Haapsalu suve lõpetavad 9.-11. septembril peetavad Nostalgiapäevad

F: Ivar Soopan
F: Ivar Soopan

9.-11. septembril toimuvatel Nostalgiapäevadel jagub eri ettevõtmisi üle terve linna. Traditsiooniliselt peetakse endisaegsete sõidukite paraadi, temaatilisi puhkeõhtuid, näitusi, etendusi, oksjone ja palju muud.

Nostalgiapäevade põhipäev on laupäev, 10. september. Sel päeval kogunevad endisaegsete sõidukite omanikud kl 12 paraadi ettevalmistamiseks Mulla tänavale, paraadi algus on kell 13. Rongkäik liigub mööda peatänavat piiskopilinnusesse, kus seatakse üles väljanäitus. Lossiplatsil on sõidukite vahel humoorikas vigursõiduvõistlus.

Igal aastal kogunevad auto-motoklubid ja eraomanduses olevate endisaegsete sõidukite omanikud “eputama” oma lemmikutega. Olgu selleks siis sõiduauto, jalgratas, traktor või mõni teine sõiduk.

Nostalgiapäevade idee sündis asjaolust, et keegi ei tahtnud suve lõppedes koheselt “saba maha lõigata”. Seetõttu toimuvad üritused publiku soovil igal aastal septembri teisel nädalavahetusel, kui lapsed kooli viidud, aga suvelõhn on veel hinges.

Nostalgiat nimetame meie lihtsalt möödanikuks. Me ei sea esikohale punalippudega lehvitamisi ega poliitilisi eelistusi. Pole midagi parata, kuid ka see periood kuulub möödanikku. Olulisemaks on paljudele esimene koolipäev, esimene armastus, esimene auto, esimesed kõpskingad või uisud ja palju muud, mida meenutada.

Sama oluline on ka nõukaaja selgitamine läbi teatraalse vormi põlvkonnale, kes sellest perioodist isiklikult midagi ei tea või ei mäleta. Pärast I Nostalgiapäevade õnnestunud korraldamist 2005. aastal vallandus suur buum – küll stiilipidude, retro- või muu nimetusega ürituste korraldamine.

Nostalgiapäevi Haapsalus eristab teistest eelkõige asjaolu, et üritused on kolmel päeval üle terve linna. Põhipäevaks on kujunenud alati laupäev (sel aastal 10. september) kui toimub endisaegsete sõidukite paraad.

Haapsalus kestab suvi kauem!

Info: info@seeteater.ee
Projektijuht: Roman Sultangirejev 5648 9016

Administreerimine: Eva Merimaa 5828 9213, Kati Pulst 5373 2547

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.