Martnast leiti miin, Uuemõisas ajasid päästjad põdra metsa

Martnast leitud tankitõrjemiin.
Martnast leitud tankitõrjemiin.

7. augustil kell 20.10 teatati häirekeskusele, et Ridala vallas Uuemõisas einestab põder laste mänguplatsi läheduses. Teataja sõnul olid ka lapsed platsil mängimas. Päästjate saabudes sõi põder sündmuskohal pilliroogu ja leppi. Põder suunati päästeauto sireenide abil tagasi metsa.

6. augustil kella 6.40 paiku käisid päästjad likvideerimas süttimisohtu avariilisel sõidukil Lihula vallas Alakülas.

Lääne-Eesti pommigrupp sai 5. augustil kutse Martna valda, kus vana sauna lammutamise käigus leiti lõhkekeha sarnane ese. Sündmuskohal selgus, et leitud oli Vene päritoluga tankitõrjemiin, mis lähemal uurimisel osutus õppeotstarbeliseks ja ei sisaldanud lõhkematerjali. Leid võeti kaasa, et vältida edasisi väljakutseid samale esemele.


 

Päästesündmused:

7. augustil kell 19.21 sai häirekeskus teate, et Pühalepa vallas oli merel Heinlaiu ja Hiiumaa vahel ümber läinud paat kolme inimesega. Teataja oli üks paadis olnutest ning tema sõnul oli kõigil kolmel päästevestid seljas. Sündmusele reageerisid nii Käina päästekomando päästjad kui ka politsei- ja piirivalve merepääste üksus. Politsei- ja piirivalve meeskond jõudis abivajajateni esimesena ning toimetas kõik kolm kaldale. Käina päästjad tõid kaldale ümberläinud paadi.

Sündmus on positiivne näide sellest, kuidas päästevest aitab hädas. Hea meel on tõdeda, et meestel olid päästevestid juba paadis seljas ja vees olles ei olnud vaja neid endale selga sikutama hakata, vaid saadi rahulikult ise endale abi kutsuda ning seda ka rahulikult oodata. Kahel paadis olnud mehel olid veekindlad mobiiltelefonid ning ühel tavaline mobiiltelefon, mis oli pandud veekindlasse kotti. Õpetlik ja tähelepanuväärne on see, et kaks veekindlusega telefoni lõpetasid vette sattudes töötamise, abi oli võimalik endale kutsuda vaid telefoniga, mis oli pandud veekindlasse kotti.

Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul on Hiiumaal sel aastal koostöös politsei- ja piirivalveameti ning MTÜ Hiiumaa Kodukandiga läbiviidud mitu veeohutuse õppepäeva nii kaluritele kui ka ametikoolis väikelaevajuhtidele.

„Eilne õnnetus on hea näide sellest, kuidas ohutuspäevad, -koolitused on olulised ning sealt saadud õpetussõnu arvesse võttes lõppevad õnnetused õnnelikult. Kui meestel päästeveste seljas poleks olnud ning ka telefoni, mis töötanud oleks, võinuks olukord kurvemalt laheneda, sest nagu hiljem selgus, sellel ajal merel teisi aluseid, kes neid märgata oleks võinud ning aidata, polnud,“ selgitas Aasma eilse sündmuse tagamaid.

Hannes Aasma kutsus kõiki huvilisi, meresõitjaid uutele koolitustele, mis leiavad aset Hiiumaal augusti lõpus, septembri alguses. Täpsema info koolituste kohta saate Hiiumaa päästepiirkonnast.

Saaremaa:

6. augustil kell 23.27 sai häirekeskus teate tulekahjust Kuressaares Tori tänaval majutusasutuses. Teataja sõnul oli hotelli katuselt näha leeke ja suitsu. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et põlengut ei olnud. Esialgsetel andmetel võis hoone korstnas olla tahmapõleng, mis ise kustus.

6. augustil kell 3.46 teatati häirekeskusele elumaja tulekahjust Mustjala vallas Pahapilli külas. Teataja sõnul oli 15×8 suurune eluhoone leekides ja oht oli ka lähedal asuvatele hoonetele. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 4.45 ning likvideerisid selle kell 6.47.

Raplamaa:

7. augustil kella 22.47 paiku käisid päästjad kustutamas järelevalveta lõket Kohila vallas Rabivere külas.

Pärnumaa:

7. augustil kell 17.23 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Lille tänaval. Teataja sõnul põles korteris puuriit ning alguse võis saada ahju kütmisest. Päästjate saabudes põles ühes korteris puuriit leegiga. Majast evakueeriti kuus inimest, nende seas üks laps. Keegi viga ei saanud. Kustutusööd lõpetati kell 18.52.

7. augustil kella 7.53 paiku käisid päästjad likvideerimas avariilisel sõidukil süttimisohtu Pärnus Riia maanteel.

6. augustil kell 23.30 sai häirekeskus teate veeavariist Pärnus Anton Hansen Tammsaare puiesteel. Teataja sõnul oli korter vett täis ning ta ei saanud kraani enam kinni. Päästjad keerasid korteri peakraani kinni, kuna esialgsetel andmetel oli katki läinud pesumasina voolik.

6. augustil kell 15.20 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Weekend Festivali alal. Teataja sõnul põles pealava kõrval kõlar. Päästjate sündmuskohale saabudes selgus, et põlema oli süttinud lava visuaalse atribuutika hulka kuuluv leegiheitja ning põleng oli korraldajate poolt lokaliseeritud.

6. augustil kella 2.14 paiku käisid päästjad Pärnus Ringi tänaval likvideerimas süttimisohtu kokkupõrkes osalenud sõidukitel.

Lääne-Eesti pommigrupp:

5. augustil leiti Järvamaalt Türi vallast mullatööde käigus lõhkekeha. Sündmuskohale jõudes selgus, et kraavi kaevamise käigus leiti 45mm mürsk. Lõhkekeha hävitasime leiukoha lähedal põllukraavis vees.

 

 

One Response to "Martnast leiti miin, Uuemõisas ajasid päästjad põdra metsa"

  1. Miku   7. veebr. 2018 at 13:41

    Mõned aastad tagasi aitasid Tallinna päästjad tuvi puu otsast alla.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.