Laupäeval Vasalemmas peetud viimasele Lyonessi rahvasprindi etapile oli end kirja pannud üle 80 võistleja. Ilm oli hommikul ilus, aga teise vooru alguseks läks sajuks ja nii oli põnevust lõpuni.

Stardijoonel oli 84 autot 10 eri võistlusklassist. 16 läänlast osalesid kokku seitsmes klassis ja neljas toodi koju ka poodiumikohad.

V60+ klassis oli lõplik paremusjärjestus selge juba enne võistlust, kuid pinget jätkus ka viimase etapi viimaste meetriteni. Taaskord oli võidukas Toomas Lemberg Hillar Kruusma ja Väino Tõkke ees. Selline järjestus jäi ka hooaja kokkuvõttes.

J-16 klassis olid läänlasi esindamas Jako Allika ja Cärolyn Soidla. Allikal tuli sõit sel etapil hästi välja – tulemsueks 2. koht ning aasta kokkuvõttes tubli 3. koht.

Cärolyn Soidla oli oma debüüthooajal stardis uue autoga, mis on erinevalt eelmisest, VAZ 2105-st esiveoline VW Golf. Reedel sai ta autot proovida ja nii oli esimene võistlusmoment kohe Vasalemma rajal, mis vigu ei andesta.

Sõiduga jäi Cärolin rahule. Vigu ta ei teinud, oli küll viimane, aga hooaja kokkuvõttes poistega rinda pistes igati tubli 9. koht. Cärolyn on 14-aastane.

J-18 klassis, kus võistleb ka oma esimesel hooajal Ranno Kristmann, oli stardis seitse sõitjat. Kristmannile Vasalemmast 6. koht. Hooaja kokkuvõtteks oli ta 12 võistleja seas 10.

2WD-v klassis oli stardijoonel kaks läänlast – Rauno Ollemaa ja Reio Lõhmus. Ollemaa osales oma esimesel võistlusel, oli stabiilne ja sõitis kõigis voorudes 3. aja. Kokkuvõttes Vasalemmast 4. koht ning aasta kokkuvõtteks 43 võistleja seas 7. koht.

Reio Lõhmus oli Vasalemmas küll viimane, aga sai kuhjaga kogemusi ning kokkuvõtteks 26. koht.

2WD-s klassis oli palju kaalul, sest nii meie mehel Marko Kukuškinil kui ka konkurendil Andrek Põllumäel oli EALi sarjas võrdne punktisumma. Kukuškin ei jätnud midagi juhuse hooleks ja vormistas võistluse võidu kahe esimese vooruga ning läks 3. vooru lustima. Ta võitis ka selle ja aasta kokkuvõttes 1. koht.

Teisel läänlasel Valmar Gildenil purunes auto ja nii ta ei saanudki tulemust kirja. Aasta kokkuvõttes 44 võistleja seas 5. koht.

4WD klassis oli stardis Kaido Saul, kes on olnud sel aastal hädas tehnikaga. 11 sõitja seas sai ta tubli 8. koha.

SU klassis oli stardis 12 sõitjat, nendest viis läänlast. Sõit tundus tulevat pingeline, sest viimasel kahel võistlusel hoogu sattunud Kalle Kruusmal oli õrn lootus veel sarjade võidud enda kasuks pöörata. Nii ka läks. Kruusma võitis kaks esimest vooru ja sai viimasesse minna pingevabalt.

Esimeses voorus sõitis Egert Jakobi Kruusmaga samasse sekundisse, aga kaotas 19 sajandikuga. Teises voorus oli Jakobi 5. ning nii jäi neil Raplamaa mehe Aivo Täpsiga jagada 2. ja 3. koht. Vasalemma esikolmik seega Kruusma, Jakobi ja Täpsi.

Kokkuvõttes jagunesid eri sarjades esikolmiku kohad ära Egert Jakobi, Kalle Kruusma ja Aivo Täpsi vahel.

Jonar Ilves ja Stern Ilves, kes sõidavad üksikutel võistlustel, olid vastavalt 5. ja 7. ning Bruno Jakobi 10.

17. septembril toimub selle aasta esimene Rahvaralli Tapal. Korraldajatel on plaanis teha veel kolm rahvarallit. Teise võistlus peaks olema Märjamaa vallas 22. oktoobril.