed üle andma. Täna määras Rapla maakohus kihutanud soomlasele karistuseks 20 ööpäeva aresti ja võttist talt juhtimisõiguse aastaks.

Rapla politseijaoskonna patrullitalituse juhi Margus Kaldma sõnul üritas mees oma ütlustes ametnikke veenda, et tema kihutamine ohtlik ei olnud.

„Väita, et kaks korda lubatust kiiremini sõitmine võiks olla ohutu, on absurdne. Sellisel kiirusel möödasõitude tegemine on väga ohtlik. Ees liikuva ja manöövrit alustada sooviva sõiduki juht ei pruugi tagant lähenevat sõidukit näha ja suuta õnnetust vältida. Vahemaad muutuvad hetkega ja tagajärjed oleksid õnnetuse korral traagilised,“ ütles Kaldma.

Lisaks sellele ohustas põhjanaabri arutu gaasipedaali tallamine otseselt ka tema nelja kaasreisija elu ja tervist.

Kõikidel festivalipäevadel pöörab politsei suuremat tähelepanu liiklusturvalisusele nii Pärnus kui ka siia suunduvatel põhimaanteedel. Juhtidel tuleb varuda aega ja kannatust, sest liiklus on teedel tihe ja politsei võib sõidukeid kontrollimiseks peatada.

Kaldma sõnul tuleks inimestel oma sõite hoolikalt planeerida ja alustada liikumist võimalikult varakult.

„Suvised teetööd ja suurüritused muudavad oluliselt sõiduaega. Kindlasti ei tohiks hakata proovima juba kaotatud aega tagasi võita kiirustamise või ohtlike manöövritega,“ ütles Kaldma

Eile pidas politsei Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel kinni kokku 109 kiiruseületajat, kellest valdav enamus väitis, et mõtlematu ja ohtliku gaasipedaali vajutamise põhjuseks oli soov jõuda õigeks ajaks festivalile.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.