Kaitseväe juhataja inspekteeris Kaitseliidu Lääne malevat ja Kalevi pataljoni

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras inspekteeris täna Kaitseliidu Lääne malevat ning Paldiskis asuvat Kalevi jalaväepataljoni.

“Riigikaitse arengukava on andnud Kaitseliidu üksustele märksa selgemad piirid ja senised kogemused on näidanud, et valitud suund on olnud õige,” ütles kindralleitnant Terras, kelle sõnul on Kaitseliidul oluline roll kohalike kogukondade toomisel riigikaitse juurde.

Kindralleitnant Terras sai inspektsioonil ülevaate üksuste isikkoosseisust, taristust, varustusest ja relvastusest ning riigikaitse arengukava rakendamisest ja käimasolevatest väljaõppeprotsessidest.

“Kalevi jalaväepataljon asus esimesena ajateenijatele andma soomukiõpet, eelmisel aastal katsetasid kalevlased edukalt uut õppekava, mille tänaseks on üle võtnud terve 1. jalaväebrigaad. Kalevi jalaväepataljoni kaitseväelaste panus meie väljaõppe arendamisse on märkimisväärne,” ütles Terras.

Kaitseliidu Lääne malevasse kuulub üle 1500 malevlase, naiskodukaitsja ja noorteorganisatsiooni liikme. Lääne malev koosneb kolmest malevkonnast: Hiiumaa, Haapsalu ja Risti ning Lihula üksikkompaniist.

Kalevi jalaväepataljon on 1. jalaväebrigaadi üksus, mille ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.