Sotsid kutsuvad Reformierakonda toetama presidendivalimiste esimeses voorus Nestorit

Põhiseaduse kohaselt on presidendi valimine riigikogule pandud ülesanne ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus leiab, et seda ülesannet peavad rahvasaadikud ka täitma. Sellest tulenevalt kutsub sotsiaaldemokraatide juhatus Reformierakonda ja teisi erakondi koostööle, et valida riigikogus Eestile president, teatas sotside pressiteenistus.

“Olles konsulteerinud erinevate erakondadega näeme, et pakutud kandidaatidest on võimalus riigikogus valituks osutuda ainult Eiki Nestoril ja Siim Kallasel. Mõlemad kandidaadid omavad meie hinnangul vajalikku kogemust ja sobivaid isikuomadusi, et olla Eestile hea president,” ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide juhatus teeb Reformierakonnale ettepaneku, et esimeses presidendivalimiste voorus oleks kahe fraktsiooni ühiskandidaadiks Eiki Nestor. Samal ajal jätkavad sotsiaaldemokraadid läbirääkimisi teiste riigikogu fraktsioonidega täiendava 23 hääle tagamiseks Eiki Nestori kandidatuurile.

“Juhul, kui Eiki Nestoril siiski ei õnnestu saada 68 riigikogu liikme toetust, anname võimaluse Siim Kallasele, toetades teda riigikogus presidendivalimiste teises voorus,” märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt.

Ta lisas, et tegemist on esimese tõsiseltvõetava ettepanekuga, mis võimaldab ületada erakondliku patiseisu ja loob eeldused presidendi valimiseks riigikogus. “Loodame, et teised erakonnad mõistavad neile põhiseadusega pandud ülesande olulisust ning seisavad hea selle eest, et Eestile saaks president valitud riigikogus,” ütles Anvelt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.