Mitu Läänemaa ekipaaži jõudsid Lyoness Tapa rahvarallil poodiumile

Võistlusele oli registreerunud 84 meeskonda. Läänlasi oli stardis seitse. Läänemaa sõitjad Meelis Palmiste / Janek Vatter olid pika maa maha sõitnud, ent kuna mootor Tapal ei käivitunud, jäid nad võistlustest kõrvale.

Väga kiiret sõitu tegid Marko Kukuškin / Moonika Mäeste, kes olid ralli lõppedes 2WD-s klassi kindlad võitjad. Üldarvestuses neile 5. koht.

4WD klassis olid rajal Kaido Saul / Edy Murumägi. Nemad saavutasid oma klassi 9. ning üldarvestuses 20. koha.

J-16 klassis olid teepuhastajana esimesena rajal Jako Allika / Indrek Kirss. Neile 4. koht.

SU klassis olime esindatud nelja meeskonnaga ja ootused olid suured. Kohe alguses läks tihedaks rebimiseks Egert Jakobi / Bruno Jakobi ja Sander Ilvese / Tõnis Avila vahel.

Kindlasti olid ka suured soovid sõjaväest puhkusel olevatel Martin Jaanusel ja Andres Kruusmal. Pärast seda, kui Sander Ilves tegi sõiduvea, tõusid liidrite kannule Martin Jaanus / Martin Tamm ning samuti kiiret sõitu teinud Andres Kruusma / Terko Jakobson. Kahjuks purunes viimastel 20 meetrit pärast 7. kiiruskatse starti tagasild ja neile läks kirja katkestamine.

Martin Jaanus / Martin Tamm näitasid päeva viimastel katsetel head kiirust, võttes isegi katsevõidu ja olid kindlad 3. koha omanikud.

SU esikolmik seega Egert Jakobi / Bruno Jakobi, Rapla ekipaaž Aivo Täpsi / Rain Nipernado ja Martin Jaanus / Martin Tamm.

Võistlus kuulus Helmet Palmi mälestuskarikasarja ja oli selle hooaja esimene rahvaralli. Samuti oli võistlus SU rahvaralli karikasarja arvestuses.

Võistlus sujus ja sari sai korraliku alguse. 2. etapp on planeeritud 22. oktoobrile Märjamaa valda Varbola külje alla. 3. etapi koht ja aeg on hetkel veel lahtine, aga peetakse novembris.

Sarja arvestusse lähevad kõik sõidud ja pärast viimast võistlust võetakse ka sprindi- ja rallihooaeg kokku.

Tulemusi saab vaadata siit.

Kalle Kruusma

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.