Seitsmendat sünnipäeva tähistanud Läänemaa Abikassa tänab annetajaid

Läänemaa Abikassa tähistas tänavu augustis oma seitsmendat sünnipäeva. MTÜ Läänemaa Abikassal on kaksteist liiget. Juhatuses on kolm liiget, nõukogus on üheksa liiget. Püsiannetajaid on 22, annetuskastidesse annetajaid aga sadu ja sadu inimesi. Annetuskastid asuvad Coop kauplustes Haapsalus ja ka Rannarootsi keskuses.

Abikassa loomise idee tekkis 2009. aastal, masuperioodil, kui inimeste elatustase oluliselt langema hakkas. Võiks küll arvata, et masu on lõppenud, kuid abivajajaid on siiski palju.

Idee kohaselt oleks pidanud abikassa hakkama toimima nagu paljude liikmetega ühistuline kindlustusselts. Nii see päris läinud ei ole, küll aga on abikassa kujunenud stabiilselt tegutsevaks maakonna heategevusorganisatsiooniks, kus annetaja leiab võimaluse taskukohaseks loobumiseks ja aidatakse kedagi teist abivajajat Läänemaalt. Ehk siis “inimeselt inimesele”, nagu ütleb meie tunnuslause.

Abikassal on mitu omapära. Me väldime tüüpilist sotsiaalabi andmist, ehk siis Abikassa ei konkureeri kohaliku omavalitsusega ja riikliku sotsiaalsüsteemiga.

Teiseks, me anname rahalist toetust. Kui abiorganisatsioonid tihtilugu vahendavad esemeid, toiduaineid vms, siis abikassa aitab reaalselt elektrivõla ära maksta, lastega seotud hädavajalikud kulutused kanda, hädavajalikku remonti teha jne. Elekter, üürivõlg, õpilaskodu üür, kütteseadme remont, soojustusmaterjal, elektriboileri soetamine jms – sellised on näited kuluartiklitest. Raha ei anta kellelegi kätte, vaid tasutakse firmade esitatud arveid.

Kolmandaks, abikassa eelistab lastega peresid. Kanname hoolt selle eest, et lapsed vanemate ajutise häda tõttu kimbatusse ei satuks.

Neljandaks – abikassa eeldab ja kontrollib, et abi saaja on ise tubli ja aktiivne oma probleemile lahendusi leidma.

Viiendaks – me ei reklaami abisaajaid ega annetajaid, vaid toimetame nii diskreetselt kui võimalik.

Aastate jooksul on abikassa eraldanud toetust 76 korral. Tavaliselt laekub abikassale avaldus kas abivajaja enda või siis kellegi teise poolt, kes inimese häda näeb. Kõigepealt suhtleb abivajajaga juhatus, ettepaneku toetuse eraldamiseks teeb nõukogu.

Abikassa juhatuse liikmed, raamatupidaja, revident ja nõukogu liikmed teevad on tööd tasuta.

Abikassa aastakoosolekud on igal aastal juunikuus. Sel aastal koguneti 6. juunil. Tavaliselt korraldatakse liikmetele mõne Läänemaa sotsiaalobjekti külastus. Seekord kohtuti Läänemaa Toidupanga ja Facebooki lehekülje „Heategevus Haapsalus ja Läänemaal“ esindajatega. Vahetati kogemusi ja muljeid heategevusest Läänemaal.

Läänemaa Abikassa nimel tahaksin väga tänada meie tublit tegevjuhti Merike Nuudit, juhatuse ja nõukogu liikmeid, raamatupidaja Kaja Kausi ja revidenti Arnold Juhansit.

Väga suur tänu abikassa püsiannetajatele, aga ka ühekordse annetuse tegijatele, ja neile, kes on pidanud võimalikuks annetuskasti kaudu ulatada on abikäsi teisele Läänemaa inimesele.

Abikassa toetused

2009: 164 eurot
2010: 3477
2011: 2748
2012: 4719
2013: 3680
2014: 2770
2015: 4511

Neeme Suur
Läänemaa abikassa juhatuse esimees

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.