BFMi laager toob Lihulasse neljaks päevaks ligi 70 filmitudengit

Filmiosakonna tudengid ja õppejõud aasta tagasi õppeväljasõidul Tõstamaal, kus on filmitud mitmeid Eesti mängufilme. Külastati ka Pärnut ning tehti pilti kohas, kus asus maja, milles toimus esimene kinoetendus Eestis A.D. 1898. Foto: erakogu
Filmiosakonna tudengid ja õppejõud aasta tagasi õppeväljasõidul Tõstamaal, kus on filmitud mitmeid Eesti mängufilme. Külastati ka Pärnut ning tehti pilti kohas, kus asus maja, milles toimus esimene kinoetendus Eestis A.D. 1898. Foto: erakogu

Sel nädalal, 1.-4. septembril, on Lihulasse oodata ligi 70 Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFMi) tudengit. Lihula võõrustab BFMi uue õppeaasta alguse laagrit, mille eesmärgiks on ühise töö ja loominguliste harjutuste kaudu meeskonnaks sulandumine.

Laagri korraldajaks on BFMi õppejõud Elen Lotman, kellele on abiks vanemate kursuste üliõpilased. Lihula Teataja uuris Elenilt, millega täpsemalt tegemist, miks seesugust laagrit korraldatakse ja kuidas nad sel aastal Lihulasse sattusid?

BFMi õppejõud Elen Lotman:

“Kooliaasta alguse kursuse koolist eraldumise väljasõitude traditsiooni alustas juba meie kadunud filmikunsti professor Jüri Sillart, kes nimetas seda “üksikule saarele” sõiduks. Hiljem on sellele väljasõidule lisandunud füüsilise töö tegemise element ning laagri peamiseks eesmärgiks on saanud noorema ja vanema kursuse sulandumine.

Milleks füüsiline töö filmitudengitele? Selleks, et õppida filmi. Kõik koos ühe suure töö ära tegemine on just see, mida filmitegemine tegelikult endast kujutab – igalühel on oma ülesanne, mis on osa suuremast tervikust ning kui kõik täidavad oma ülesannet hästi, sünnib midagi palju suuremat, kui keegi suurest grupist üksi oleks suutnud.

Oleme oma senistel väljasõitudel külastanud imelise ajalooga Anija ja Tõstamaa mõisasid. Lisaks teevad väljasõitusid ka teised sarnased erialad — BFMi meediatudengid on külastanud Ida-Virumaad ning ka dokumentalistikatudengid ja filmimagistrid alustavad oma õppetööd tutvumislaagritega.

Lihulas toimub ju Matsalu Loodusfilmide festival ning Lääne-Eestis elab ning suvitab mitmeid tuntud filmimehi — midagi on siinses kandis filmirahvale hästi sobivat. Eriti vapustav ja filmilik on siin lindude rände ajal, just nüüd.

Aga BFMil on Lihulaga ka enne seoseid olnud – Lihula Gümnaasium on näidanud üles huvi ja aktiivsust ka filmiõppe suunas ning eelmisel õppeaastal käisid Lihula Gümnaasiumi õpetajad BFMis koolitusel, sel korral otsustasime koos tudengitega ise kohale tulla.

Homme õhtul algavas laagris osalevad tudengid ööbivad Lihula Gümnaasiumi spordimajas ning teevad süüa õppeköögis.

Filmiseansid kohalikele

Ka Lihula kandi rahval on võimalik sellest laagrist osa saada. Nimelt toimuvad reedel ja pühapäeval Lihula kultuurimajas avalikud filmiseansid.

Reedel kell 14-16 toimub Lihula kultuurimajas kohtumine Lihula gümnaasiumi õpilastega ja teiste BFMis õppimisest huvitatutega. Filmikunsti lõpukursus tutvustab BFMis õppimise ja sisse astumise protsessi ning räägitakse sellest, kuidas on olnud esimesed kaks aastat filmikoolis, milliseid erialasid õpetatakse ja mida kujutab endast filmitudengi elu. Lisaks toimub ka BFMi viimaste aastate tudengi-lühifilmide linastus.

Pühapäeval kell 18.00 linastub “Päevad, mis ajasid segadusse”, mille autoriks on BFMi vilistlane Triin Ruumet ning mille loominguline meeskond koosnes peamiselt BFMi filmiosakonna vilistlastest ja õpilastest. Filmi on praeguseks saatnud nii kohalik kui rahvusvaheline edu ning meil on hea meel, et meie vilistlased on vaid mõned aastad pärast ülikooli lõpetamist nii kaugele jõudnud.
Mõlemad sündmused on tasuta ja kõik on oodatud!”

Allikas: Lihula Teataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.