Heiki Nabi võitis Rootsi maadlejat ja pääses pronksimatšile

Heiki Nabi jõudis Rio olümpial Kreeka-Rooma maadluses pronksmatšile, kui oli parem Rootsi raskekaallasest Johan Eurenist 3:0.

Esimesel poolajal pidi rootslane parterisse minema ja Nabi suutis teha võtte ning minna kahe punktiga juhtima. Seejärel tuli Nabil ka endal parteris olla, kuid Euren ei saanud haaret kätte ja Nabi tõusis parterist püsti, mis on üsna harvanähtav.

Kui oli 4.07 maadeldud, sai Nabi aktiivse maadluse ja rootslase passiivsuse eest ühe punkti juurde – seis oli 3:0. Euren pidi minema ka parterisse. Kui maadeldud oli 4:25, sai Nabi rootslase maast lahti, aga võtet teha ei suutnud.

Euren oli seejärel pisut aktiivsem pool, kuid Nabi blokeeris hästi. Rootslane siiski edu ei saavutanud.

Nabi järgmine vastaseks on nüüd venelane Sergei Semjonov.

Kreeka-Rooma maadluse olümpiaturniiri avakohtumises jäi Nabi täna alla kahekordsele olümpiavõitjale, kuubalasele Mijaín Lópezile.

Nabi oli kohtumise alguses passiivsem ja sai hoiatuse. Seejärel tuli tal parterisse minna, kuubalane tegi võtte, Nabi selg oli mati poole ja selle eest sai López kaks punkti.

Kui maadeldud oli pisut üle kolm minuti, teenis kuubalane kolmanda punkti, sest Nabi oli passiivne.

Lõpusekundeil Nabil enam võimalusi ei tekkinud.

Nabi võitis 2012. aasta suveolümpiamängudel Londonis hõbemedali, kui kaotas finaalis samuti Lópezile.