Lihula gümnaasiumis tuleb ligi 100 osalejaga maadlusturniir Gustav Vahari mälestuseks

Maadlusmatid Lihula gümnaasiumis. F: Janar Sõber
Maadlusmatid Lihula gümnaasiumis. F: Janar Sõber

1. oktoobril korraldab raskejõustikuklubi Leola Lihula gümnaasiumi spordihoones kuuendat korda kreeka-rooma maadluse mälestusvõistlused Gustav Vahari auks.

Võistlus on kasvanud aastatega suuremaks ja peetakse kahel maadlusmatil. Võistluse sihtgrupis on noormaadlejad vanuses 2004. aastal sündinud ja nooremad ning 2001. ja 1999. aastal sündinud ja nooremad. Kahes viimases vanuseklassis toimuvad ka Eesti meistrivõistlused ja sarnaste tingimustega võistlustel osalemine on heaks õppimise kohaks.

Kokku on oodata üle 100 osaleja, tänaseks on end üles andnud Kehtna, Pärnu, Kohtla-Järve, Tapa, Valga ja isegi lätlased tulevad 10 poisiga.

Lisaks oma võimete võrdlemisele eakaaslastega on võistluse eesmärk mälestada esimest Läänemaalt pärit maailmameistrit Gustav Vaharit. Vahar sündis 11. oktoobril 1879 Lihula vallas. 1903. aastal astus ta Georg Lurichi truppi ja hakkas elukutseliseks maadlejaks. 1907 tuli ta Lissabonis elukutseliste maadlejate seas maailmameistriks. Lurichi truppi kuulus ta üle 11 aasta.

Võistlus saab toimuma tänu Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi, Lihula valla ja Lihula Tarbijate Ühistu toele.

Lisainfot saab klubi leheküljelt http://rjkleola.blogspot.com.

Janar Sõber

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.