Lihulas oli üle pika aja rahvasprindi rallivõistlus

Laupäeval sõideti Lihula kandis rahvasprinti, kohal oli 63 sõitjat, kellest 12 olid läänlased.

Läänlastel läks kokkuvõttes hästi, kuigi oli ka erandeid. Noortest olid rajal Jako Allika, Cärolyn Soidla ja oma esimest starti tegev Johanna Tilk.

Soidla sai oma sõiduga hakkama ja jäi ootama teist vooru, vahepeal oli aga stardis sama autoga sõitev Johanna Tilk, kellel aga kogemusi vähe ja tuli väljasõit. Auto sai niipalju kannatada, et edaspidine sõit oli tüdrukutel lõppenud. Jako Allika saavutas peale tünnipuuteid ja ebaõnne 6. koha.

Järgmisena olid stardis veteranid ja siin olid omavahel võistlemas Toomas Lemberg, Hillar Kruusma ja Väino Tõkke. Samas järjestuses ka lõpetati ja kuigi esimese kahe mehe vahel käis pingeline võistlus, oli eksimisi ja need maksidki kohad.

2WD-A klassis oli strardis Rauno Ollema ja stabiilseid kohti näidates tuli lõpuks klassi 4. koht.

2WD-B klassis oli stardis Valmar Gilden ja Marko Kukuškin, kes pingelises heitluses olid lõpuks ka 1. ja 2.

SU klassis oli stardis 8 meest. Esimese kahe vooruga suutis võidu võtta Kalle Kruusma, teine oli viimastel aegadel kiireim sõitja olnud Egert Jakobi ja üllataja Harjumaalt Margo Vilbiks. Bruno Jakobi oli päeva lõpuks 6. kohal.

Nüüd on nädal aega autosid putitada ja juba tuleval pühapäeval sõidetakse Järvamaal Väätsal selle aasta eelviimane etapp.

Esialgsed tulemused.

Kalle Kruusma

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.