Läänemaa JK Haapsalu kaotas Tartu Merkuurile 0:1

F: Oliver Tsupsman / Oliveri pildistused

Läänemaa JK Haapsalu kaotas Väikese karika poolfinaalis võõrsil Tartu FC Merkuurile 0:1 ja langes karikasarjast.

Teisipäeva õhtul Tartu Annelinna kunstmurustaadionil peetud poolfinaalis alustas tugevamalt Merkuur ning ei läinud ka väga kaua aega, kui Läänemaa vaatevinklist õnnetust väravast võõrustajad juhtima läksid.

Pärast väravat aga domineeris avapoolaja lõpuni Läänemaa. Suudeti luua ka mitu head võimalust. Kõige lähemale väravale jõudis Andres Proosväli, kuid Merkuuri väravavaht tõi kastanid tulest välja. Korra kukkus ka Merkuuri karistualas Martin Salf, kuid kohtunik piisavalt kontakti ei näinud ning penaltit ei määratud.

Paar ärevamat hetke sündis ka Läänemaa värava all, kui enda eksimustest Merkuur kontrarünnakutele lasti. Korra said Merkuuri mehed palli väravasse, kuid äärekohtunikul oli suluseisu märgiks lipp üles tõstetud.

Teisel poolajal vajus Merkuur veelgi sügavamale ning mängis kontrarünnakute peale. Läänemaa mängus puudus teisel poolajal ka laius, mis tegi esimese poolaja lõpu Merkuuri jaoks raskeks.

Hoolimata sellest, et läänlased näitasid väljakul suurt tahet, ei suudetud vastase kolmandikul pea ühtki ohtlikku olukorda tekitada. Samas oli Merkuuril kontrarünnakute pealt mitu head võimalust. Korra tabati ka väravalatti ning tõenäoliselt tegi kohtunik vale otsuse, kui jättis Merkuurile penalti määramata.

Kokkuvõtvalt pääses finaali teenitult Merkuur, kes juba puhtalt kogemuse pealt Läänemaad platsi peal edestas. Pealegi on teada, et suur hulk Merkuuri mängijaid on ka kõrgliiga kogemusega. Seega pole üllatav, et nende meeskonnal nõnda hästi nii liigas kui ka karikas läheb.

Läänemaa JK Haapsalu eest mängisid Hendrik Siht, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Bert Rotberg, Aleksei Saveljev, Kristo Enn, Aare Avila, Talis Tamm, Karmo Einmann, Martin Salf, Andres Proosväli, Kaarel Koel, Rivo Reinsalu ja Leonid Bragin.

Võttes arvesse, et pool Läänemaa JK Haapsalu tänavuse aasta koosseisust on uus võrreldes möödunud hooajaga ning paljude jaoks on tegu esimese hooajaga meeste vanuseklassis, siis pole poolfinaali jõudmine sellise noore meeskonna esimese jaoks kõige nürim sooritus. Mängijatel on karikasarjast kindlasti palju positiivset kaasa võtta ning vigadest õppida.

Jalgpallihooaeg ise pole Läänemaa jaoks veel kaugeltki läbi. Mängida on jäänud veel viis olulist liigamängu võitlemaks koha eest teises liigas.

Läänemaa JK Haapsalu meeskond tänab kõiki poolehoidjaid, kes on karikavõistluste vältel meeskonda toetama tulnud!

Järgmine mäng on juba tulevasel reedel võõrsil FC Zenit Tallinna vastu. Kohtumine algab kell 18 Kernu staadionil.