Väätsal peetud hooaja eelviimasel rallisprindil jõudis poodiumile viis läänlast

Väätsa rallisprint

Väätsale oli kohale tulnud 77 võistlejat. 12-st läänlasest viis lõpetas poodiumil. Korraldaja Igor Roosmaa oli ettevalmistanud väga huvitava raja, mis algas kiire osaga kruusal ja jätkus Väätsa asula vahel asfaldil. Rada oli tehniline ning kitsaste mahapööretega.

Võistlust alustasid veteranid. Võitis Toomas Lemberg, teine oli Hillar Kruusma ja kolmas Väino Tõkke. Võrumaa mees Mati Kuhi jäeti poodiumilt välja.

Järgmine klass, kus läänlased olid esindatud, oli J-16. Siin sõitis Cärolyn Soidla Kalle Kruusma autoga, kuna Soidla enda auto sai nädal tagasi kannatada. Cärolyn sõitis kindlalt, poiste ja esiveoliste autode vastu ta seekord ei saanud, aga oli ise  rahul. Kui hästi läheb, siis Vasalemmas on ta stardis juba oma uue autoga.

J-18 klassis oli stardis Ranno Kristmann ning tulemuseks oma klassi 7. koht. Stardis oli ta oma uue autoga esimest korda.

2WD-V klassis oli stardis Rauno Ollema. 13 võistleja seas sai ta 8. koha.

2WD-S klassis läks heade lootustega starti sarja liider Marko Kukuškin, aga sõit ei klappinud kuidagi ja nii tuli teise läänlase Valmar Gildeni järel 5. koht.

4WD klassis oli üle tüki aja stardis Kaido Saul, kes on küll natuke roostes, aga jättis auto terveks ja jõudis finišisse.

SU klassis oli seekord 10 võistlejat. Kalle Kruusmal õnnestus kahe esimese vooruga võit kindlustada. Teise koha sai läänlane Egert Jakobi ning kolmas oli Raplamaa mees Aivo Täpsi. Läänlane Bruno Jakobi sai 8. koha.

Järgmine ja viimane sprindietapp on 3. septembril Vasalemmas.

Kalle Kruusma

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.