Fotogalerii: Massus toimus Eesti ainuke laste ja noorte rannajalgpalliturniir

This slideshow requires JavaScript.

Pühapäeval mängiti Läänemaal taas rannajalgpalli. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Massu Mõisa korraldusel toimus II Massu rannajalgpalliturniir.

Lõuna-Läänemaa noored ja täiskasvanud sportlased said ennast sel spordialal teist aastat järjest proovile panna Massu Ratsaklubi ratsaväljakul. Sealne ratsaklubi on aastaga ratsaväljaku muutnud väga kvaliteetseks ratsavõistluste võistluspaigaks. Seal on suvel peetud ka mitmed üleriigilise tähtsusega ratsavõistlused. Viimatisel võistlusel võistles Massus näiteks üle 100 (!) ratsasportlase.

Kuid teist aastat on Massus Ratsaklubi eestvedajad Kristi-Carolina ja Armand Reinmaa olnud nõus lahkesti võõrustama ka rannajalgpalliturniiri. Kahe klubi koostöös on sündinud vajalik võistlus, mis tavajalgpalli harrastajatele vaheldust pakub.

Nagu kevadine Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir, nii on ka rannajalgpalliturniir selgelt suunatud oma piirkonna, Lõuna-Läänemaa jalgpalluritele, eriti noortele. Sel aastal osalesid Lihula, Tuudi, Kirbla ja Vatla lapsed ning meeskondadest Lihula JK, JK Vatla ja Hanila Tulevik.

Eesti ainus lasteturniir

Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari Andri Kask ütles, et Massu rannajalgpalliturniir on hetkel ainus spetsiaalselt lastele ja noortele suunatud rannajalgpalliturniir. Turniiri korraldajate jaoks ei ole see kõige tähtsam. Tähtis on hoopis see, et rannajalgpalliturniiri saame siduda samast piirkonnast pärit ja noorena Lõuna-Läänemaal jalgpalliga alustanud Priit Mäeoruga. Ta kuulub nüüdseks juba viis aastat Eesti rannakoondisse ja tema praeguse koduklubi poolt kingitud spetsiaalsete rannajalgpallidega mängiti ka pühapäevane turniir.

Noorteturniiril võitis esikoha Tuudi (Virgo Vallik, Herman Reinmaa, Karl Reinmaa, Henry Põld, Randy Põld, Tambet Järve, Mihkel Sibul, Timmo Kaasik). Järgnesid Kirbla, Lihula ja Vatla.

Vaatamata vahepeal kimbutanud vihmale näitasid noored päris palju neid elemente, mis on rannajalgpallile omased. Pall seisis palju õhus, prooviti õhu ja käärlööke ning mängud olid väga huvitavad. Pärast mänge ootas lapsi maitsev lõunasöök koos jäätise ja koogiga.

Meesteturniiril, mis on Läänemaal ainus omalaadne, võitis esikoha Lihula JK (Argo Mõtt, Ats Ehasalu, Randel Plaas, Madis Sibul, Otomar Kuusemaa, Rasmus Paulus, Reilo Mark). Teiseks tuli JK Vatla ja kolmandaks Hanila Tulevik.

Meesteturniiril paistis silma jalgpallurite arukas mäng. Mänge saatsid ka paljud efektsed löögid ja osav mäng.

Nii noorte kui ka meesteturniiri võitjaid autasustati sepp Raul Oberschneideri poolt valmistatud õnnenaeltega. Auhinnad said kõik võistkonnad. Auhinnalaua katsid Lihula TÜ, Eesti Jalgpalli Liit, Taebla Auto.

Eriauhinna sai igast võistkonnast silmapaistvaim: Ats Kaasik, Karl Reinmaa, Raikko Kanter, Hugo-Jan Rummel, Reilo Mark, Rauno Sepp, Toomas Vestli.

Suur tänu kõigile lapsevanematele ja võistkondadele, kes turniiri õnnestumisele kaasa aitasid. Eraldi tänu Siive Knäzevale, perekonnadele Kivisalu ja Reinmaa.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.