Pealtvaatajad jätsid mobiiltelefonid välja lülitamata, mistõttu tuli Valge Daami etendus katkestada

F: Valge Daami teatrietendused / Facebook
F: Valge Daami teatrietendused / Facebook

Eilset Valge Daami etendust “Südamega läbi müüri” segasid publiku mobiiltelefonide signaalid ja esimest korda lavastuste ajaloos tuli korraldajail etendus katkestada.

Eilsel etendusel oli väga palju rahvast ja toomkiriku kõrval mänguplatsi vastasnõlval oli keeruline leida vaba kohta. Kuna vaatamisruumi nappis, lõpetasid korraldajad väravas piletimüügi ning osal huvilistel jäi etendus nägemata.

“Korraldajad paluvad südamest vabandust kõigi ees, kes eile etendusele ei mahtunud,” teatasid täna korraldajad Facebookis. “Meil on kahju, et tehniliste murede lahendamiseks tuli läbi aegade esimest korda etendus korraks peatada. Andestage manitsused ja must huumor – arvasime, et oleme eelmise kolme aasta kogemuse põhjal publikumenuks ja kõigeks sellega kaasnevaks valmis, aga ootamatult valusast kogemusest tuleb õppida. Mitu halba asja langes kokku ning kiiret ja ideaalset lahendust ei olnud kuskilt võtta.”

Kuigi korraldajad palusid enne etenduse algust rahval mobiiltelefonid välja lülitada, jätsid paljud selle tegemata. Etendusel tuleb telefon kas täiesti välja lülitada või panna lennurežiimile – ainult hääletuks muutmine pole piisav. Esinejad kasutavad põsemikrofone, mobiiltelefonide lainesagedus segab aga mikrofonide saatjate tööd ning heli kaob või katkeb. Seda juhtus eile pidevalt.

Kuna kõlaritest tulnud heli muutus seetõttu talumatult ebakvaliteetseks, peatati etendus ja pandi vaatajatele südamele, et nad siiski telefonid välja lülitaks. Pärast seda läks heli ka paremaks ja etendus jätkus ilma suuremate probleemideta.

Etenduse korraldajad meenutasid, et esimese Valge Daami lavastuse “Haapsalu legend” kavalehele aastast 1984 on Randlase rahvateatri asutaja Erich Jaansoo kirjutanud publiku arvuks 11 000 ning kinnitanud korduvalt, et see on õige number. Istekohti võis siis olla vast mõnisada.

“Praegusesse mängupaika mahub maksimaalselt 2000 inimest, neist vähemalt pooled istuma,” kirjutasid korraldajad. “Anname endale aru, et juba üle 10 aasta meie kodulehel olev hoiatus piiratud istekohtade arvu kohta ei ole piisav ning järgmisel hooajal on eelmüügist pileti ostnutele, kes tulevad kohale hiljemalt pool tundi enne algust, istekoht garanteeritud.”

Etendust saab veel vaadata täna õhtul. Kohale tasub tulla aegsasti enne kella 22.

Eile säras selges taevas täiskuu ja pärast etendust oli selgelt nähtav ka päris Valge Daam. Seda saab vaadata nii toomkirikust seest kui ka väljast.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.