3. novembril toimub Läänemaa Osaluskohvik 2016

laanemaaosaluskohvik20161Sel aastal toimub Läänemaa Noortekogu korraldatav Osaluskohvik 3. novembril algusega kell 10 Haapsalu kutsehariduskeskuses. Noored vanuses 13-26 kogunevad taas, et panna paika, kuhu tulevikus liikuma peame.

Tänavu oodatakse Läänemaa Osaluskohvikusse kuni 120 osalejat, kes arutlevad viiel teemal:

1)  ”Lihtsuses peitub võlu! Kas alati?”– teema keskendub noorte vaimsele tervisele ja mõnuainete kasutamisele.

2)  ”Haldusreform – kas võluvits Eesti (noorte) elu edendamiseks või maaelu surm?” – teema keskendub haldusreformile ja selle tagamaade selgitamisele ning muutustele, mis selle tulemusena juhtuda võivad.

3)  ”Läänemaa – mida noored tahavad?” – teema keskendub Läänemaa noorte võimalustele – mis on hästi, mis halvasti ja mida on vaja muuta.

4)  ”4 või 5? Kumb on õnnenumber?” – teema keskendub nelja ja viie vaheaja süsteemile. Nende plusside ja miinuste kaardistamisele läbi noorte seisukohtade.

5)  ”Vastutus magamata öödel” – teema keskendub ühiskonna poolt noortele pandud ootustele ja kohustustele. Kas need on liiga suured ja tekitavad hoopis läbipõlemist?

Lauajuhtidena saab osaluskohvikus näha Airi Aavikut Haapsalu kutsehariduskeskusest, Piia Tammeniitu Läänemaa Noortekogu juhatusest, Cynne Põldäärt Läänemaa Arenduskeskusest, Lihula vallavanemat Varje Ojala-Toosi ja Karin Streimanni Tervise Arengu Instituudist.

Lisaks lauajuhtidele ja noortele oodatakse Osaluskohvikusse osalema ka noorsootöötajaid, kohalike omavalitsuste juhte, ettevõtjaid, poliitikuid ja koolijuhte. ”On oluline, et noori puudutavatel teemadel räägiksid kaasa erinevate valdkondade otsustajad. Nii on võimalik nõu pidada ja murekohtade esinemisel kohe potentsiaalseid lahendusi leida,” ütles Läänemaa Osaluskohviku peakorraldaja Birgit Aljaste.

Osalemine on registreerimise alusel ja seda saab teha siin: https://goo.gl/forms/4vKn3Sje1cigi7653

Läänemaa Osaluskohvik 2016 Facebookis: https://www.facebook.com/events/1208384465850714/

Läänemaa Noortekogu tegemistega on võimalik kursis olla Facebooki vahendusel: https://www.facebook.com/laanemaanoortekogu/

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.