Lihula gümnaasium võitis koolide meistrivõistlustel tugevas konkurentsis 6. koha

Lihula gümnaasiumi meeskond. F: Helle Aitsen
Lihula gümnaasiumi meeskond. F: Helle Aitsen

Eesti Koolispordi Liidu jalgpalli meistrivõistlused peeti Raplamaal Valtus. Finaalturniiril võistles meie maakonnast Lihula gümnaasium, võites 6. koha.

Kaks nädalat tagasi Läänemaa koolide meistrivõistluste võiduga vabariigi finaaletapile koha taganud Lihula gümnaasiumi 7.-9. klasside poisid mängisid hea turniiri ka Eesti parimate koolide hulgas.

Meistriliiga turniiril, kus koolide võistkonnas mängivad ka klubide Eesti meistrivõistlustel mängivad sportlased, tegi kaasa 11 kooli. Kõikide finaalvõistlusele lubatud koolide rivistuses tegid kaasa jalgpallurid, kes esindavad tugevaid Eesti noorteklubisid.

Oli koole, kelle meeskonnad koosnesid täielikult klubijalgpalluritest ja väljakul käisid ka mitmed Eesti noortekoondise liikmed. Näiteks Pärnu Mai kooli eest võistlesid Pärnu JK U17 Eliitliigas mängivad noored, Narva keeltelütseumi eest aga Narva Transi noorjalgpallurid, Tallinna Laagri kooli eest Nõmme Kalju noored jne.

Vapralt seisis ka Lihula gümnaasium, mille noored Eesti meistrivõistlustel Lõuna-Läänemaa JK-d esindavad. Need faktid näitavad seda, et aja jooksul on koolijalgpalli parimate selgitamisest saanud võistlus, kus noored näitavad väga kõrgest klassist mänguoskusi ja võistlusest võtavad osa vabariigi parimatest parimad.

Selleks ongi Eesti Koolispordi Liit loonud kaks võistlust: Meistriliiga, kus osaleda võivad klubides mängivad ja jalgpalluri litsentsi omavad sportlased, ning Rahvaliiga, kus litsentseerituid mängijaid olla ei tohi.

Lihula gümnaasium mängis alagrupifaasi korralikult. Ilusa ja tehnilise mänguga alistati Laagri kool ja Põlva kool tulemusega 1:0. Samasuguse skooriga kaotus tuli vastu võtta aga Elva gümnaasiumilt.

Medalimängudele pääsemiseks ehk alagrupis kahe parema sekka jõudmiseks tuli alistada Narva keeltelütseum. Mäng oli jõuline ja vastaste poolt ääretult toores. Lõppskooriks 1:1 viik.

Kahjuks tähendas viik seda, et kehvema väravatevahega medalimängudele sel korral ei pääsetud.

Kohtumises 5. kohale alistuti Rapla ühisgümnaasiumile 0:1 ja kokku Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt väga tubli 6. koht.

Kindlasti tuleb esile tuua fakti, et Lihula koosseisus oli tervelt viis poissi 7. klassi õpilased, seega eakaaslastest kaks aastat nooremad.

Lihula võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Reno Mark. Reno lõi ka värava, lisaks temale veel Kevin Reidar Bachaus ja Kauri Filippov.

Turniiri esikolmik oli Pärnu Mai kool, Jüri gümnaasium ja Elva gümnaasium. Lihula gümnaasiumi seljataha jäid aga Laagri kool, Viljandi kesklinna kool, Põlva kool, Rapla Vesiroosi gümnaasium, Paide gümnaasium.

Lihula gümnaasiumi esindasid: Marten Põld, Randy Põld, Virgo Vallik, Kardo Roosma, Markus Sõber, Kevin-Reidar Bachaus, Juhan Johannes Raudsik, Reno Mark, Kevin Kiviselg, Kauri Filippov. Treener Jaanus Getreu.

Alates aastast 2000, kui Lihula gümnaasiumis algasid eesmärgistatud jalgpallitreeningud, on selle kooli võistkonnad jõudnud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste finaalturniiridel 19 (!) korral esikuuikusse ja tervelt kaheksal korral on võidetud medalid. Seda on suudetud nii 4.-5. klasside tüdrukute ja poiste, 7.-9. klasside tüdrukute ja poiste kui ka 10.-12. klasside poiste arvestuses. Nii õue- kui ka saalijalgpallis.

Kindlasti on see Eesti koolide hulgas ainulaadne saavutus!

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.