Loodusvaatluste kampaania käigus on enim märgatud lapsuliblikaid

Lapsuliblikas. F: Märten Rannu
Lapsuliblikas. F: Märten Rannu

15. septembrini kestva loodusvaatluste kampaania raames on 135 usinat loodusevaatlejat andmebaasi registreerinud 620 vaatlust.

Enim on vaatlusalustest looduses märgatuid lapsuliblikat (102 korda), järgnevad harilik siil (84) ja harilik äiatar (81). Suitsupääsukese kohta on kirjas 54 vaatlust ja rukkilille kohta 50 vaatlust.

Mägra kui 2016. aasta looma kohta on laekunud 39 vaatlust, aasta orhidee tumepunase neiuvaiba kohta 35 vaatlust ja mustlaik-apollo kui aasta liblika kohta 6 vaatlust.

Siiani kõige tublim vaatleja on sisestanud tänavuste vaatluskampaania liikide kohta üle 50 vaatluse.

“Lõppevast suvest ja varajasest sügisest tasub viimast võtta ning pokemonide kõrval märgata ka meie looduses leiduvat. Silma- ja mänguilu jätkub ka LVA app’iga looduses liikudes, seda enam et ülestäheldatud vaatlused viivad meie liigiandmed järgmisele levelile,” ütles keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

Tänavune loodusvaatluste kampaania keskendub kokku 17 liigile. Vabariigi läheneva juubeli auks oodatakse juba praegu andmeid ka Eestile sümboolsete liikide kohta, nendeks on suitsupääsuke ja rukkilill. Samuti kogutakse vaatlusandmeid 2016. aasta looma, orhidee ning liblika kohta.

Kõik tänavuse vaatluskampaania liigid on:

  • Imetajad: harilik siil, kaelussiil ja mäger
  • Linnud: suitsupääsuke, räästapääsuke, kaldapääsuke ja piiritaja. Nende kohta ootame eelkõige pesitsusvaatlusi
  • Taimed: rukkilill, harilik äiatar, harilik äiakas ja tumepunane neiuvaip
  • Liblikad: mustlaik-apollo, lapsuliblikas, suur-kapsaliblikas, väike-kapsaliblikas, naeriliblikas ja põualiblikas

Liikide lühitutvustusi saab lugeda SIIT.

Kampaanias osalemiseks tuleb alla laadida LVA app või sisestada tehtud liigivaatlus Loodusvaatluste andmebaasi (http://lva.eelis.ee ). Loodusvaatluste kampaania kestab 15. septembrini. Auhindu loositakse välja nii usinamate kui uusimate vaatlejate vahel. Võistluse juhendiga (sh vaadeldavate liikide tutvustusega) saab tutvuda: http://lva.eelis.ee

Loodusvaatluste kampaania läbiviijad on keskkonnaagentuur ja keskkonnaministeerium.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.