HOMSES MAALEHES: Villu Reiljani esimene intervjuu pärast pikka vaikimist

Maaleht„Kui kahes suurparteis on väga teravad lahkhelid, siis polegi võimalik presidenti valida,” leiab Villu Reiljan, kelle lobitöö tulemusel valiti 2001. aastal  presidendiks Arnold Rüütel.

Reiljan räägib intervjuus Maalehele, keda tema oleks uueks presidendiks eelistanud, annab hinnangu praegustele poliitikutele ning räägib sellestki, millega ta üldse praegu tegeleb.

 Piirissaares lõõmab uskumatu usutüli

Mais alanud põlengud on pingestanud Piirissaare vanausuliste omavahelisi suhteid ja teinud sellest Eesti ühe kuumima usutüli, kus on alust kahtlustada kuritahtlikku majade süütamist. Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš käis saarel inimestega rääkimas.

 Kes on meie võimalik president Kersti Kaljulaid?  

Kohe teisipäevase uudise järel hakkasid hõljuma õhus väited, et Kaljulaid on rahvale tundmatu ja teda ei teatagi – kuid see kõneleb küll rohkem väitjatest endist. Argo Ideon kirjutab, et Kersti Kaljulaid on Eesti avalikus elus osalenud aktiivselt ja nähtavalt ka Luksemburgis töötatud aastatel, teda on võinud aeg-ajalt kuulda Kuku raadio “Keskpäevatunnis”, ta on sama raadio “Eurominutites” seletanud Euroopa Liidu asju, olnud alati kättesaadav ajakirjanikele ning andnud hulga persooniusutlusi.

 Kas Edgar Savisaar kaotab hetkega kogu võimu?

Kas garantiikirjade afäär kukutab 25 aastat erakonda juhtinud Edgar Savisaare ainuvalitsuse Eesti suurimas parteis? Lehes on vastamisi Kadri Simson ja Oudekki Loone.

 Sajandi ehitis ERM. Kuidas eestlaste aardeid hoitakse?

Täna avatakse Raadil uus Eesti Rahva Muuseum. Et sinna kogutud hiiglaslik varandus hästi hoitud saaks, selle nimel teevad südamega tööd enam kui sada inimest. Maaleht rääkis nende inimestega, kes hoiavad eestlaste aardeid.

Pankrotiga silmitsi suurkirikut hakkab päästma kogenud koolitaja

Urmas Karileet on mees, kelle kätte on usaldatud EELK sümbolkiriku, finantskrahhi läbi elanud Narva Aleksandri kiriku päästmine. Teda teati kui ISO juhtimissüsteemide standardite maaletoojat, edukat juhtimiskoolitajat. Alles aastal 2004 otsustas elus uut otsiv mees leerikursuse läbida. Rein Sikk käis tal külas.

 Kuidas Debora Vaarandi tegi ametlikule mõtlemisele lõpu

1. oktoobril on käes kirjanduslik tähtpäev, on luuletaja Debora Vaarandi 100. sünniaastapäev. Kirjandusteadlane Aksel Tamm kirjutab Debora Vaarandi pärandist.

 Kolga-Jaani kanad söövad puul õunu ja treenivad batuudil

Viljandimaa kanad annavad õuekana elule täiesti uue tähenduse – kui tahavad, söövad otse puult nii kirsse kui õunu või käivad batuudil.

Maakodu

Ilmunud on Maakodu mahukas erinumber „Kaunis Maakodu“, mis koondab endasse konkursi „Eesti kauneim maakodu 2016“ võidukad kodud ja aiad.

http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/kodu/ilmumas-on-maakodu-erinumber-konkursi-voidukad-kodud-ja-aiad?id=75747573

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.