Kõikide matšide ülevaade: Hiiumaa vägilane Heiki Nabi kaotas Rios pronksikohtumise ja sai 5. koha

Hiiumaa vägilane Heiki Nabi jäi täna Rio olümpial Kreeka-Rooma maadluse pronksmatšis alla venelasele Sergei Semjonovile ja sai kokkuvõttes 5. koha.

Kohtumine algas Nabi poolt üsna passiivselt. Kui maadeldud oli 1:44, pidi Nabi minema parterisse, aga venelane võtet teha ei suutnud.

Esimene maadlusaeg lõppes seisuga 0:0. Venelane oli aktiivsusega eduseisus, kuid mitte veel punktidega.

Kui maadeldud oli 3:40, pidi venelane minema parterisse. Nabi võtteüritus kahjuks luhtus. Nabi tundus väga väsinud – venelasel oli enne kohtumist aega pikemalt puhata.

Kui maadeldud oli 4:22, sai aktiivsuspunkti Semjonov ja Nabi pidi minema parterisse. Venelane sai Nabi haardesse ja tegi võimsa heite – see oli väärt 5 punkti. Seis 6:0 Semjonovile ja pronks temale.

Nabi esimene treener Tiit Madalvee ütles ETVs, et ei jäänud Nabi maadlusega rahule ning nii maadlejal kui ka tema treenereil on mille üle mõelda.

Tee pronksimatšini

Enne pronksikohtumist võitis Nabi roostlast Johan Eurenit 3:0.

“Mul on väga hea meel, eks temagi on heas vormis,” ütles Nabi pärast kohtumist ERRile.

Esimesel poolajal pidi rootslane parterisse minema ja Nabi suutis teha võtte ning minna kahe punktiga juhtima. Seejärel tuli Nabil ka endal parteris olla, kuid Euren ei saanud haaret kätte ja Nabi tõusis parterist püsti, mis on üsna harvanähtav.

Kui oli 4.07 maadeldud, sai Nabi aktiivse maadluse ja rootslase passiivsuse eest ühe punkti juurde – seis oli 3:0. Euren pidi minema ka parterisse. Kui maadeldud oli 4:25, sai Nabi rootslase maast lahti, aga võtet teha ei suutnud.

Euren oli seejärel pisut aktiivsem pool, kuid Nabi blokeeris hästi. Rootslane siiski edu ei saavutanud.

Nabi esimene vastane tuli olümpiavõitjaks

Kreeka-Rooma maadluse olümpiaturniiri avakohtumises jäi Nabi alla varasemalt kahel korral olümpiavõitjaks tulnud kuubalasele Mijaín Lópezile. Kuubalane oli ka sel olümpial murdmatu ja võitis täna peetud finaalis türklast Riza Kayaalpi 6:0.

Nabi oli kohtumise alguses passiivsem ja sai hoiatuse. Seejärel tuli tal parterisse minna, kuubalane tegi võtte, Nabi selg oli mati poole ja selle eest sai López kaks punkti.

Kui maadeldud oli pisut üle kolm minuti, teenis kuubalane kolmanda punkti, sest Nabi oli passiivne.

Lõpusekundeil Nabil enam võimalusi ei tekkinud.

Nabi kaotas Lópezile ka 2012. aasta suveolümpiamängude finaalis.

Kaitseväelaste edukad esinemised

Heiki Nabi on Eesti Kaitseväe kapral. Kaitseväelastele on olümpiamängud olnud edukad. Paarisaerulise neljapaadi võistkonnas said kapral Tõnu Endrekson, kapral Kaspar Taimsoo ning kapral Andrei Jämsa pronksmedalid.

Esimest korda osalevad olümpiamängudel laskja kapral Peeter Olesk ning reamees Martin Kupper.

Kapral Oleskil Rios hästi läinud. Reamees Kupper sai aga kettaheites kõrge neljanda koha.

Kaitseväe teatel kuulub staabi- ja sidepataljoni spordirühma praegu 20 tippsportlast.

Maadluse kohtade arvestus

Finaalringid toimuvad otse väljalangemise süsteemis, kuni on alles jäänud kaks maadlejat, kes maadlevad esikoha pärast. Finaali pääsenutele kaotanud maadlevad kahe 3. koha pärast.

Finaalringidest välja langenud maadlejate kohad määratakse vastavalt väljalangemisringis saadud võidupunktidele. Juhul kui neil on võrdne arv punkte, siis määratakse paremusjärjestus järgmiste näitajate järgi:

1) enim seljavõite

2) enim ülekaalukaid kohtumise võite

3) enim ülekaalukaid perioodide võite

4) enim saadud tehnilisi punkte kogu võistluse ajal

5) vähim antud tehnilisi punkte kogu võistluse ajal

Kreeka-Rooma ja vabamaadluse erinevused

Kreeka-Rooma maadluses ei ole lubatud haarata vastast altpoolt puusa, talle jalga taha panna ega kasutada võteteks jalgu.

Vabamaadluses on aga lubatud haarata vastast jalgadest, sooritada võtteid jalga taha pannes ja kasutada heideteks aktiivselt jalgu. Küll on vabamaadluses keelatud siduda vastast ristatud jalgadega peast, kaelast või kehast.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.