Läänemaa JK Haapsalu sai võõrsil FC Lelle vastu rekordilise 14:0 võidu

F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused
F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused

Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga lääne piirkonna XVI vooru kohtumises võõrustas laupäeva pärastlõunal FC Lelle Läänemaa JK Haapsalut. Enne kohtumise algust oli Läänemaa 34 punktiga neljandal kohal ning Lelle 0 punktiga viimasel kohal.

Tabel ei valetanud ning läänlased Lellele armu ei andnud. Juba avapoolajal löödi Lelle legendaarse puuriluku Rainer Embergi seljataha 8 palli.

Kübartriki (kolm väravat) said varakult kirja nii Georgi Ivanov kui ka Kristo Enn. Kaks väravat lõi ka Andres Proosväli.

Teiseks poolajaks toodi Kristo Enni, Karel Saarkopli ja Martin Salfi asemele sisse Artur Matto, Rivo Reinsalu ja Leonid Bragin.

Matto sattus kiirelt aktsiooni, kui andis kaks resultatiivset väravasöötu. Esimese Georgi Ivanovile ning teise Rivo Reinsalule. Mängu lõppfaasis andis Matto Ivanovile veel ühe söödu ning viimane sai kokku kirja 5 väravat. Lisaks eelmainitutele lõi kaks väravat ka meeskonna kapten Aare Avila.

Läänemaa JK Haapsalu eest mängisid: Siim Pikkaro, Kaarel Koel, Karel Saarkopli, Bert Rotberg, Aleksei Saveljev, Kristo Enn, Aare Avila, Talis Tamm, Andres Proosväli, Martin Salf, Georgi Ivanov, Artur Matto, Rivo Reinsalu ja Leonid Bragin.

14:0 võiduga liigatabelis suurt ei muutunud, olulise paranduse sai väravate vahe, mis on Läänemaal nüüd +49. 37 punktiga ollakse endiselt neljandal kohal. Lähimad konkurendid on ees 2 punktiga: nii Raplamaal kui ka Vaprusel on 39 punkti. Nõmme Unitedi duubelmeeskond juhib liigatabelit 43 punktiga.

14:0 võit on ka Läänemaa Jalgpalliklubi lühikese ajaloo suurimaks võiduks. Varasem rekord oli aastast 2012, kui Haapsalu kunstmuruväljakul alistati 14:2 JK Leisi.

Liigatabel 28. augusti seisuga (sulgudes lisatud väravate vahe):
1. FC Nõmme United II 43p (+67)
2. Raplamaa JK 39p (+34)
3. Pärnu JK Vaprus 39p (+30)
4. Läänemaa JK Haapsalu 37p (+49)
5. Pärnu JK Poseidon 25p (+2)
6. Lihula JK 22p (+9)
7. FC Zenit Tallinn 19p (+3)
8. Pakri SK Alexela 17p (-5)
9. Kärdla LM 14p (-21)
10. JK Kernu Kadakas 14p (-25)
11. Lasnamäe FC Ajax II 11p (-47)
12. FC Lelle 0p (-96)

Läänemaa JK Haapsalu järgmine liigamäng toimub tulevasel reedel, 2. septembril kell 18, kui Haapsalu linnastaadionil võõrustatakse Pärnu JK Vaprust.

Foto: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused

Bert Rotberg

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.