Haapsalus alustab tegevust brasiilia jiu-jitsu klubi

Brasiilia jiu-jitsu. F: Mariel Mõisavald
Brasiilia jiu-jitsu. F: Mariel Mõisavald

Alates oktoobrist alustab Haapsalus tegevust spordiklubi BJJ Hapsal, kus saab õppida brasiilia jiu-jitsut ja lukumaadlust.

Maasvõitlus on sportlikus vabavõitluses (MMA) ja kahevõitluses üks olulisematest võitlusdistantsidest. Võitlus maas (matil) põhineb brasiilia jiu-jitsul ja lukumaadlusel, mis on tehniliselt väga mitmekesised spordialad. Treeningute käigus õpitakse saavutama domineerivaid positsioone, põgenema nõrkadest positsioonidest, alistama liigeselukkude ja kägistustega. Treeningutel valitseb sportlik ja sõbralik atmosfäär.

Oktoobris treeningutega alustava klubi treeneriteks on kogenud jitsikad Mairon Lepik (lilla vöö) ja Kristo Ernes (sinine vöö). Huvilised võivad treeningmeetoditega tutvumiseks ja alaga sobivuses veendumiseks külastada esimest trenni tasuta.

“Kutsume treenima kõiki, keda huvitavad võitluskunstid,” ütles peatreener Mairon Lepik. Treeneri sõnul annab treening ühtlasi algtõed enesekaitsest. Hea üldfüüsiline vorm või varasem kokkupuude võitluskunstidega ei ole Lepiku sõnul trennist osavõtmise eelduseks.

 

Brasiilia jiu-jitsu. F: Mariel Mõisavald
Brasiilia jiu-jitsu. F: Mariel Mõisavald

Trenni on oodatud nii mehed kui ka naised alates 16. eluaastast. 14-16-aastased võivad klubiga liituda vanema nõusolekul. Algkursusega saab liituda jooksvalt.

Algkursus kestab 2,5 kuud, treeningud toimuvad kaks korda nädalas. Lisaks on nädala lõpus treening õpitu kordamiseks. Treeningud on Haapsalu spordihoones.

Klubi teeb koostööd Eesti suurima brasiilia jiu-jitsut ja sportliku vabavõitluse treeninguid pakkuva Tallinna klubiga 3D Treening (SBG Estonia).

Rohkem infot saab klubi fännilehelt: https://www.facebook.com/BJJHaapsalu

LISAINFO:

Mairon Lepik
mairon.lepik@gmail.com
tel 53449837

Fotod: Mariel Mõisavald

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.