Taasiseseisvumispäev tuleb Haapsalus Brasiilia trummide ja Eesti lippudega

20. augustil möödub 25 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Selle tähistamiseks toimub Haapsalus pidulik lippude marss, kus osaleb 25 Eesti lippu, Läänemaa omavalitsuste lipud, maakonna lipp ja Lääne maleva lipp – kokku 37 lippu.

Lippe kannavad noorkotkad ja kaitseliitlased ning saadavad omavalitsuste esindajad ning maavanem ja malevapealik.
Lippude rivi veab A.Le Coqi löögirühm Reigo Ahvena juhatamisel. A.Le Coq löögirühm koosneb Eesti parimatest trummaritest, kes kogunevad enne igat Eesti jalgpallikoondise mängu. Haapsalu ekipaažis 11 trummarit.

Lippuderivi alustab liikumist kell 11.15 Haapsalu veekeskuse juurest. Liigutakse mööda peatänavat läbi Karja tänaval toimuva Valge Daami laada Lossiplatsi vabadussõjasamba juurde.

Samba juures tehakse väike seisak. Mälestussõnad ütleb Kaitseliidu Lääne maleva pealik Rasmus Lippur ning koos maavanemaga asetatakse samba jalamile pärg kõikide nende mälestuseks, tänu kellel seda tähtpäeva pidada saame.

Edasi liigub lippude marss toomkirikusse, kus kell 12 on taasiseseisvumispäeva kontsertjumalateenistus. Teenistust viivad läbi abipraost Lembit Tammsalu ja EELK vikaarõpetaja Kristel Engman, kõneleb maavanem Neeme Suur.

Kontsertjumalateenistusel on kaasategev laste laulustuudio DO-RE-MI Anne Pääsuke juhatamisel. Organist Lia Salumäe, trompetil Gregor Vaikmets. Teenistus kestab orienteeruvalt tund aega.

Kell 13.15 teeb A.Le Coqi löögirühm Kodaniketorni juures kummarduse ja tervituse Rio 2016 olümpiale. Kui lippude marsi saateks põristatakse Brasiilia trumme isamaalises rütmis, siis Kodaniketorni juures lastakse emotsioonid ja energia valla ning pealtvaataja saavad osa ehedast Brasiilia tänava- ja peomuusikast.

Peale sambakarnevali astuvad samas rahva ette Haapsalu vehklejad. Vehklemise näidisturniiri viivad läbi Haapsalu oma tipud Katrina Lehis, Nelli Paju ja Maarja Konrad. Ka pealtvaatajatel on võimalus järgi proovida, mis tunne on vehklemisvarustuses rajal olla.

Laupäeval on kultuurikeskuse ees avatud ka Läänemaa telk, kus maavalitsus koos ümberkaudsete omavalitsustega tutvustab Läänemaad kui elukeskkonda ning kutsub külalisi elama mere äärde. Telk ootab huvilisi kella 14-17. Samalaadne ettevõtmine on sel suvel olnud juba Virtsu merepäevadel ja Peraküla simmanil.

Taasiseseisvumispäev jääb sel aastal Valge Daami ajale ning see annab aastapäevale vaid sära juurde. Valge Daami aja kavas on veel mitmeid üritusi, mis kantud taasiseseisvumise meeleoludest.

Näiteks algab pärast  vehklemise demonstratsiooni Kodaniketorni juures kontsert „Lihtsad asjad“, kus lavale astuvad Anneli Aken, Ilona Aasvere, Katrin Mandel, Antti Kammiste ja Tõnu Timm.

Õhtul kell 23.30 on toomkirikus Collegium Musicale kontsert „Ta lendab mesipuu poole”. Meeleolu kandvaid üritusi leiab veel teisigi.

Ilusat taasiseseisvumispäeva!

Liivi Ollino
Lääne maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.