Kes oli Haapsalu lähedal tapetud Tarankov ja mis kuritegelikus maailmas juhtuma hakkab?

Endine pikaaegne kriminaalpolitseiametnik ja keskkriminaalpolitseid juhtinud Andres Anvelti arvates võib allilmaliidri Nikolai Tarankovi mõrv tähendada siia uute grupeeringute tulekut. Eelkõige pelgab Anvelt Venemaal tuntud nn seaduslike varaste tulekut.

Anvelti sõnul tuleks tänaste veriste sündmuste taustal vaadata laiemat pilti. Nimelt on viimasel ajal julgeolekuorganite poolt pildilt likvideeritud allilmaliidrid Assar Paulus ja Haron Dikajev, kellest viimane oli Tarankovi kaitsja juba 90ndate veristes lahingutes. “Seega tekkis hea võimalus n-ö uutel tulijatel mängu astuda,” rääkis Anvelt Delfile.

“Nüüd on muidugi küsimus selles, et kes siia tuleb. Mina pelgan kõige rohkem, et siia tulevad nn seaduslikke vargad, nagu seda on Venemaa kuritegevuses traditsiooniliselt olnud,” ütles Anvelt.

Endine politseijuht rõhutab, et “Kolja” Tarankov on seni hoidnud igasuguseid seaduslikud vargad siit eemal, kuid näiteks Lätis on nad kanda kinnitanud.

Pikemalt loe Anvelti hinnanguid Delfist.

Delfi kirjutab ka sellest, kes oli Tarankov. Tarankovi peeti “viisakaks ristiisaks”. Ta ei joonud, ei tarvitanud narkootikume ega ei käinud ööklubides laiamas.

Ka ei ole teada, et Tarankovil oleks olnud mingi sügavam suhe kirikuga, nagu seda on paljudel Venemaa nn ristiisadel.

Kuidas Tarankovist sai Eesti allilma juht, oli küsimus, millele vastuseks ka kõige staažikamad operatiivtöötajad 2000ndatel käsi laiutasid. Seda ei osatud selgitada.


Eile pärastlõunal leiti Haapsalu lähedalt metsast Eesti kuritegeliku maailma liidri, 63-aastase Nikolai Tarankovi surnukeha. Peavigastusega surnukeha leiti metsa alla kõrvalisse kohta pargitud autost.

Teatele reageerisid koheselt Lääne prefektuuri kriminaalpolitseinikud ning kui tuvastati tapetu isik, kaasati juhtunu uurimisse keskkriminaalpolitsei töötajad.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust, mida viib läbi keskkriminaalpolitsei ja juhib Riigiprokuratuur.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.