Haapsalus peetakse Euroopa Liidu Regioonide Komitee ALDE fraktsiooni seminari

Haapsalu kultuurikeskuses on esmaspäeval, 5. septembril Euroopa Liidu Regioonide Komitee ALDE fraktsiooni seminar “Eakatesõbralik turism – Eesti-Soome kogemus”.

Seminarist võtab osa 20 komitee liiget Suurbritanniast, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Leedust, Lätist, Luksemburgist, Belgiast, Eestist ja Iirimaalt.

Seminari peakorraldaja, Haapsalu linnapea ja Regioonide Komitee liikme Urmas Suklese sõnul on seminari teema väga aktuaalne ning eakate turismi soosimine ja arendamine annab suuri võimalusi, eriti turismi madalhooaegadel majandust arendada.

“Eestis on teema eriti päevakohane, sest 2017. aastal suurendatakse majutusasutuse käibemaksu 5% võrra ning tuleb otsida võimalusi, kuidas hoolimata sellisest suurest riigi poolt pandavast ebamõistlikust koormisest majandusharule ellu jääda ja ka edasi areneda,” ütles Sukles.

Haapsalus peetava seminari käigus tutvustatakse külalistele ka Haapsalu linna panustamist turismi arengusse Lääne-Eestis ning euroliidu raha kasutamist turismisektori arendamiseks.

Regioonide Komitee on Euroopa Liidu konsultatiivorgan, mis koosneb kohalike omavalitsuste volikogu esimeeste, linnapeade ja regioonide esindajatest. Regioonide Komitee peaülesandeks on kindlustada kohalike ja regionaalsete omavalitsuste tegelik esindatus Euroopa Liidus. Eestile kuulub EL Regioonide Komitees 6 kohta.

Delegatsiooni põhiliikmed (sulgudes neid esitava omavalitsusliidu – Eesti Linnade Liidu või Eesti Maaomavalitsuste Liidu – lühend):
1. Kalev Kallo, Tallinna Linnavolikogu esimees (ELL)
2. Kurmet Müürsepp, Antsla Vallavolikogu esimees (EMOL)
3. Uno Silberg, Kose Vallavolikogu liige (EMOL)
4. Mart Võrklaev, Rae vallavanem (EMOL)
5. Mihkel Juhkami, Rakvere linnapea (ELL)
6. Urmas Sukles, Haapsalu linnapea (ELL)

Euroopa Liidu Leping sätestab, et Euroopa Liidu Nõukogu, Komisjon ja Parlament on kohustatud õigusloome ja muude meetmete vastuvõtmisel konsulteerima Regioonide Komiteega valdkondades, mis mõjutavad või võivad mõjutada kohalikke ja regionaalseid huvisid.

Teisipäeval, 6. septembril toimub seminarist osavõtjate õppevisiit Rae valda, kus tutvutakse ettevõtlusõppega Jüri gümnaasiumit.

Tõnu Parbus
Haapsalu linna avalike suhete spetsialist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.